Výstavba rodinných domů okres Třebíč

Stavba domu je náročná záležitost a má svá úskalí. Dnes je lépe svěřit celou stavbu do rukou odborníků. Je však důležité vybrat opravdu kvalitní stavební firmu, která celou stavbu postaví na klíč.

Stavba začíná projektem

No ano, pokud chcete stavět, tak nejdříve musíte vybrat projekt vašeho nového domu a pak místo, kde chcete stavět. To není až tak jednoduché jak by se mohlo stát. Ale vzhledem k současné nabídce trhu, nakonec najdete přesně to, co hledáte. Jakmile budete mít v rukou projektovou dokumentaci, můžete začít vyřizovat všechna potřebná stavební povolení. No a u toho všeho je dobré sbírat reference na stavební firmy. Každou si uložit a pak zpětně vyhodnotit. Výsledkem by měla být spolehlivá stavební firma, kterou oslovíte.

Výstavba rodinných domů - okres Třebíč

V** Třebíči** se může pochlubit svými referencemi na odvedenou práci stavební firma pana Ivo Dvořáka. V jeho nabídce najdete stavby na klíč i možnost objednat jednotlivé stavební práce. Vybírat můžete ze** staveb na klíč rodinných domů, komínů, kompletních demolicí, stavebních a přípravných prací, oprav fasád nebo montáží sádrokartonů a kazetových stropů**. A to ještě není kompletní nabídka všech prací, které si lze u pana Ivo Dvořáka objednat. S kompletní nabídkou se můžete seznámit v sídle firmy na adrese Nové Syrovice 121, 675 41 Nové Syrovice. Případně můžete o informace požádat e-mailem dvorak30@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 733 311 296.

 

Ivo Dvořák - stavební firma

  • tel. číslo: 733 311 296
  • e-mail: dvorak30@centrum.cz

 

výstavba rodinných domů

Jak získat pozemek?

Je více možností. Pozemek můžete koupit nebo získat demolicí. Tedy můžete si vybrat pozemek na vybraných stavebních místech, která však bývají daleko od center měst i vesnic. Nebo, pokud chcete bydlet opravdu v centru, můžete koupit starší dům, zbourat ho a na jeho místě postavit dům nový. Ačkoli se to nezdá, tak druhá varianta vás může přijít levněji.

Kompletní demolice

Tu je třeba objednat, pokud se rozhodnete pro druhou variantu. Stavební firma se postará nejen o zbourání, ale i vyklizení, desinfekční práce a následné odvezení sutin a odpadu. Ovšem služeb stavební firmy můžete využít i v případě, že se rozhodnete pro opravu a potřebujete jen částečnou demolici. Zkušení odborníci dokáží vybourat pouze potřebné části staveb. Samozřejmostí je vždy úklid sutin a jejich odvoz na skládku k tomu určenou.

Stavební a přípravné práce

Stavba domu začíná zemními pracemi. Jakmile je tedy vytyčen váš nový dům, může se začít bagrovat. Zde však je dobré zvážit, kdy se stavbou začnete. Pokud vám všechny přípravné práce trvaly příliš dlouho a teď je již téměř podzim, odložte stavbu raději na jaro. Má to své výhody. Začnete-li sice později, na jaře, bude vám přesto práce utíkat rychleji. Na podzim vykopané základy se většinou na jaře kopou znovu, a protože zem je ve výkopu rozblácená, jde vše podstatně pomaleji. Celá práce začíná přemístěním skrývky, tedy ornice. Tu určitě nenechte odvést. Ještě se vám bude hodit u dokončovacích terénních prací po dostavění domu. Je nutné plánovat dopředu. I o hlušině přemýšlejte. Těšíte-li se na krásnou zahradu plnou zajímavých zákoutí, mohla by se vám hodit k vybudování terénních úprav. Při bagrování základů je třeba pamatovat i na jímku, žumpu, studnu, bazén, a další plánované stavby. K přípravným stavebním pracím patří i příprava připojení k inženýrským sítím a betonování.

Hrubá stavba

Je až neuvěřitelné jak rychle probíhá hrubá stavba. Většinou máte pocit, že vám roste před očima. Navíc stavební firma má možnost nejen návaznosti prací, ale i provádění některých prací zároveň. To velmi šetří čas. Nejrychleji probíhá** hrubá stavba z panelů**. Jde o montované dřevostavby, které dosahují velmi nízkých nákladů na roční spotřebu energií. Nejpomaleji roste klasická zděná stavba. Každá má své pro a proti a je jen na stavebníkovi, které dá přednost.

Dokončovací práce

Ty se liší podle materiálu, ze kterého se dům staví. Ve zděných domech nejprve probíhají veškeré rozvody a instalace. Pak se usazují zárubně, dodělává se stavba krbu a omítá se. Z venku i zevnitř. Trochu jiné je to u dřevostaveb. Zde se na příčky využívá sádrokartonu a právě v sádrokartonových deskách vedou veškeré rozvody a instalace. Jsou pečlivě schované v dutině sádrokartonové desky a na povrchu jsou jen vidět koncové ovladače a zásuvky. Součástí dokončovacích prací je i usazení dveří, položení podlah, obklady, dlažba, instalace sanitární techniky, kuchyňské linky a samozřejmě malování, tapetování, natírání a instalace světel, spínačů a zásuvek. Dokončovacích prací je opravdu hodně. A zdá se, že jdou pomaleji než samotná hrubá stavba.

dokončovací práce

Montáž sádrokartonů a kazetových stropů

U mnoha staveb, vestaveb, rekonstrukcí i úprav bydlení se využívá sádrokartonu. Jde o novodobý** stavební prvek**, který jde stále dopředu. Dnes existuje v celé řadě variant a lze s ním ve vnitřních prostorách stavět ledacos. Stavební firmy, které mají suchou výstavbu ve své nabídce, dokáží ze sádrokartonu vystavět snad úplně všechno. V bytech přemění s pomocí sádrokartonu umakartové jádro v relaxační centrum, rozdělí místnosti, pod střechou vybudují luxusní půdní vestavbu, postaví sádrokartonové příčky, niky, podhledy, vestavěné skříně i ozdobné prvky. K sádrokartonu se velmi dobře hodí krásné** kazetové stropy.** I ty najdete v nabídce stavebních firem.

Fasády

Každá fasáda časem začne chátrat, její barva není již tak intenzivní, omítka opadává a je potřeba ji opravit. Dnes se často k opravě fasády přistupuje zároveň s jejím zateplením. Vynaložené prostředky na zateplení se velmi rychle vrátí a zároveň dům získá lepší tepelnou pohodu. Zateplit a opravit lze i omítku na domě, který je stále vlhký. Stačí jen zvolit bezkontaktní zateplení. U všech ostatních domů se volí kontaktní zateplení, nejčastěji polystyrenem nebo minerální vatou. Na zateplení se natáhne nová omítka. Jediné omezení může být v barevnosti. Ve městech, kde je historická zástavba je nutné se přizpůsobit okolí domu. Stejné je to i v chráněné oblasti.

Komíny

Také komíny stárnou. Ale nejen to, komín bývá vystavěný na určitý typ paliva. Pokud se rozhodnete změnit způsob vytápění, může se stát, že stávající komín již nebude stačit. Někdy stačí komín vyvložkovat, jindy však musíte** komín** postavit celý nový. Nikdy se však do stavby komínu nepouštějte sami. Nejen, že neušetříte, ale navíc budete mít problémy s revizí. Komín podléhá určitým stavebním a bezpečnostním pravidlům. Musí být dodržena šířka, výška, materiál, čistící dvířka i krytka na komínu. Stavební firma vám komín postaví přesně podle potřeb vašeho domu a podle zvoleného způsobu vytápění. Kominík vám pak provede revizní kontrolu komína a potvrdí ji v revizní zprávě. Komín postavený stavební firmou vám pak bude sloužit bez problémů.

komíny

Nabídka stavebních firem

Služby stavebních firem jsou dnes opravdu široké a vyplatí se jich využít. Stavební firmy staví z moderních materiálů a podle moderních metod, které jsou úsporné a zajišťují i úsporu nákladů na bydlení. A tak vynaložené náklady se vrátí dříve, než byste čekali. Navíc stavební firma ze zákona poskytuje na svou práci i na materiál záruku. To vám zaručí, že i případné nedostatky budou bez problémů opraveny. Ovšem každá stavební firma se snaží svou práci předat v bezvadném stavu. Vždyť právě kvalitní práce znamená kladné reference a tím i další zákazníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16425 (novesluzby.cz#23458)


Přidat komentář