Výstavba rodinných domů okres Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Zajímáte se o výstavbu rodinných domů nebo rekonstrukci domů a bytů? Přemýšlíte nad tím, co vše rekonstrukce obnáší? V následujícím článku se můžete dočíst základní informace týkající se stavby rodinných domů, rekonstrukcí a mnohé další.

Náš domov by měl být nejenom krásný a funkční, ale také je důležité vytvořit prostor pro zdravé bydlení. Staré rodinné domy nebo byty v některých chvílích vyžadují rekonstrukci. Součástí rekonstrukce rodinných domů může být i kvalitní izolace proti zemní vlhkosti, která zamezí šíření plísním. Oproti tomu rekonstrukce v panelových domech se nejčastěji týká bytového jádra a tedy jedné z nejdražších místností a to je koupelna. Ať stavíte nový dům, opravujete starý dům nebo chcete rekonstrukci bytu, vždy je důležité především najít zodpovědnou a schopnou firmu, která zajistí vše potřebné.

Výstavba rodinných domů okres Opava, Ostrava

Výstavba rodinných domů Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Stavba rodinného domu zahrnuje několik fází. Nejdříve je nutné vybrat pozemek. Ve výběru pozemku se můžete řídit přáním celé rodiny, dále je důležité, v jaké vzdálenosti se pozemek nachází od centra města, jaká je občanská vybavenost v dané oblasti. Pozemek si můžete vybrat také podle toho, jaké poskytuje soukromí. Zapomenout by se nemělo na přípojky a inženýrské sítě. Od pozemků vás může odradit např. to, že se nachází ve svahu. Další fáze je výběr vhodného projektu. Dispoziční řešení domu vychází z počtu členů rodiny. Projekt by také měl být vybrán v souladu s tím, jak se bude rodina vyvíjet do budoucna. Vždy je důležité přemýšlet nad tím, jaký by měl být počet pokojů, koupelen nebo šaten. Dále je nutné řešit bezbariérovost domu, podsklepení, garáž. Velikost domu samozřejmě odpovídá finančním možnostem majitelů. Dále se řeší vzhled domu, který by měl být v souladu s okolní zástavbou.

Stavba rodinného domu na klíč

Stavba rodinného domu může být realizována třemi způsoby. Někdo dává přednost stavbě domu na klíč. Stavba rodinného domu na klíč znamená mnoho ušetřených starostí a času, samozřejmě jsou zde vyšší finanční nároky. Stavba svépomocí vyžaduje zkušenosti a v některých případech pomoc odborníků. Posledním způsobem je kombinace stavby na klíč a stavby svépomocí. Každý z těchto způsobů má své klady a zápory.

Výstavba rodinných domů okres Opava, Ostrava

Rekonstrukce domů a bytových jader Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Náš domov se snažíme neustále vylepšovat. Po určitém čase je potřeba přistoupit k rekonstrukci domu nebo bytu. Rekonstrukce je ve většině případů finančně náročnější záležitostí. Vždy záleží na tom, čeho se rekonstrukce bude týkat. Mezi místnosti, které vás během rekonstrukce přijdou na nejvíce peněz, patří kuchyně a koupelna. Před samotnou rekonstrukcí je vždy dobré uvědomit si, jaké máme na rekonstrukci požadavky. Např. rekonstrukce bytu může poskytnout svým majitelům lepší využití jednotlivých místností, vyšší funkčnost místností, větší prostor a samozřejmostí je také modernější vzhled.

Rekonstrukce bytu a bytových jader Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Typická koupelna v panelovém bytě neoplývá zrovna velkými prostory a svým majitelům neposkytuje zrovna velký luxus. V současnosti se změnil význam koupelny. Koupelna už není pouze místnost, která slouží k hygieně, ale je to také místnost, která má poskytovat svým majitelům odpočinek. A právě proto se mnoho majitelů malých koupelen rozhoduje pro jejich rekonstrukci, díky které je možné získat mnohem větší prostor a také jej efektivněji využít. Světlé barvy společně s dostatkem světla v podobě chytře zvolených světel mohou dodat koupelně lehkost a také dojem většího prostoru. Optického zvětšení prostoru lze dosáhnout také pomocí zrcadel. V současnosti se také mnoho majitelů rozhoduje pro výměnu vany za praktický sprchový kout. Pro některé je tento krok nemyslitelný, kvůli možnosti relaxace, kterou vana nabízí. Majitelé některých bytů také k efektivnějšímu využití prostoru přistupují ke spojení toalety a koupelny. Sanitární keramika způsobuje poměrně vysoké finanční nároky na rekonstrukci koupelny.

Výstavba rodinných domů okres Opava, Ostrava

Vana nebo sprchový kout?

Spolu se zařízením nové koupelny přichází důležité rozhodnutí - vana nebo sprchový kout? V prvé řadě záleží na ceně a rozměrech koupelny. I volba materiálu by se neměla podceňovat. Častěji však zvítězí vana, protože na rozdíl od sprchového koutu ji můžete použít jak ke koupání, tak ke sprchování. Sprchové kouty pro každodenní očistu vyhledávají nejen sportovci, ale vítají je i senioři. S přibývajícími lety se totiž může stát vstup do vany komplikovaným a nebezpečným úkonem. Vanička sprchového koutu je sice běžně hluboká 150 až 200 milimetrů, na trhu jsou i vaničky mělčí (okolo 35 milimetrů) anebo sprchové kouty se dny zcela plochými. Zavírací dveře koutů přiléhají velmi těsně, voda rozlitá po koupelně proto nehrozí. Zatímco dříve byla koupelna pouze místem pro očistnou lázeň, dnes už ji bere spousta lidí i jako relaxační prostor. Dlouhá horká koupel přispívá k celkovému uvolnění těla.

Dlouhá a horká koupel ve vaně plné pěny je rozhodně fajn, ale… podle lékařů nedělá našemu tělu úplně dobře. Pokud patříte mezi kardiaky, pak byste si koupání měli dopřávat jen jednou za čas. Sprchování je mnohem hygieničtější a zdravější. Další body získá sprchový kout pravděpodobně i v kategorii úspor. Pokud máte nedostatek prostoru v koupelně, pak Vám sprchový kout ušetří oproti vaně místo. Vana naopak vítězí v kategorii údržby. Zatímco vanu stačí po koupeli opláchnout proudem vody, sprchový kout se všemi záhyby tak snadno a rychle neopláchnete. Nicméně jednou z hlavních věcí, nad kterou byste se měli zamyslet, je, jak budete vanu nebo sprchový kout využívat v budoucnosti. Jste mladý pár, který se chystá v následujících letech pořídit rodinu? Pak je pro Vás sprchový kout zrovna teď asi ideální. Ale přemýšlejte o tom, jak v něm budete koupat malé děti. Pokud jste ve středním věku a uvažujete o vaně, uvědomte si, že Vám možná už za pár let bude dělat problém vstupování a vylézání z vany. Jestliže se stále nemůžete rozhodnout, pak je vhodné zvolit zlatou střední cestu – na trhu dnes existuje alternativa – spojení vany se sprchovým koutem,

Pokládka obkladů v koupelně Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Během rekonstrukce bytového jádra je také nutné vybrat nové dlaždice a obklady do koupelny. Dlaždice vybíráme na základě několika parametrů. Jedním z nich je mechanická odolnost dlaždic. Dlaždice musí být odolné vůči zátěži a dostatečně pevné. Dále jsou důležité povrchové vlastnosti dlažby (odolnost vůči poškrábání, pořezání a úderům).  Při výběru je také důležité sledovat protiskluznou.

Jaké jsou druhy obkladů do koupelen

Při výběru obkladů mějme vždy na paměti, že zde není možná tak jednoduchá změna jako je tomu např. u ložnice. Proto vybírejme obklady s rozvahou. Lepší je vsadit na obklady nadčasové, než obklady velmi moderní. Obkladačky je možné vybrat v různých vzorech, barvách, materiálech, strukturách a tvarech. Vybrat si můžete např. obklady keramické, mozaikové, zrcadlové, skleněné atd.

Keramické obklady

Keramické obklady jsou jedny z nejvíce používaných obkladů v koupelně. Tyto vypalované hliněné destičky jsou na jedné straně ozdobeny barevnou glazurou, která je chrání proti vodě a špíně.

Mozaikové obklady

Mozaikové obklady jsou složeny z malých čtverečků. Vlastnosti těchto obkladů jsou stejné jako u obkladů keramických. Náročnost pokládky však navyšuje cenu mozaikových obkladů. Mozaikové obklady mohou být použity v jedné barvě, různých barvách nebo odstínech jedné barvy.

Výstavba rodinných domů okres Opava, Ostrava

Zrcadlové a skleněné obkladačky

Zrcadlové a skleněné obkladačky jsou vyrobeny z čistého nebo tónovaného skla. Před pokládkou těchto obkladů musí být dokonalé rovný povrch.

Koupelny na klíč, rekonstrukce koupelen Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Hledáte v Ostravě, Frýdku - Místku odbornou firmu, která Vám zrealizuje a zrekonstruuje Vaši koupelnu? Firma pana Ervína Hegedűse zajistí pro vás všechny práce spojené s rekonstrukcí nebo výstavbou nové koupelny. Vytvoří návrh, dodá koupelnové vybavení, postaví koupelnové jádro, namontuje vanu, sanitární keramiku i koupelnový nábytek, odveze sutiny a uklidí nepořádek. Spolehněte se na profesionální služby zkušené firmy, se kterou bude rekonstrukce koupelny nejen rychlá, ale také bezproblémová a kvalitní. Stavbu** koupelen na klíč** provádějí pouze zkušení a vyškolení zaměstnanci, kteří s Vámi proberou představy o Vaší budoucí koupelně, poradí Vám s výběrem stavebních materiálů i koupelnového vybavení a vytvoří pro Vás grafický návrh.

Kvalitní stavební a zednické práce Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Plánujete výstavbu či rekonstrukci bytu, domu, chaty, půdní vestavby, rekonstrukci bytového jádra, domu, koupelny? Obraťte se na firmu pana Ervína Hegedűse, která Vám nabízí komplexní služby v této oblasti včetně stavebních a zednických prací všech druhů. Zajistí Vám kompletní zednické práce, stavební práce, dokončovací práce i drobné opravy pro starší domy, rodinné domy, rekonstrukce bytu nebo rekonstrukce koupelny a další. Stavební a zednické práce vykonávají vyškolení profesionálové s dlouholetou praxí a zkušenostmi. U stavebních prací je především kladen důraz na kvalitu odvedených prací, na jejichž koncích je spokojený zákazník. Zednické práce provádí od betonu, základových desek, hrubých staveb, stropů, potěrů, zdění příček a stěn, zateplování staveb až po hrubé omítky, probarvené a šlechtěné omítky, obklady a dlažby.

Zednické práce zahrnují:

 • kompletní vnitřní a vnější omítky,
 • obklady a dlažby,
 • betonářské práce (základy i podlahy),
 • zdění,
 • terasy a balkóny,
 • vjezdy a chodníky,
 • a další.

Stavební práce zahrnují:

 • stavbu rodinného domu,
 • přestavby bytů a domů,
 • opravy balkónů a teras,
 • bourání příček,
 • bourání obvodového zdiva,
 • omítky vnitřní a vnější,
 • a další.

Zednické práce dříve

Dříve se velmi často tyto práce prováděly svépomocí. Dnes je však naprosto odlišná doba. Zednické práce již dávno nejsou popelkou, která je někde v pozadí. Zedničina v rukou neodborníků je často jen nepovedeným dílem, které nakonec stejně donutí majitele obrátit se na odborníka, který má co dělat, aby napravil, co jen jde. Opravit cokoli ze zednických prací totiž není jednoduché. Vždy dojde na bourání, odvážení suti a nové stavění. Navíc to vše vychází poměrně draho. Proto je mnohem lépe nepřeceňovat své síly a nechat zednické činnosti na odbornících, kteří znají nové materiály i technologie a podle toho také vystaví jakoukoli zakázku klienta.

Izolace proti zemní vlhkosti Ostrava, Frýdek - Místek a okolí

Zemní vlhkost způsobuje v domě velké problémy, mezi které patří zhoršení mikroklimatu interiéru a šíření plísní. Zemní izolace zamezí tomu, aby se dostala zemní vlhkost do domu. Zemní izolace také působí jako ochrana před pronikáním radonu do domu. Zemní izolace slouží nejčastěji k izolaci budov, ale může se používat také k ochraně jímek, jezírek, bazénů nebo nádrží. K tomu, aby zemní izolace doopravdy fungovala je potřeba zvolit správný typ izolace, poté je důležitá perfektní aplikace izolace. K izolaci se používají následující materiály: asfaltové, dehtové, plastové, kovové nebo skleněné hydroizolace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16431 (novesluzby.cz#23510)


Diskuze a zkušenosti

Patrik K. | 09.06.2014 12:07
Re: Výstavba rodinných domů okres Ostrava, Frýdek - Místek a okolí Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář