Zabezpečovací systémy

Proč se strachovat, když jdete ven na večeři, jedete na dovolenou, služební cestu, co je s Vaším bytem, domem. Vaše obavy se rozplynou s pořízením moderních zabezpečovacích systémů, které Vám v článku představíme.

Důvody, proč si zakoupit zabezpečovací systémy

Ochrana a zabezpečení domu, bytu, chaty, chalupy, firmy před vloupáním.

Zabezpečovací systém Vás (současně také bezpečnostní agenturu, ale i okolí)  v případě narušení objektu, bude informovat nejrůznějšími způsoby, například na mobil, o poplachu ve Vašem bytě, domě, chatě, chalupě.

Zabezpečovací systém Vás ihned informuje o vloupání

Došlo k narušení Vašeho objektu? Pak se tuto informaci ihned dozvíte, a to prostřednictvím tzv. komunikátorů, jenž mohou použít pevnou telefonní linku nebo síť příslušného mobilního operátora. Pokud je k dispozici pevná telefonní linka, pak se používá automatický telefonní hlásič, kdy při alarmu dojde k automatickému uvolnění telefonní linky a komunikátory okamžitě začnou vytáčet Vámi nastavená telefonní čísla, jak na pevnou linku, tak mobil.

V případě připojení zabezpečení na PCO, tj. pult centralizované ochrany, máte tu největší jistotu rychlého zásahu, informování o vloupání, protože spojení s Vaším objektem je v podstatě monitorováno nonstop. Nastane-li poplach, pak vyráží do terénů profesionální pracovníci příslušné agentury, kteří jsou okamžitě informováni o narušení hlídaného objektu. Pokud využijete možnosti PCO, je efektivita ohlídání objektu, na té nejvyšší úrovni, protože v případě narušení objektu, je příslušná zásahová jednotka na příslušném místě, za velmi krátkou dobu. U PCO máte na výběr hned dvě možnosti, kdy

a) jste nejprve o narušení objektu informováni Vy sami a až na základě Vašeho pokynu vyjíždí zásahová jednotka, nebo

b) zásahová jednotka vyjíždí okamžitě po spuštění poplachu.

Úloha zabezpečovacích systémů

Zahnání, vystrašení zlodějů od jejich úmyslu se vloupat a okrást Vás, připravit Vás o naspořený majetek.

V případě, že dojde k narušení objektu, aktivují se vnitřní a venkovní alarmy. Vnitřní alarm má velmi pronikavý zvuk, který je záměrně nepříjemný, vysoký, aby se zloději odradili. Vykradači se často dají na úprk, po rozeznění takového alarmu. Venkovní alarmy oproti tomu upozorňují široké okolí, že se něco děje a v blízkosti je zloděj. Klid noci nebo dne je ten tam a náhle se z okolních oken vynořují postavy, lidé se zastavují na ulicích apod. I toto odradí zloděje, protože kolikráte stačí jedna osoba, kterou venkovní alarm probudí, upoutá, aby přivolal policii, nebo byl schopen identifikovat pachatele.

Vybírejte pečlivě zabezpečovací systémy

Při nákupu zabezpečovacího systému se rozhodně vyhněte levným, neznačkovým produktům, u kterých rozhodně nebudete mít jistotu maximálního zabezpečení Vašeho majetku.

Zabezpečovací systémy nedoporučujeme nakupovat na tržnicích, supermarketech a podobných místech. Zde nebudete mít jistotu spolehlivosti systémů, a také reklamace může být častokráte zdlouhavá. Jenže, reklamace je jedna věc, co naplat, když Vás vykradou i se zabezpečovacím (nekvalitním) systémem.

Typy zabezpečovacích systémů

 • Elektronický zabezpečovací systém – zkratkou EZS. Tento systém je tvořen hned několika komponenty, jako je samotná zabezpečovací ústředna, jenž je ústředním elektronického zabezpečovacího systému; detektory, jenž detekují případné narušení střeženého objektu a tyto nadále vyhodnocuje zmíněná zabezpečovací ústředna; ovládací panel elektronického zabezpečovacího systému, jenž se využívá k ovládání systému; dále signalizace, která nejen akusticky, ale také vizuálně, telefonicky, či přes bezpečnostní agenturu Vás informuje o poplachu, narušení a jiných situacích; nutná kabeláž, v případě, že si nevyberete bezdrátový elektronický zabezpečovací systém; a v neposlední řadě napájecí a zálohovou část, jenž napájí a současně zálohuje data při výpadcích elektrického proudu důležité komponenty elektrického zabezpečovacího systému. Zabezpečovací systémy klasické – jsou, jak již bylo výše naznačeno, propojeny jednotlivými kabely, díky kterým se k Vám přenáší veškeré požadované informace. Zabezpečovací systémy bezdrátové – jak již z názvu vyplývá, tak zde nejsou žádné kabely, systémy mezi sebou komunikují za pomocí rádiového vysílače a snímače.  Co se týče rozdílu mezi klasickým a bezdrátovým systémem, pomineme-li způsob komunikace a přenosu informací, je v ceně, kdy u bezdrátových systémů počítejte s o něco vyššími výdaji. U drátových zabezpečovacích systémů je také obtížnější instalace, v porovnání s bezdrátovým zabezpečovacím systémem. Bezdrátové zabezpečovací systémy oceníte například u novostaveb, nejrůznějších památek, v podstatě všude, kde by se obtížně instalovaly kabelové rozvody.
 • Přednastavené zabezpečovací systémy – jak již z názvu vyplývá, jsou již předpřipraveny tím způsobem, aby jejich montáž nepotřebovala žádné zvláštní nástroje, ani znalosti. Tyto systémy disponují veškerými důležitými komponenty, které jsou žádoucí ke kvalitnímu zabezpečení objektů. U těchto systémů však zvažte to, že v případě Vaší montáže, nebudete mít nárok u pojišťoven na slevu z plateb pojistného.
 • Alarmy – představují jednoduchý systém pro hlídání objektů. Jsou vhodné například pro hlídání zahradních chatek, domků apod.
 • Minialarmy  - opět jednoduchý, navíc levný zabezpečovací systém, který doporučujeme k využití na ohlídání sklepů, kůlen, zahradních chatek apod.

Na co se zaměřit při výběru zabezpečovacího systému

Potřebujete zabezpečit byt, určité místnosti v domě, nebo celý dům, chatu, chalupu? U většiny případů se nezabezpečuje objekt jako komplet, ale jen část. Pokud však uvažujete o zabezpečení celého objektu, je třeba počítat s vyššími finančními náklady, ovšem realizovatelné to samozřejmě je. Pokud budete chtít zabezpečit, aby se Vám neztratili cennosti, sbírky apod., stačí zabezpečit místnosti a přístupové cesty k místnostem, kde se tyto artikly nachází. Co se týče přístupových cest, je možné je zabezpečit nejrůznějšími detektory –  nejčastěji se jedná o detekci pohybu osob; detekci rozbití skla; detekci otevření okna, dveří.

U jednotlivých typů zabezpečovacích systémů se zaměřte na níže uvedené faktory, kterými jsou:

 • Spolehlivost
 • Odolnost v případě samo spouštěcích alarmů
 • Odolnost proti zneškodnění
 • Připojení k poplachovému centrálnímu pultu
 • Náročnost montáže
 • Sleva na pojistném u pojišťovny
 • Cena

Montáž zabezpečovacího systému

Zakoupili jste si kvalitní zabezpečovací systém? Udělali jste první důležitý krok k ochraně Vašeho majetku. Nyní ještě zbývá jeho montáž. Chystáte se namontovat systém sami? Dobře si to rozmyslete. Pokud zrovna nejste pracovníkem, jenž se pohybuje v oblasti zabezpečovacích systémů, je vhodnější montáž svěřit odborníkům, kteří Vám zpracují nabídku zabezpečení Vašeho objektu, a to tak, aby bylo dosaženo té největší možné ochrany. A co víc, pokud si necháte zabezpečovací systém namontovat od profesionálů, budete mít u velké řady pojišťoven nárok na nemalou slevu z provedených plateb pojistného.

Můžete si být také jisti, v případě profesionální firmy, vysokou kvalitou, zkušenostmi s návrhy i realizacemi alarmů, ale také kamerových systému a jiných zabezpečovacích systémů.

Na jaké objekty se zaměřují vykradači

 • Opuštěné, nehlídané objekty, jako jsou chaty, chalupy, nebo domy za dobu Vaší nepřítomnosti, kdy jste na dovolené, služební cestě apod.
 • Novostavby
 • Byty, domy ve kterých bydlíte. A co víc, ve kterých jste i přítomni, a to především v noci, kdy spíte, nebo, když se vzdálíte z domova i jen na krátkou chvíli, za účelem nákupu, procházky apod.

Kterým objektům se vyhýbají vykradači

Nenechavci se povětšinou vyhýbají objektům, jenž disponují elektronickou signalizací, či viditelně umístěným alarmem. Jejich vloupání by totiž bylo obtížnější, respektive spojené s komplikacemi, které rozhodně nechtějí.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16330 (novesluzby.cz#22275)


Přidat komentář