Mobilní s dětmi díky nosítku, šátku, krosně

Kočárek, ať už hluboký, kombinovaný, nebo sporťák, patří k nezbytnému pomocníkovi při procházkách s našimi nejmenšími. Na druhou stranu ne všude je s nimi snadný přístup. Více mobilní tak můžete být například s praktickým nosítkem, šátkem nebo krosnou.

Jít do lesa na houby s kočárkem, je nemyslitelné. Těžko se s ním budete prodírat přes kořeny, pařezy. Houbaření však odkládat nemusíte na dobu, než bude Vaše mrně samo ťapkat. Stačí si pořídit třeba praktickou krosnu. Vůni lesa si tak budete moci vychutnat všichni, jak Vy, tak Vaše děti.

Šátek, vak a krosna

Váháte, zda se rozhodnout pro nákup šátku, nebo krosny? Chcete-li být s dítětem mobilní již od jeho narození, pak zcela jistě využijete šátek. Jakmile děťátko trochu odroste a nebude vyžadovat těsnou blízkost matky, tlukot jejího srdce, pak ocení krosnu. Přechod na krosnu je vhodný v době, kdy dítě již samo sedí, tj. od cca 6 měsíců. Díky krosně bude mít dítě přehled o okolním světě.

Vak na dítě

V prvních měsících života miminko vyžaduje co nejbližší kontakt s rodiči. Je to naprosto pochopitelné. Než přišlo miminko na svět, tak bylo celou dobu u maminky v bříšku. Bylo to doposud jediné prostředí, které znalo. Stejně jako tlukot srdce. Aby se Vaše miminko cítilo v bezpečí i po narození, dopřejte mu maximální blízkost a bude moci opět vnímat tlukot Vašeho srdce. K tomuto účelu jsou velmi vhodné vaky na dítě.

Výhody vaku na dítě

S vakem budete rozhodně mobilnější, než s** kočárkem**. Vak oceníte v jarních až podzimních dnech, kdy není příliš chladno. S vakem nebudete muset řešit, zda Vám někdo pomůže nastoupit do některého z hromadného dopravního prostředku. Nebudete ani muset řešit, jak překonat schody, když budete muset jít například do prodejny, k ošetřujícímu lékaři apod.

Naprosté soukromí při kojení s vakem

Kojení je sice přirozenou činností. Je však také činností soukromou, intimní a vyžadující klid pro dítě i maminku. Vydáte-li se s vakem do města, nemusíte se stresovat, že se nevrátíte včas domů na další kojení. Můžete si s miminkem sednout v parku, ale také v restauraci a v soukromí ho nakojit. Můžete si být jisti, že nebudete budit žádné pohoršení, protože cizí oči nic neuvidí. A samotné miminko i Vy si můžete také vychutnat klidné kojení.

Vak jako podložka pro přebalování

Nemáte zrovna s sebou přebalovací podložku? To vůbec nevadí. Vak můžete použít pro přebalení Vašeho miminka. Stačí ho jednoduše rozložit a miminku vyměnit plenku.

Konejšení a uspání dítěte ve vaku

Malé miminko Vám neumí říci, že má hlad, bolí ho bříško, je unavené, pokakalo se, bolí ho zoubky, jiným způsobem, než pláčem. Nedaří se Vám miminko ukonejšit, či ho uspat. Zkuste se s ním jemně pohupovat ve vaku. Příjemné teploučko, tlukot Vašeho srdce a klidné pohupování ho jistě brzo ukonejší.

Cenová relace vaku na dítě

Kvalitní vak na dítě, který využijete nejen pro malého kojence, ale také dítě několikaměsíční, pořídíte za částku od cca 700 Kč do cca 1000 Kč.

Šátek na dítě

Stejně jako vak, tak i šátek na dítě, využijete již pro novorozence. Oproti vaku však může být dítě v šátku v poloze, kdy je přituleno bříškem, nebo naopak zádíčky k matce či otci. Šátek je možné využít, jak v teplých, tak chladných měsících.

Šátek na dítě v létě

Pro letní dny je vhodné si pořídit šátek, ve kterém nebude dítěti horko, nebude se zapařovat. Pamatujete také na to, že pokožka malého dítěte je velmi citlivá. Vybírejte tedy látku, která bude velmi jemná na omak a nebude způsobovat žádnou alergii. Vhodný je například látek z bambusu. Budete si moci být jisti, že takový šátek je antialergický, odvádí vlhkost, je antibakteriální aj.

Ať už budete šátek používat v teplých, či chladnějších dnech, volte takový, který je maximálně elastický. Pružnost a poddajnost šátku Vám umožní dítě pohodlně omotat a k sobě přivinout.

Cenová relace šátků na dítě

Ceny šátků se především odvíjí od zvoleného materiálu a délky šátku. Cenová relace šátků se pohybuje od částky kolem 600 Kč, až do cca 1 700 Kč.

Krosna na dítě

Vývoj jde dopředu, o tom není pochyb.** Krosna** obecně není nijakou novinkou. Ovšem dříve byla na výběr krosna sestavená z kovové konstrukce a sedačky z plátna. To bylo vše. Současné krosny jsou však svým materiálem, vybavením a vychytávkami zcela někde jinde.

Nakupujeme krosnu na dítě

Na co je dobré se zaměřit, než se vydáte na nákup krosny? Kupříkladu se zajímejte, zda je možné zadní díl krosny výškově nastavit do různých poloh. Pro Váš větší komfort z nošení dítěte, si vyberte krosnu, která disponuje ergonomicky tvarovanými ramenní popruhy. Budou-li z materiálu, který dýchá, pak o to lépe. Při nákupu krosny si vyberte takovou, která Vám vydrží alespoň dvě sezóny. Ruku v ruce s tím jde i možnost nastavení 5-ti bodových pásů, a to tak, jak bude dítě růst. Co se týká komfortu, pak určitě nezapomínejte ani na dítě. To se musí v krosně dobře cítit. Snažte se tedy vybrat krosnu, která nabídne měkký posed. A také materiál by měl být prodyšný, aby nebylo dítě v sedací a zádové části, zpocené.

Maximální hmotnost a nosnost krosny

Při nákupu krosny se určitě také zajímejte, pro jak těžké dítě je krosna určena. Současně by také neměl u krosny chybět údaj o celkové nosnosti.

Vychytávky krosen na dítě

Některé** krosny na dítě** se mohou pochlubit takovými vychytávkami, jako jsou ochranná sluneční clona, dešťová clona. V momentě, kdy budete chtít krosnu položit na zem, oceníte, pokud bude stabilní a jen tak se neskácí na zem. Při každé procházce, natož výletě vyhládne. Některé krosny tento fakt berou v potaz, a tak disponují zvlášť prostorem pro lahev a prostorem, kam můžete dát svačinu. Jistě se také shodneme na tom, že počasí je nevyzpytatelné. A to nejen v horách. Když se vydáte na výlet, může být pěkné počasí, ale za hodinu se může zatáhnout a začít krápat. V tom případě oceníte ochranný potah, nebo pláštěnku na krosnu.

Buďte viditelní s krosnou na zádech

Máme ve zvyku se odívat do tmavých barev. Pak se ovšem nemůžeme divit, když se nám pak budou kolikráte auta, kola vyhýbat kolikráte na poslední chvíli. Určitě by bylo vhodné, když si již na sebe vezmeme tmavé oblečení, ho doplnit třeba reflexním páskem na nohu. To ostatně platí i v případě, kdy se vydáme s dítětem na zádech, tedy v krosně. Abyste byli vidět i ve zhoršené viditelnosti, když je mlha, zataženo, nebo je již venku tma, oceníte krosnu, která je již opatřena reflexními proužky. Díky takové krosně budete mít jistotu, že budete vidět.

Přínosy krosny na dítě

Krosna na dítě je ideální volbou, když se budete chtít vydat na kratší vycházku, ale také delší výlet se svým capartem.

Cenová relace krosen na dítě

Každý z nás má jiné nároky na zboží, u krosny to není jiné. S tímto faktem počítají i výrobci. A tak se můžete setkat s krosnami, jejichž cena se pohybuje od cca 1 500 Kč do cca 4 000 Kč. Cena je odvislá nejen od samotného výrobce, ale také řešením, vybavením a doplňky dané krosny.

Krosna – pohodlí pro dítě i rodiče

Aby Vám dítě vydrželo v krosně sedět, je důležité pořídit takovou, která ho nebude nijak tlačit a omezovat. Na druhou stranu však i Vy pamatujte na sebe. Jistě by Vám nebylo příjemné, kdyby se Vám například popruhy zařezávali do ramen. Pak by to mohlo, dopadnou tak, že byste se vydali na jeden výlet, a pak se z něj týden i déle kurýrovali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16670 (novesluzby.cz#23193)


Přidat komentář