Jaký koupit kočárek - hluboký, kombinovaný, sporťák

Než se vydáte na nákup kočárku pro Vaše děťátko, je dobré si říci, co od kočárku očekáváte. Někdo by rád jeden kočárek na celou dobu, co ho bude dítě potřebovat. Další kalkuluje s tím, že si pořídí hluboký kočárek i sporťák, nebo již jen lehké golfáče.

Při plánování, pro který typ kočárku se rozhodnout, je dobré také brát v potaz, kdy se miminko narodí. Může se totiž stát, že například „vystačíte“ s kombinovaným kočárkem, který je možné přeměnit z hluboké verze na sporťák. A golfové hole nebude nutné již kupovat.

Něco jiného však je, pokud jste například byli přes zimu spokojeni s hlubokou verzí kočárku, ale sporťák již nesplňuje Vaše očekávání, co do například vzhledu. A tak pak si můžete zakoupit sportovní kočárek, či rovnou bytelnější golfové hole. Jen je třeba pamatovat na ten fakt, že nejspíš ještě další zimu budete kočárek potřebovat. A s golfovými holemi, u kterých jsou charakteristická malá kolečka, byste se velmi nadřeli, a v hlubokém sněhu možná ani neprojeli.

Logo Slůně

 

Nevíte si rady s výběrem kočárku? Můžete se obrátit na firmu dětský obchod Slůně, kterou najdete na internetu, na adrese Praha10,Ruská 164/1235, a také** na adrese v Mělníku, Pod Vrchem 6** 65. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí** i na e-shopu: kočárky, autosedačky, postýlky, povlečení do postýlky, ohrádky, jídelní židličky, přebalovac** í pulty a komody, monitory dechu, kolébky, chodítka, lehátka, nosítka, houpačky, hopsadla, hrací deky, hrazdičky, kolotoče, hračky .... a další zboží pro Vaše dětičky... Svou práci odvádí firma dětský obchod Slůně zcela zodpovědně, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.

 

 

Dětský obchod Slůně můžete kontaktovat:

  • Na adrese kamenné prodejny: Ruská 164/1235, Praha 10, tel.č. +420 774 169 898

  • Na adrese 2. kamenné prodejny: Pod Vrchem 665, Mělník, tel.č. +420 777 765 715

  • Telefonicky info a e-shop: +420 774 169 897

  • Více info zde: http://www.slune-cz.cz/

 

 

Na výběr kočárku si vyhraďte dostatek času

U kočárku, více než u jiného zboží, platí, že se nevyplácí spěchat a kývnout hned na první nabídku či kývnout bez většího rozmyslu.

Bydlíte-li ve městě, kde zrovna nemáte z čeho vybírat, pak je určitě dobré zajet do města většího, kde máte větší šanci vybrat si ten pravý kočárek.

 

Nákup kočárku v kamenné prodejně a přes internetKočárek Hartan I-go 2012

Nakupování přes internet je tak snadné, rychlé a pohodlné. Některé zboží, kočárky nevyjímaje, je však lepší vidět a především vyzkoušet. Můžete mít totiž pročtené diskuze k Vámi vytipovanému kočárku. Ovšem, co hlas, to může být jiný názor. A kromě toho, drtivá většina majitelů kočárků hodnocení nepíše a diskuzí se neúčastní. Spíše tak můžete najít v diskuzích ty, kteří jsou rozhorleni. Třeba právě na Vámi vybraný kočárek mohou být negativní ohlasy, ale Vám by mohl kočárek vyhovovat. Jenže na základě diskuzí se rozhodnete pro výběr jiného kočárku.

Jak budete postupovat v případě, že se Vám kočárek pokazí? Pokud jste ho koupili přes internet, pak máte přeci jenom o starost více, a to ne zrovna malou. Pokud jste však koupili kočárek v některé z kamenných prodejen, pak ho jen stačí naložit do auta a do příslušné prodejny odvézt.

 

Nákup kočárku v kamenné prodejně

Je zřejmé, že, i když si** kočárek** v kamenné prodejně pečlivě prohlédnete, pak s ním asi těžko budete moci tzv. vyjet na zkušební jízdu, maximálně po prodejně. Ovšem nákup kočárku v kamenné prodejně přináší tentokráte ve srovnání s internetem větší výhody.

Je možné, že budete „vyzbrojeni“ otázkami, které jste si dopředu připravili a budete je chtít od prodavače zodpovědět. Ovšem další otázky Vás mohou napadnout při samotné „předváděčce“ kočárku. To ničemu nebrání, abyste tváří v tvář prodavači Vaše dotazy položili.

Nákup kočárku přes internet

Přes** internet** můžete zadat prodejci Váš dotaz ke kočárku. Jenže, na odpověď můžete také čekat den, dva i více, nebo se také odpovědi nedočkáte.Samozřejmě, to již o něčem svědčí, a tak se raději nejspíš obrátíte na jiného internetového prode

jce. Pokud však nekupujete kočárek s předstihem, pak je zcela jasné, že nemáte čas čekat na vyjádření prodejce a případné vybrání dalšího prodejce. Kolikráte je třeba kočárek objednat, a ta

k se může stát, že od závazné objednávky budete ještě čekat čtrnáct dnů i déle. A pak se stresovat, že se třeba miminko narodí dříve, než kočárek dorazí, není zrovna ideální.

 

Kombinovaný kočárek

Již název napovídá, že takovýto kočárek bude umožňovat hned několik použití. V drtivé v

ětšině se jedná o** hlubokou a sportovní verzi kočárku**. V případě, že si vyberete kočárek s dostatečně velkou korbou, pak se Vám do ní miminko s největší pravděpodobností vejde i následující zimu, i když se narodilo například v únoru.

Kočárek Patron Fenix F4 Tour 2012

Sportovní verze kombinovaného kočárku

V prodejně si nechte ukázat, jak se hluboký kočárek „přemění“ na kočárek sportovní. Informujte se, zda je možné mít sportovní sedačku otočenou po, ale také proti směru jízdy. Zeptejte se, zda je nutné pro otočení celou sedačku vyndat, otočit a zaklapnout, či je možné ji jednoduše kolem dokola otočit.

Vaši pozornost také soustřeďte na měkkost polstrování sedací a zádové části. Jedná se sice o maličkost, ale v případě, že je příliš tvrdé, budete muset ještě počítat se zakoupením vyteplené vložky apod. Dále se podívejte, jak je možné polohovat sedací a nožní část. Děti, které jsou již ve sportovním kočárku, jsou sice větší, přesto se však mohou brzo unavit. Pokud je možné sklopit zádovou část, až do polohy ležmo, je to velká výhoda. To samé platí u nožiček. Dětem nemusí být příjemné mít stále nohy v poloze sedící. Rády si je také pokrčí dolů. Praktické také je, když nožní část sportovní sedačky je opatřena jednoduše omyvatelným materiálem. Nebudete se tak muset stresovat, že je spodek sportovní sedačky stále zašpiněný od botek.

Golfové hole

Hlavní výhoda golfových holí by měla spočívat v jejich lehkosti a skladnosti. Schválně jsme uvedli „by měla“. Ne všechny golfové hole jsou totiž skladné, o lehkosti ani nemluvě. Některé golfové hole prakticky nahrazují sportovní kočárek.

Pokud Vám jde především o mobilitu v nákupních centrech, při kratších cestách, kdy již dítě nechce capkat, pak Vám stačí jednoduché golfové hole. Pokud však zamýšlíte, že byste s golfovými holemi jezdili běžně venku, pak se určitě poohlédněte po bytelnějších, které poskytnou dítěti komfort z jízdy a Vám komfort z vození.

 

Kolečka u kočárku

U kočárku, v podstatě jedno jakého, jsou kolečka velmi důležitým komponentem. Kupříkladu s malými kolečky byste se jen těžko probrodili sněhovou nadílkou.

Kočárek Patron Fenix F3R Tour 2012 Někdo dává přednost nafukovacím kolečkům, další pak zase plastovým. Platová kolečka jsou často k vidění u golfových holí. Pokud máte v plánu jezdit s golfovými holemi pouze v nákupních centrech, pak jsou taková kolečka naprosto v pořádku. Horší to pak již bude, budete-li chtít vyjet s kočárkem ven. Vy se nadřete a dítě z takové „rozhrkané“ jízdy nebude nejspíš také moc nadšené. Záleží také, kde bydlíte. Pokud jsou kolem Vás v okolí samé „kočičí hlavy“, pak se raději poohlédněte po kočárku s bytelnějšími kolečky.

Otáčení koleček a jejich aretace

Pokud jste si vyhlídli kočárek, který má otáčecí přední kolečka, či kolečko, pak se zajímejte o možnost jejich aretace. Někdy jsou totiž otáčecí kolečka k zlosti a je třeba je zablokovat, aby se netočila.

Aretace předních koleček není samozřejmostí, a tak je dobré na toto pamatovat.

 

Počet koleček

V neposlední řadě zde máme počet koleček. Můžete si zakoupit kočárek s klasickým rozložením čtyř koleček, nebo kočárek s dvojitým předním kolečkem, či kočárek tzv. trojkolka.

Trojkolka je oproti klasické čtyřkolce méně stabilní. Nestabilitu kočárku pak pocítíte zejména při najíždění a sjíždění překážky, při naklánění dítěte aj.

Výbava kočárku

Ať už budete kupovat** kočárek kombinovaný, sportovní, nebo golfové hole**, zajímejte se také, co je součástí kočárku. Standardem u všech kočárků by měla být pláštěnka. Ale pozor, u některých sportovních kočárků tomu tak není. Dalším příslušenstvím bývá nánožník, pumpička na kola, slunečník, někdy také vložka do kočárku.

Pokud jste si vybrali určitý kočárek, ke kterému například výrobce nedělá originál nánožník, pak se přesto nemusíte kočárku vzdát. Stačí mít buď šikovné ruce, nebo kontakt na někoho, kdo Vám nánožník „spíchne“.

Náhradní díly na kočárek

Pokud máte vytipovaný kočárek, který není zrovna rozšířený, informujte se ještě před nákupem, jak je to s případnými náhradními díly na kočárek. Především se jedná o kolečka, duše aj. bylo by značně nepříjemné si třeba zakoupit drahý kočárek, a pak při potřebě výměny kola, byste originál díl nesehnali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16666 (novesluzby.cz#23140)


Přidat komentář