Dětské oblečení z biobavlny

Než přijde maličké na svět, plánujeme, jak zařídíme dětský pokoj, které plenky zvolíme aj. Přemýšlíme jak zajistit, aby bylo miminko v bezpečí, nezpůsobilo si zbytečné úrazy apod. Naší pozornosti by nemělo uniknout ani oblečení a další doplňky.

Řada z nás dospělých se potýká s citlivou, suchou či problematickou pokožkou. Ovšem, co teprve malé děti, kojenci a batolata? To, že mají kůžičku jemnou, hladkou a hebkou, když se narodí, ještě neznamená, že ji budou mít bez naší péče a starostlivosti stále a automaticky. Velmi záleží na tom, jaké oblečení pro děťátko zvolíme.

Oblečení pro naše nejmenší

Malým dětem je prakticky jedno, zda jsou oblečené do růžové, modré, či jiné pastelové barvy, zda sukýnku zdobí mašličky, kanýrky, na kraťásích jsou autíčka, pejsci apod. Děti si začnou všímat toho, co mají na sobě až v pozdějším věku, kdy se ostatně náš vkus s jejich může mnohdy značně lišit. Malé děti si tak tedy strojí maminky, aby ukázaly světu, jakou princeznu, či prince mají. Aby se však malá princezna či princ nepotýkali s pozdějšími alergiemi, ekzémy, je možné svým účelným výběrem zamezit případným zdravotním komplikacím. Na mysli tím máme právě oblečení, ale i další doplňky, kterými jsou například tolik oblíbené spací pytle, nezbytné zavinovačky.

bavlna

Hezké oblečení ještě nemusí být vhodné oblečení

Možná, že i Vy sami, když si jdete koupit nový svršek, ať už halenku, košili, sukni, kabát, jste překvapeni, jak pěkně vypadá oděvní kousek z dálky, ale jak si na něj sáhnete, blíže prozkoumáte, či dokonce zkusíte, tak jste mnohdy zklamaní. Za veselými zářivými barvami mohou být ukryty různé technologické postupy, které i naší dospělé pokožce nemusí být zrovna vhod a prospívat. A ruku na srdce, kdo z nás má rád takové ty „umělotiny“, které nedýchají, lepí se na pokožku apod. Není nad oblečení z kvalitní bavlny.

Oblečení a další kojenecké doplňky z biobavlny

Ovšem, slyšeli či vyzkoušeli jste již oblečení z biobavlny? Jak se říká, za zkoušku nic nedáte. Na druhou stranu, biobavlna je skutečně to nejlepší, co můžeme dopřát svým dětem. A v případě biobavlny se rozhodně nejedná o nudné, či dokonce nevzhledné kousky. Stačí si vybrat výrobce, který se specializuje na výrobu oblečků a dalších doplňků pro kojence z biobavlny. Na výrobce, kterému jde v prvé řadě o spokojenost zákazníků, a to velkých, ale také těch nejmenších. A zisk? Samozřejmě, nebudeme zastírat, kterému podnikateli nejde o zisk. Jenže zisk jde ruku v ruce právě se spokojeností u zákazníků.

Přednosti biobavlny v kostce

Proč dát přednost biobavlně před jiným materiálem? Proč se vyplatí studovat etikety a složení každého oblečku, který dáme miminku? V prvé řadě je třeba říci, že biobavlna je přírodním materiálem. Biobavlna je vhodná i pro tu nejcitlivější, nejjemnější dětskou pokožku. A možná se nyní také nabízí otázka, proč nekoupit „jen“ oblečení z bavlny, která je také přírodním materiálem. Svým způsobem je přírodním materiálem, ale nemůže se pochlubit takovými přednostmi a výhodami, jako biobavlna. U biobavlny si můžete být jisti, že je skutečně 100% nezávadná. A zvolíte-li si oblečení od spolehlivého výrobce, pak se budete moci těšit i z kvality, respektive funkčnosti výrobků.

U biobavlny nenajdete žádné chemikálie

U výrobků z biobavlny, které si pořídíte, můžete očekávat nejen kvalitu, ale také nulový výskyt chemikálií. Žádná umělá barviva, odbarvovače, pesticidy, či formaldehyd, nic z toho se nevyskytuje u oblečení z biobavlny. Kde máte však jistotu, že když si zakoupíte „běžné“ oblečení, a to dokonce i značkové a sebedražší, tak se v něm nějaká ta chemikálie nevyskytne? U oblečení z biobavlny, nemusíte mít žádné obavy. Vaše miminko se nebude muset potýkat s případnou novorozeneckou alergií.

Biobavlna a životní prostředí

V neposlední řadě, není-li Vám lhostejné životní prostředí, respektive v čem žijete, a v čem budete za pár let žít, stejně jako Vaše děti, tak je určitě dobré se chovat v souladu s přírodou. Dáte-li přednost oblečení z biobavlny, tak uděláte nejen maximum ze strany oblečení pro Vaše děti, ale také v nemalé míře přispějete k lepšímu životnímu prostředí. Nežijeme jen dnes, den ze dne. Žít budeme i další následující týden, měsíc. Je velmi lehké nadávat na auta, továrny apod., ale i my sami přispíváte a podporujeme tím, že auty jezdíme, kupujeme si výrobky a produkty vyráběné z oněch továren apod. A že se Vám nezdá koupí například bryndáčku, čepičky, spacího pytle, že byste nějak výrazně Vy sami přispěli k lepšímu životnímu prostředí? Přidá-li se však každý, každá rodina, pak z mála bude více, než hodně.

Cenová relace oblečení z biobavlny

Kdo z nás má v dnešní době peněz na rozdávání. A v případě malých dětí, respektive, když jde maminka na mateřskou a rodičovskou dovolenou, tak se peněz i kolikráte nedostává. Jen plenky, kojenecká výživa něco stojí, natož pak oblečení pro malého tvorečka. Porovnáte-li cenu běžného dětského oblečení s oblečením z biobavlny, pak zaznamenáte vyšší cenu u oblečků z biobavlny. V tomto případě je však výhodné si připlatit a nehledět na každou korunu. Ostatně, zdraví máme všichni jen jedno a měli bychom si ho hýčkat a chránit. A kdo z nás nechce pro děti to nejlepší? Vhodnou alternativou je pak místo deseti šatiček, košilek pořídit třeba patery šatičky, ale zato z materiálu, u kterého máte jistotu, že Vašemu děťátku nezpůsobí nějakou alergii.

Oblečení z biobavlny – od čepky po spací pytel

Co vše můžete Vašemu maličkému pořídit z biobavlny? I když je oblečení z biobavlny o něco dražší, pak jeho obliba mezi rodiči značně stoupá. A tam, kde je vyšší poptávka, logicky stoupá i nabídka. Díky tomu můžete Vašemu děťátku pořídit prakticky kompletní výbavičku, ne jen třeba overálky na spaní, či bryndáčky. Z biobavlny můžete pořídit: bačkůrky, body, dupačky, kabátky, mikiny, overaly, polodupačky, pyžama, trička s krátkým a dlouhým rukávem, čepky. Z biobavlny jsou však k dostání i spací pytle, nebo zavinovačky.

Spací pytle z biobavlny

Pro malého človíčka je velmi příjemné se nejen schoulit do maminčina náručí. Malé miminko je zvyklé z doby, kdy bylo ještě v bříšku, být schoulené v malém prostoru. Malý prostor pro miminko představoval jistotu, bezpečí, ale i teplo. Takto se může Vaše miminko cítit i po narození. Místo peřinky, kterou se bude přikrývat v pozdějším věku, mu můžete pořídit spací pytel z biobavlny. Po vykoupání ho obléknete do měkoučkého pyžamka, či overálku a zachumláte do spacího pytle. Uvidíte, jak spokojené Vaše miminko bude.

Zavinovačky z biobavlny

Vedle spacího pytle je dalším oblíbeným a nezbytným kouskem zavinovačka. Ta by snad neměla chybět v žádné výbavičce. Nejlépe je pořídit dvě zavinovačky, a to pro případ, kdy si miminko ublinkne při odříhnutí, abyste měli na výměnu. Spací pytel můžete používat „jen“ pro spaní v noci, nebo pro starší kojence, batolátka. Oproti tomu v zavinovačce miminko stráví značnou část času i přes den. Díky zavinovačce se malý „uzlíček“ cítí v teploučku a bezpečí. Zavinovačka je praktická i pro rodiče, kdy mohou miminko snadno přenášet, pokládat, houpat. Zavinovačka ani nijak nepřekáží při kojení, krmení miminka. I v tomto případě se vyplatí investovat do kvalitní zavinovačky z biobavlny, která miminko nebude nijak dráždit a nezpůsobí mu zdravotní problémy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16652 (novesluzby.cz#21839)


Přidat komentář