Monitory dechu a chůvičky - zajištění bezpečí našich dětí

Máte již pro Vaše maličké, které se narodí, připravenou výbavičku? Kromě postýlky, plenek, vlhčených ubrousků, kosmetiky a oblečení je dobré pamatovat i na to nejdůležitější – bezpečí. S monitorem dechu a chůvičkou budete jistější a klidnější.

 

I když pořízení monitoru dechu a chůvičky není zrovna korunovou záležitostí, investovaných peněz rozhodně nelitujte. S monitorem dechu si můžete být jisti, že budete mít pod kontrolou dýchání Vašeho miminka, respektive jeho pohyb. Chůvička Vás zase upozorní, že se maličké probudilo a rádo by mlíčko, Vaši náruč, či novou, suchou plenku.

Pojďme se blíže podívat na oba přístroje, tj. monitor dechu i chůvičku.

Monitor dechu v kostce

Můžete se setkat s označením monitor dechu, nebo monitor pohybu. Monitor totiž monitoruje dech u těch nejmenších a současně pohyb, když se miminko dostane mimo snímací podložku. Aby však monitor dechu mohl plnit správně svoji funkci, je třeba dbát na to, aby snímal výlučně jen pohyb děťátka. Při umístění monitorovací destičky ji instalujte do té části postýlky, koše, či kolébky, kam budete miminko ukládat ke spánku.

Dětská chůvička v kostce

Oproti tomu dětská chůvička Vám ulehčí hlídání děťátka. S dětskou chůvičkou budete mít Vaše miminko pod kontrolou, když bude v postýlce. Můžete si pořídit dětskou chůvičku, která „pouze“ zaznamená, že se miminko probudilo. K dostání je však také chůvička, která kromě monitorování zvuku, Vám umožní i děťátko vidět na malém monitoru. Můžete také mít neustále přehled, zda a jak miminko spinká.

Pronájem monitoru dechu v porodnicích

V celé řadě porodnicí budete mít možnost si monitor dechu zapůjčit za určitý poplatek. Někdo však dává přednost pořízení vlastního monitoru dechu. Přeci jenom s novým monitorem dechu máte vyšší jistotu bezpečí. Nákup monitoru dechu se bezpochyby vyplatí, když plánujete, že budete mít časem ještě další miminko. Finančně Vás pak nákup nového monitoru dechu vyjde kolikráte výhodněji, než zápůjčka.

Nákup nového a použitého přístroje pro bezpečí dětí

Podíváte-li se na stránky bazaru s dětským zbožím, bezpochyby najdete i možnost zakoupení použitého monitoru dechu a dětské chůvičky. Nákup použitého zboží je vždy levnější v porovnání s pořízením zcela nového produktu. Je však třeba počítat s tím, že použitý přístroj nemusí 100% fungovat tak, jak má.

Řekněte si, co je pro Vás důležité, nemáte-li zrovna peněz nazbyt. Můžete se rozhodnout pro kompromis. Například nemusíte zakoupit kompletní novou výbavičku pro dítě, co se týká oblečení. A za ušetřené peníze si můžete pořídit nový monitor dechu a/nebo novou dětskou chůvičku.

Samozřejmě, pokud máte jistotu, že předchozí majitelé se k přístrojům chovali šetrně, pak není důvodu váhat. Povětšinou však nemáme možnost zakoupit použité zboží od svých známých, přátel a kolegů v práci.

Monitor dechu

To, že se novorozeně neukládá ke spánku na bříšku, aby nedošlo k náhodnému zadušení, je nevyhnutelností. Vy však můžete udělat mnohem více, ne jen dbát na to, aby bylo miminko na zádíčkách, či zapřené na boku. Zakoupíte-li si monitor dechu, pak můžete zabránit tomu nejhoršímu, tzv. syndromu náhlého úmrtí novorozence. V případě, že monitor dechu nezaznamená žádný pohyb miminka (jeho nádech a výdech), okamžitě spustí alarm.

Pokud budete například dávat spát miminko do jiné místnosti, ale nebudete tak moci slyšet případný alarm, můžete si pomoci ještě dětskou chůvičkou. S monitorem dechu a dětskou chůvičkou tak budete mít dvojitou ochranu Vašeho nejcennějšího pokladu – Vašeho děťátka.

Typy dětských chůviček

Monitor dechu, co do typu, je jeden. U něj nemusíte tedy volit mezi různými typy. U chůviček to však již máte složitější, dá-li se to však tak říci. Na trhu se můžete setkat s možností nákupu analogové chůvičky, digitální chůvičky a videochůvičky. Na následujících řádcích Vám jednotlivé typy přiblížíme. Váš výběr tak může být o něco ulehčen.

Analogové chůvičky

Bydlíte-li v menším městě, či plánujete trávit letní dny na chalupě, chatě, pak můžete zvolit některou z analogových chůviček. Analogovým chůvičkám nijak nevadí vzrostlé stromy, na rozdíl od chůviček digitálních.

Digitální chůvičky

Digitální chůvičky jsou ideální v případě, že bydlíte v rušnějším městě. Nejste-li si jisti, zda dát přednost chůvičce analogové, nebo digitální, pak se určitě poraďte v některé z autorizovaných prodejen. Žádejte však radu specialistů. Ne každý prodavač, ať už v kamenné prodejně, či v e-shopu, je zkušený a znalý veškerého zboží, které prodává.

Videochůvičky

A pak tu máme** videochůvičky**. Ty jsou jedinečné v tom, že krom přenosu signálu, si můžete Vaše miminko také zkontrolovat na monitoru. Když tedy chůvička zaznamená zvuk, pohyb, ruch v dětském pokojíčku, stačí se pak jednoduše podívat na monitor chůvičky a zkontrolovat, zda miminko spinká, či se probudilo apod.

Parametry, na které je dobré se zaměřit

Při nákupu dětské chůvičky je dobré se zaměřit na určité parametry. K těmto parametrům se například řadí počet kanálů – obousměrná komunikace – indikace úrovně hluku – kontrola ztráty signálu – existence nabíjecí rodičovské jednotky – existence monitoru dechu – vibrační upozornění – venkovní dosah chůvičky aj.

Rušící signál u dětské chůvičky

Při nákupu dětské chůvičky je více než dobré se také zajímat, jak je to s případnými** rušícími signály.** Některé chůvičky totiž snímají nejen zvuky v pokojíčku miminka. Můžete se také setkat s chůvičkami, které kromě čistého zvuku, kdy miminko zapláče, či zabrouká, Vás překvapí nepříjemným prásknutím, loupnutím. A to Vás může uprostřed noci vylekat. U kvalitních dětských chůviček však takového loupnutí, práskání, nezaznamenáte. Určitě je tedy dobré v případě dětských chůviček nehledět jen na peníze, ale především kvalitu a spokojenost dosavadních zákazníků.

Dosah dětské chůvičky

Kde budete mít postýlku, kolébku s miminkem? Na tento fakt pamatujte, když půjdete zakoupit dětskou chůvičku. Bydlíte-li například v patrovém domku a miminko od Vás bude vzdálené x metrů, je podle toho nutné volit i dětskou chůvičku. Výrobci dětských chůviček u svého produktu uvádějí dosah signálu. Pozor, číslo, které je uvedené, je povětšinou číslem naměřeným v ideálních podmínkách. Z toho důvodu je třeba počítat s o něco menším dosahem.

Dosah dětské chůvičky venku

Kromě dosahu uvnitř domu, se mohou chůvičky pochlubit i rozdílným venkovním dosahem. S venkovním dosahem je počítáno, když například miminko spí na zahradě, zatímco Vy jste doma.

Nabíjecí rodičovská jednotka

Součástí některých dětských chůviček je také nabíjecí rodičovská jednotka. Díky ní se nemusíte starat o nákup náhradních baterií. Některé dětské chůvičky využívají tzv. dobíjecí stojany, jiné se zase nabíjí za pomoci síťového adaptéru. Rodičovská jednotka, kterou máte u sebe, se pak jednoduše nabíjí, a to obdobným způsobem, jako mobilní přístroj.

Indikace úrovně hluku

To, že se v dětském pokojíčku, nebo tam, kde máte miminko uložené „něco“ děje, nemusí dětská chůvička zaznamenat pouze přenosem zvuku. Celá řada dětských chůviček Vám bude signalizovat změnu za pomoci svítících diod. Stačí si tak dát chůvičku například k televizi, nebo na stůl před sebe a nemusíte se obávat, že byste včas nezaznamenali, že se Vám miminko probudilo, zatímco sledujete film, či se věnujete návštěvě aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16671 (novesluzby.cz#23225)


Přidat komentář