Zasklívání lodžií a teras Ostrava

V současné době si stále více majitelů bytů nebo domů nechává zasklít svůj balkón, lodžii nebo terasu. Díky tomuto zasklení se z málo využitého prostoru stane téměř nová místnost, kterou lze plnohodnotně využívat i za nepříznivého počasí.

Zasklívání lodžií, balkonů a teras firmou na Ostravsku

Zasklívání lodžií, balkónů a teras patří mezi trendy současné doby, které vedou k celkovému zkvalitnění bydlení. Díky kvalitnímu, profesionálnímu zasklení lodžií získáte například v panelovém domě novou, takřka plnohodnotnou a prosvětlenou místnost. Současné systémy zasklívání lodžií a teras jsou vhodné pro všechny typy lodžií a umožňují zasklít i atypické lodžie či terasy. Zasklení lodžií se provádí z vnitřní strany, proto není potřeba lešení a je možné zasklít je zasklít v jakémkoliv patře. Aby bylo takové zasklení dokonalé a bezpečné, je nutné si k realizaci vybrat profesionální a zkušenou firmu, která používá kvalitní certifikované systémy.

Zasklívání lodžií a teras - Ostrava

Jestliže hodláte z vaší nevzhledné lodžie, balkónů či terasy udělat prosluněnou místnost, která přímo vybízí k posezení a odpočinku, je nejvyšší čas si ji nechat zasklít. Mezi firmy, které se** zasklíváním lodžií** profesionálně zabývají, patří i firma CATR, s.r.o. pana Jiřího Froňka. Firma se zasklíváním těchto prostor věnuje již od roku 1994 a od té doby zasklila nespočet lodžií a balkónů, z čehož plyne, že má s touto činností opravdu bohaté zkušenosti. Při zasklívání používá a dodává firma CATR s.r.o. certifikovaný systém OPTIMI – Kvadro. Velkou výhodou firmy mimo jiné je, že je možné po dohodě zasklení balkónů uhradit také na splátky.

www.lodzie-catr.cz

Pokud Vás nabídka firmy ** CATR s.r.o.** zaujala, je možné si prohlédnout její internetové stránky:** http://www.lodzie-catr.cz**, kde se dozvíte vše potřebné. Firmu** CATR, s.r.o.** můžete navštívit na adrese: Lučinská 1331/10, 710 00 Ostrava, nebo se s ní spojit prostřednictvím e-mailu: lodzie@optimi-catr.cz či telefonicky na čísle: +420 602 756 990.

Proč si nechat zasklít lodžii či balkón

Důvodů proč si nechat zasklít lodžii, balkón či terasu, je mnoho. Jak je již výše uvedeno, díky zasklení těchto prostor se stane vaše bydlení v bytě nebo rodinném domě mnohem komfortnější. Zasklením lodžie či balkónu získáte v první řadě větší obyvatelnou plochu,Zasklívání lodžií kterou můžete plnohodnotně využívat za deště nebo v zimním období. Získáte tím ideální prostor k relaxaci a odpočinku, který přímo vybízí k posezení. Mezi velká pozitiva takového zasklení patří snížení tepelných ztrát v přilehlé místnosti a snížení nákladů na vytápění až 30%. Zasklením se uvnitř lodžie zvýší teplota přibližně o 10 stupňů. Touto úpravou se v neposlední řadě vytvoří velice účinná zvuková a protiprašná izolace. Vzhledem k tomu, že se k zasklení používá tvrzené sklo a systém je zevnitř uzamykatelný, vytvoříte tím tak poměrně účinnou překážku proti nezvaným hostům.

Je zasklení lodžie náročné?

Vzhledem k tomu, že zasklení lodžií není závislé na celkové rekonstrukci domu, je možné jej provést i individuálně pro konkrétní byt. V článku je již zmíněno, že instalace zasklení je prováděna z vnitřní strany bytu, není tedy nutné v jakémkoliv patře lešení. Zasklení se většinou děje za pomoci různých systémů a jejich instalace většinou netrvá více jak půl dne. Dnes je na trhu několik firem, které se zabývají jak výrobou zasklívacích systémů, tak i samotnou instalací. Pokud si hodláte nechat zasklít na vlastní náklady svou lodžii, je třeba mít na paměti, že na jednom domě lze většinou použít pouze jeden typ zasklívacího systému. Jestliže neprobíhá plošné zasklení celého domu, povolují se bezrámové systémy zasklení, jež nijak nenarušují celkový vzhled domu. Při volbě zasklení se zcela jistě poraďte s majitelem domu, nebo na bytovém družstvě, čímž se vyhnete možným nepříjemnostem.

Jak je zasklení lodžie konstruované?

Zasklení lodžií, balkónů a teras se nejčastěji realizuje pomocí různých systémů. Při zasklívání těchto prostor se používá čiré bezpečnostní a tvrzené sklo, které je dostatečně odolné proti rozbití. Skla jsou instalována tak, aby je bylo možné dle potřeby posouvat buď na jednu, nebo na druhou stranu lodžie. Některé systémy umožňují částečné nebo dokonce i celkové otevření lodžie. Skleněné díly bývají připevněny na vodících kolejnicích, jež jsou umístěné do zábradlí a stropu lodžie. Tyto díly jsou bez rámů, Detail zasklívacího systémuaby nenarušovaly celkový výhled, jen krajní skla mají profilovanou gumu, případně silikonové zasklení. Při volbě zasklívacího systému dávejte přednost ověřeným a certifikovaným značkám, které poskytují potřebnou záruku. Vzhledem k tomu, že tento systém je nejen posuvný, ale také otočný, lze skla pohodlně umývat jak z vnitřní, tak i z vnější strany.

Zasklení lodžií a balkónů systémem OPTIMI Ostrava

Jestliže si přejete mít vaši lodžii nebo balkón opravdu kvalitně a bezpečně zasklený, je tou pravou volbou systém OPTIMI. Jedná se o systém, který na český trh vstoupil již v roce 1994 a od té doby získal dohromady již 5 certifikátů. Originální systém pochází od finského výrobce, který je u nás od uvedeného roku licenčně vyráběn. Jedná se v podstatě o** bezúdržbový systém**, který byl dokonce oceněn velkou cenou GRAND PRIX 94 na výstavě FOR HABITAT. Systém OPTIMI je vyroben z bezpečnostního tvrzeného skla a hliníkových profilů. O kvalitě tohoto systému hovoří i fakt, že od roku 1994 jím bylo u nás zaskleno již více jak 70 000 lodžií. V současné době je na trhu k dispozici inovovaný systém OPTIMI – KVADRO, který má zvýšenou únosnost závěsů skel a prodlouženou záruku pět let.

Jak systém OPTIMI funguje

Při zasklívaní lodžií tímto systémem je jedno kolejničkové vedení osazeno na stávajícím zábradlí a druhé je uchyceno u stropu. Díky těmto kolejničkám je možné pomocí koleček posouvat** tvrzená skla**, která jsou 6 mm silná. Jednotlivá skla nemají boční profily, tudíž nijak nenarušují celkový vzhled domu, jak tomu může být u zarámovaných skel. Manipulace se provádí tak, že se prvně otevře boční sklo a další skla se posouvají, přičemž se v horním rozdvojeném vedení otáčí a přiklápí na sklo první nebo na již ke straně odsunutá skla. Díky tomuto principu je možné otevírat lodžii buď částečně, nebo úplně. Při zavírání lodžie se postupuje přesně naopak.Systém OPTIMI Na trhu je možné se setkat s různými napodobeninami tohoto systému pod různými názvy, proto je vždy lepší volit originál, který je u nás licenčně vyráběn.

Jaká povolení jsou potřeba k zasklení balkonu

Pokud jste se rozhodli pro individuální zasklení pouze vašeho balkónu či lodžie, je nutné o tom informovat bytové družstvo nebo majitele nemovitosti. Dle stavebního zákona č. 183/2006 Sb. je možné si vykládat takové zasklení různým způsobem, přičemž záleží na výkladu konkrétního stavebního úřadu. Jestliže stavební úřad prohlásí, že** zasklívání lodžií** mění vzhled objektu, zasahuje do nosných konstrukcí nebo mění užívání prostoru, je nutné si opatřit stavební povolení. Ve městech, kde se nachází odbor hlavního architekta, je potřeba také k instalaci zasklívacího systému povolení městských architektů. Jestliže si přejete zasklít balkón, lodžii nebo terasu, určitě oslovte kvalitní a ověřenou firmu, která Vám zpracuje cenovou nabídku a poradí s potřebným povolením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16509 (novesluzby.cz#24008)


Přidat komentář