Zateplování fasád - Plzeň

Zateplení fasády zvyšuje tepelnou ochranu budov, snižuje roční náklady na vytápění a celkově přispívá k vyšší tepelné pohodě. Navíc výrazně zvyšuje životnost fasády a dodává fasádě krásný barevný vzhled.

Zateplení fasády přináší úspory

Zateplení fasády není jen módní záležitostí, ale především přináší řadu výhod. Tou první je snížení ročních nákladů energií, hned za tím pak větší tepelná pohoda v domě. Navíc zateplení zvýší životnost fasády a také ji dá nový design. Zateplené domy, zejména ty panelové poznáte lehce. Jsou totiž krásně barevné a celkově pak sídliště vypadá vesele a přívětivě. Je k nerozeznání od předešlé šedivé úpravy, která většinou působila spíše depresivně.

Zateplování fasád – Plzeň

Jestliže jste se rozhodli, jakkoliv zrekonstruovat či postavit si zcela nový domov, doporučujeme se obrátit raději na profesionální firmu. Než by jste se do těchto prací měli pouštět sami, je vhodnější přenechat ji odborníkům, kteří se postarají o kompletní cenovou nabídku, pomohou zvolit materiál dle požadavků a finančních možností klienta, nehledě na to, že si můžete být jistí, že profesionální firma s kladnými referencemi a dlouholetými zkušenostmi odvede vždy svoji práci na jedničku.

Stavby a rekonstrukce na klíč v Plzni

Pokud si chcete nechat postavit dům nebo by jste chtěli naopak své bydlení pouze rekonstruovat, je vhodné mít alespoň předběžnou představu o tom, co by jste chtěli, v jakém termínu by jste stavební úpravy chtěli mít hotové a kolik chcete investovat. Následně je nejvhodnější obrátit se na stavební firmu ve vašem regionu se kterou vaši vizi společně uskutečníte. Firma, která poskytuje stavební práce na klíč zvládne veškeré zednické, obkladačské a sádrokartonářské práce, dále pak omítky, novostavby, rekonstrukce a mnoho dalšího.

Poradenská činnost v oblasti stavebnictví Plzeň

Jde o velmi důležitou činnost, která vám může ušetřit nevhodně vynaložené náklady. Jde o to, že poradenská činnost ve stavebnictví se zabývá zjištěním nejvhodnější technologie pro danou stavbu, opravu nebo úpravu či rekonstrukci objektu. Poradenství se nejčastěji provádí až po samotném zjištění stavu na místě plánované stavby. Zde je možné, že pokud je to nutné, tak se zjistí nejen viditelný stav stavby, ale může se udělat i chemický rozbor. To je důležité zejména u mokrých nebo plísní napadených staveb. Na základě vyhodnocení vám odborník doporučí nejvhodnější technologii stavby a také nejvhodnější materiál.

Zateplování domů na Plzeňsku

Tak to je opravdu věda. Nejde totiž jen o zateplení fasády. Aby bylo zateplení co nejúčinnější, je nutné zateplit dům kompletně. Teplo neuniká jen fasádou, ale také okny, dveřmi, střechou i podlahami. A to vše je třeba zateplit. Podle statistik dochází k úniku tepla nejčastěji okny a dveřmi až 30 až 40%, obvodovým pláštěm a zdivem 20 až 25%, střechou 15 až 20% a podlahami 5 až 10%. Z toho je jasné, že zateplení fasády domu přinese asi čtvrtinové úspory. To však je jen část možných úspor. Další úspory přinese výměna oken a dveří, nebo alespoň zasklení izolačními skly a zateplení střechy, případně stropu posledního podlaží a pak zateplení podlahy od sklepa.

Vnitřní nebo vnější zateplení?

Vnitřní zateplení není příliš účinné, vzhledem ke vzniku tepelných mostů v místech napojení příček na obvodové zdivo a v místech stavebních otvorů. Přičemž vnější zdivo je i nadále vystavené klimatickým vlivům, dochází k jeho promrzání, konstrukce vlhne a vznikají i nežádoucí plísně. Navíc vnitřní zateplení ubírá místnostem i prostor. Pokud tedy vnitřně zateplovat, tak jen podlahu od sklepa a strop od střechy. Vnitřní zateplení se však přesto používá a to u historických budov, kde by vnější zateplení poškodilo krásu historické fasády.

Venkovní zateplení Plzeň

Má celou řadu výhod, nehledě na jeho maximální účinnost. Nejenže zlepší tepelnou ochranu budovy, ale dodá i ochranu před klimatickými vlivy a nakonec také výrazně změní celý vzhled budovy.

Přednosti venkovního zateplení v kostce:

  • Nižší náklady na vytápění
  • Lepší tepelně akumulační schopnosti zdiva
  • Zabránění promrzání
  • Snížení rizika plísní
  • Lepší tepelná pohoda i mikroklima
  • Moderní vzhled budovy

Tepelně izolační omítky Plzeň

Jejich požití má význam jen tam, kde není jiná možnost. Jde o omítky, které jsou odlehčené izolačními granulemi, jako je perlit nebo polystyren, a tak je omítka schopna částečné tepelné akumulace. Na fasádě omítnuté touto omítkou nenajdete tepelné mosty. Izolační omítky se dobře zpracovávají, nanášejí a jsou odolné vůči požáru.

Bezkontaktní fasády Plzeň

Jinak také odvětrávané. Jde o zateplení budov, které se připevňuje na konstrukci, která je osazena do obvodového pláště domu. Mezi izolací a stěnou tak vzniká odvětrávací mezera. Jako izolant se nejčastěji používají desky z minerální vlny. Povrch, odvětrávané fasády můžeme mít pak různou podobu. Záleží, jak je izolant aplikován. Může jít o plastové desky, které se spojují na pero a drážku, může jít o napodobeninu kamene nebo cihly, nebo také o podobu klasické barevné omítky.

Kontaktní zateplení budov Plzeňsko

Jde o nejpoužívanější a také nejlevnější podobu zateplení. Její použití je však omezeno kvalitou omítky. Pokud je omítka jakkoli vlhká nebo napadená plísní, pak je nutné použít bezkontaktní systém zateplení. Na fasádu se lepí nejčastěji polystyrenové desky, které se pak omítají speciální omítkou, na kterou se nanáší barva. Polystyren se smí používat jen do 30 metrů výšky budovy, pak se z požárních důvodů smí používat jen desky z minerální vaty.

Sanace fasád a zdiva v Plzni

Pokud je omítka vlhká a plesnivá je zapotřebí provést její sanaci. Začíná se analýzou stavu omítky a zdiva a podle výsledku se připraví správná metoda sanace. Sanací je více. Pomoci mohou sanační omítky, injektáže, klasické pořezání zdiva, hydroizolace, elektroosmóza.

Fasádní nátěry Plzeň

Fasádní barvy musí být odolné klimatickým podmínkám, agresivním chemickým látkám a usazování špíny a nečistot. Nejčastěji se využívají akrylátové barvy, které jsou vysoce odolné, mají dlouhou životnost, jsou stálobarevné i omyvatelné, nebo barvy silikonové, které jsou samočisticí případně barvy silikátové. Důležitý je i výběr odstínu barvy. Je totiž nutné, aby fasáda domu zapadla do svého okolí. Zejména pokud se nachází v historické zástavbě.

Fasádní penetrace a barvy

Pod tímto pojmem se nabízí tyto barvy disperzní, silikonové, minerální a další speciální barvy. Penetrační nátěry připravují povrch fasády pro nanesení barvy. Povrch se zpevní, sjednotí a dobře propojí pro další nanášení fasádní barvy.

Antigraffitové nátěry Plzeň

Jejich úkolem je chránit fasádu před sprejery. Vybírat antigraffiti nátěr je nutné podle typu fasády, na kterou bude aplikován. Nátěr není na fasádě vidět a v případě, že ji sprejeři postříkají, tak se jednoduše smyje i s graffiti vodou. Pak je nutné nátěr opět obnovit. Samotná barva fasády zůstane naprosto nezměněna.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16492 (novesluzby.cz#23818)


Přidat komentář