Lyžařská školička pro děti

Plánujete se vydat s rodinou na hory, abyste si užili zimních radovánek? Nemusíte však s dětmi využít jen boby a sáně. Přihlaste je do některé z lyžařských školiček. Až budete odjíždět, budou se moci děti pochlubit zvládnutou základní lyžařskou technikou.

 

To, co se naučí v lyžařské školičce, pak mohou pilovat na svazích v blízkosti Vašeho bydliště. A příští rok je již s sebou můžete vzít na mírnou sjezdovou trať na horách. A opět budete moci děti přihlásit do lyžařské školičky, tentokráte za účelem zdokonalení jejich lyžařské techniky.

Co můžete očekávat od lyžařské školičky

V lyžařské školičce najdete zkušené lyžařské instruktory, kteří nabízí skupinové, ale také individuální lyžařské výuky. Vaše děti se pod vedením profesionálů nejen naučí základům lyžování. Přijde-li do školičky již pokročilejší malý lyžař, pak si může svoji lyžařskou techniku tzv. vypilovat a zdokonalit.

V lyžařské školičce s ostatními dětmi

lyžařské školičce také budou děti mezi ostatními dětmi, a tak se naučí i komunikace s nimi. Určitě je dobré, aby dítě nebylo izolováno od okolního dění. A pro děti samotné je dobrou příležitostí být s ostatními dětmi, sdílet společný cíl apod. Pokud Váš malý/á půjde zanedlouho do školky, pak mu takovýto kontakt s ostatními vrstevníky jen prospěje. Kromě toho, bude o mámy, táty na chvíli pryč, a to ho/ji ostatně v opravdové školce také čeká.

Sledování lyžařského pokroku u Vašich dětí

Zajímá Vás, jak daný instruktor, který bude mít na starost Vašeho potomka, komunikuje s dítětem? Rádi byste viděli, jak taková výuka probíhá? Pak zcela jistě budete mít možnost sledovat samotnou výuku, ale také pokroky zpovzdálí. Schválně jsme uvedli zpovzdálí. Děti častokráte, když ví, že mají hned metr, či dva od sebe rodiče, tak mohou být roztěkané. Nemusí mít takovou motivaci, jako, když se mohou „ukázat“ před ostatními dětmi a instruktorem. Instruktor je pro ně autoritou, před kterou se „nekňourá, neodmlouvá aj.“. Ovšem, když by děti věděli, že Vás mají jako obranný štít, pak by třeba ani nechtěly zkusit sjet kopeček aj.

Instruktor volí formu výuky dle momentální situace

Nemusíte mít však obavy, že by instruktor děti násilím tzv. lámal. Profesionální instruktor vycítí momentální situaci u dítěte. A tak, když se mu zrovna nechce sjíždět svah, může mu sám ukázat obloučky aj.

Počet dětí v jedné skupince

Aby se instruktor mohl plně věnovat všem dětem ve skupince, je třeba dodržet určitý maximální počet. Můžete se tak setkat, že Vám v lyžařské školičce navrhnou skupinku o třech, pěti, sedmi dětí. Můžete si však také nechat zapsat dítě na individuální výuku, kdy se instruktor po čas dané hodiny bude věnovat jen Vašemu potomkovi.

Individuální lyžařská výuka

Bezesporu nejefektivnější forma výuky, je individuální. Instruktor se může věnovat na 100% pouze jednomu klientovi. To však není jediná výhoda. Můžete si také s instruktorem domluvit, který termín, čas i délka výuky Vám bude vyhovovat. Což kvitují nejen ti, kteří se vydají na několika denní dovolenou do hor. Zatímco se bude instruktor věnovat Vašemu dítěti, Vy si můžete zajít například do relaxačního centra, sami si zalyžovat, do restaurace aj.

Cena individuální lyžařské výuky

U individuální lyžařské výuky je však třeba počítat s vyšší cenou, než v případě skupinové výuky. Hodina lyžařské výuky Vás zhruba vyjde na částku kolem 250 Kč.

Průběh výuky v lyžařské školičce

Co se týká časového rozvržení lyžařské výuky, tak je dáno například věkem dětí v konkrétní skupince. Velmi malé děti se brzo unaví, a tak by nebylo moc smysluplné je zatěžovat více, než je nutné. Je možné se domluvit na dopolední, nebo odpolední výuce. Není však ani výjimkou, že výuka v daný den probíhá, jak dopoledne, tak odpoledne.

Co se děti naučí v lyžařské školičce

Děti se seznámí s lyžařským vlekem. V jejich případě si však nacvičí nasedání, vysedání na speciálním dětském lyžařském vleku. Děti se také budou učit tzv. obloučkům. Seznámí se teoreticky i prakticky se základy lyžování.

Výuka lyžování krok za krokem

Naučí se s lyžemi chodit po rovince, nazouvat je, vyzouvat, vstávat z pádu, provádět obraty. Děti si také procvičí mírné i strmější stoupání do svahu, následně sjíždění ze svahu. Důležité je také si osvojit tzv. sjezdový postoj, který je odpichovým můstkem dalšího lyžování. Jakmile bude zvládnutý sjezdový postoj, pak může přejít instruktor k ukázce sjezdu šikmo svahem a kolmo. Instruktor také dětem ukáže, jak při sjezdu zastavit aj.

Trocha zábavy při lyžařské výuce neuškodí

Výuka lyžování také může probíhat hranou formou. A to je děláno z jediného cíle, tj. odpoutat pozornost dětí od „povinností“. Děti se vydají z mírného svahu, budou například soutěžit o sbírání praporků, či o vyhýbání se pohádkovým postavičkám. A díky tomuto odreagování mysli, nebudou tolik křečovité, uvolní se a užijí si svoje první lyžování.

Volba terénu pro lyžařskou výuku

Také volba terénu závisí na dětech, v tomto případě jejich šikovnosti. Může být totiž některý tříletý capart šikovnější, než pětiletý.

Kolik stojí lyžařská školička

Hned v úvodu je třeba říci, že cena kurzovného za lyžařskou školičku se odvíjí jednak od rozsahu hodin, počtu jízd na vleku, počtu dětí ve skupince, místem, kde je lyžařská školička a samotného provozovatele. Můžete se setkat s částkou od cca 1 000 Kč za celé kurzovné.

Pro jak staré děti je určená lyžařská školička

Záleží na konkrétním provozovateli lyžařské školičky, jak starým dětem se bude věnovat. Standardně se však setkáte s tím, že je lyžařská školička určena pro děti od 3 let. Ovšem, co si budeme povídat, není tříleté dítě, jako tříleté. A tak, kolikráte třeba i dvouleté dítě je čipernější a šikovnější, než některé tříleté. V příslušné lyžařské školičce tak tedy mohou posoudit, zda Vaše dítko, ač třeba ještě nedosáhlo hranice 3 let, by bylo schopné lyžařské výuky. Záleží tak i na vzájemné domluvě a možnostech toho kterého instruktora.

Lyžařská výuka, když nepřeje počasí

Vzhledem k tomu, že lyžařská výuka probíhá venku, je třeba ji počasí přizpůsobit. Počasí, zvláště na horách, může být totiž vrtkavé. A tak, pokud by došlo k sněhové kalamitě, bude konkrétní výuková hodina zrušena, respektive přesunuta na jiný den. Určitě se nebudete muset bát, že by Vám kurzovné propadlo.

Lyžařské vybavení do lyžařské školičky

Vaše dítko de facto ještě nestálo na lyžích a nemáte pro ně lyže, boty, vázání? Na jednu stranu je to pochopitelné, protože u malých dětí si nemůžete být jisti, zda je lyžování chytne, či nikoliv. A „vyhodit“ pak ne stovky, ale až tisíce do lyžařské výbavy, by byla jistě škoda.

Dobrou zprávou je, že některé z lyžařských školiček poskytují svým klientům kompletní lyžařské vybavení. Nebudete tak muset kupovat boty, lyže, hůlky, přilbu, brýle. U jiných lyžařských školiček zase musíte mít vybavení pro svoje dítko a zapůjčí Vám maximálně přilbu.

V případě, že lyžování Vaše dítě chytne, pak mu můžete pořídit kvalitní lyžařskou výstroj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16667 (novesluzby.cz#23181)


Přidat komentář