Výstavba rodinných domů Liberec

Ne každému vyhovuje bydlení v klasickém bytě. Pro mnohé se jako nejvýhodnější jeví bydlení ve vlastním domě. Nejčastěji se pak staví rodinný dům. Hned na druhém místě je rekonstrukce staršího domu.

Jak vyřešit bytovou situaci?

To je otázka, která trápí celou řadu lidí. Vždyť kvalitní bydlení je zárukou spokojeného života. Ovšem vyřešit tuto otázku k plné spokojenosti není vůbec jednoduché. Často ke konečnému řešení vede dlouhá cesta protkaná spoustou hledání možností a řadou rodinných porad. Nejtěžší je vybrat správnou stavební technologii a správný materiál. O úsporných stavbách se dnes často mluví pouze v souvislosti s dřevostavbami. Avšak i** klasický zděný dům může být vysoce úsporný a postavený jako nízkoenergetický.** A tak ani ti, jež jsou přesvědčeni o kvalitách zděných domů, nemusí být nešťastní z vysokých ročních nákladů na provoz domu. Stačí jen zvolit vhodný stavební materiál, vybrat kvalitní plány a nechat si vypracovat projekt s projektovou dokumentací. V neposlední řadě je nezbytné vybrat i stavební firmu, která vám dům postaví podle nejmodernějších úsporných metod.

Výstavba rodinných zděných domů v Liberci

Výhody zděných domů jsou známy již po mnoho let. Léta a tradice prověřila kvality zděných domů. Přidáte-li k tomu nové materiály a nové metody zdění, pak tyto domy opravdu patří ke** kvalitnímu a úspornému bydlení,** které nese jen jedinou nevýhodu. A to, že oproti dřevostavbám se staví déle. Ale i zde se již podařilo, dosáhnout dosti velkého zrychlení výstavby, které rozhodně není na úkor kvality. Navíc u rodinných domů lze kombinovat takzvanou mokrou výstavbu se suchou, kdy jde vše rychleji a navíc je úspěch zaručen. Většinou se vše řeší tak, že spodní patro je zděné pomocí mokré výstavby a podkroví je řešené suchou výstavbou pomocí sádrokartonu. Tak je využito maximálně místa v domě. Obydlené podkroví je výhodné i z hlediska úspor na topení. Zajišťuje totiž perfektní izolaci proti nepříznivým klimatickým podmínkám.

Výhody zděných rodinných domů

Především je to životnost, která může být zásluhou kvality dnešních stavebních materiálů i několik set let. Pak je to odolnost stavby proti přírodním jevům, vysoká schopnost difúze, tedy prostupu vodních par - dům dýchá, vysoká schopnost akumulace tepla, výborné akustické vlastnosti stavby, výborná požární odolnost a v neposlední řadě i dodatečná možnost stavebních úprav. To vše dohromady dává velmi příjemný prostor k životu.

Rekonstrukce Liberec a okolí

Rekonstruovat můžete opravdu všechno. Od staršího domu, jeho jednotlivých částí, bytu, bytového jádra až po půdní prostory. Většinou záleží na vás, jak celá rekonstrukce proběhne. Na výběr jsou dvě cesty. Suchá anebo mokrá výstavba. Každá má své pro a proti a každá se hodí pro jiný účel. Dokonce i stejné prostory lze rekonstruovat pomocí obou cest.
Často se však obě cesty kombinují. Je to výhodné, zejména pokud nosnost stěn budovy není příliš velká. Pro** mokrou cestu rekonstrukce** se výborně hodí pórobeton. Ten se snadno opracovává, lze jej řezat, hoblovat a vrtat do něj. Je ve formě tvárnic, které minimalizují mokrý proces a také snižují množství malty, což přináší úspory. Dají se z něj stavět oblouky i různě tvarované části zdí.

Sádrokartony

Právě sádrokarton nachází široké uplatnění při** úpravě a rekonstrukci interiérových prostorů**. Ale dnes již existuje i sádrokarton pro** venkovní použití.** Sádrokartonu se není třeba bát. Má neskutečně mnoho výhod. Tou první je suchá výstavba bez potřeby vody a malty. Hned za ní je rychlost výstavby, nosnost sádrokartonových celků, odolnost požáru, teplu, plísni, vlhku i mokru, akustické vlastnosti, tepelní vlastnosti, stejně jako tvárnost a využitelnost.

Vynikající je i způsob konečné úpravy sádrokartonových příček. Můžete využít jakékoli technologie, od nátěru, malování, tapetování až po dekorativní úpravy stěn. Samozřejmě sádrokarton lze i obkládat i použít jako obklad k vyrovnání nerovných stěn.

Zednické práce Liberec

Bez nich se neobejde žádná stavba. Dokonce ani stavba dřevostavby. Vždyť i ona potřebuje základy, které ji postaví zedník. Zednické práce zahrnují vše od výkopových prací, hrubé stavby, dokončovacích prací až po různé malé stavby v okolí domu a rekonstrukce a například dláždění. K zednickým pracím patří vše okolo mokré i suché výstavby. Tedy vše okolo klasického zděnípomocí cihel, pórobetonu, betonování, kamenných staveb, až po suchou výstavbuse sádrokartonem.

Zednické práce dříve

V minulosti se zednické práce dělily na různé obory. Existovali tak omítkáři, obkladači, betonáři či ti, jež se zabývají demolicemi. Dnes zednické práce zahrnují naprosto vše okolo výstavby, rekonstrukce i demolice. Je to velmi výhodné. Zedník tak zvládne celý projekt stavebních prací, aniž byste museli neustále hledat jiné profese. Často zedníci pracují na malých projektech a opravách samostatně a na větší zakázky jako je právě stavba domu, si pozvou více odborníků – zedníků. Stavba tak proběhne mnohem rychleji.

Pokládka obkladů i dlažeb Liberec

U šikovného zedníka si můžete objednat i obklady a dlažbu. Ten vám vše, pokud si to budete přát, zrealizuje na klíč. Je to výhodné zejména pokud máte v plánu složitější vzory, nebo pokládku na koso, či kombinace různých způsobů pokládky.
U realizace obkladů a dlažby na klíč budete mít i ty nejsložitější vzory perfektně provedené. Stačí si vybrat vzor, vytvořit kladečský plán a vybrat i kachle. Kladečský plán složitějšího provedení vám vytvoří tam, kde se prodávají obklady, nebo vám ho vytvoří projektant či přímo stavební firma, u které si objednáte realizaci na klíč.

Obklady a dlažba

A nemyslete si, že obkládat a dláždit lze jen zdi a podlahu. Zručný zedník vám obloží i krb, pracovní plochu v kuchyni, stůl, lavici, schody, vytvoří vám na zdi mozaiku. Tak můžete využít i zbytky rozbitých kachlí.

Kvalitní zednická práce v Liberci

Opravdu kvalitně odvedená práce od zedníka, znamená klid i krásu na dlouhou dobu. Proto je dobré všímat si referencí, doporučení i již odvedené práce zedníka a teprve pak ho oslovit. Samozřejmě, každého zajímá i** cena.** Ale zde je lépe si připlatit, než mít problémy se stavbou, které se později řeší velmi obtížně. Ostatně kvalitní zedník není nejlevnější ani nejdražší. Jeho cena za odvedenou práci je většinou někde uprostřed.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16455 (novesluzby.cz#23659)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 24.03.2014 12:36
Re: Výstavba rodinných domů Liberec Dovoluji si touto cestou upozornit na firmu Růžička s.r.o. Opravdu nemohu tuto firmu doporučit. Dejte si na ně POZOR!!!

Dragon | 24.03.2014 22:14
Růžička s.r.o. S doporučením firmy Růžička s.r.o. si tady snad děláte legraci. Jestli si někdo nechá postavit dům firmou jako je Růžička, tak to si opravdu pořádně přečtěte podmínky...a to nejlépe s právníkem....

Karel Beneš | 25.03.2014 08:05
Firma Růžička s.r.o. podvody Růžička s.r.o. je podvodná firma. Tito podvodníci slíbili, že pokud budou chyby ve výstavbě tak vše řádně opraví, ale potom přišlo plno výmluv. Když jsem si musel zaplatit opravu u druhé firmy tak zjistili, že Růžička s.r.o. používají neschválený materiál a celková životnost stavby je poloviční. Jestli je více podvedených tak napište sem ať to takovým podvodníkům nemůže procházet.

Novobilská | 25.03.2014 08:50
Re: Výstavba rodinných domů Liberec Oproti projektu posunutá okna(asi se tak dělníkům lépe dělala), vstupní dveře o rozměru 180×70 cm(zřejmě pro Křováky), nika s budoucími francouzskými okny vystavěná z rozlámaných tvárnic a pěny, příčky uhýbající na 160cm i o 4cm z osy, atd.

Marek Novotný | 26.03.2014 16:33
Re: Výstavba rodinných domů Liberec - Růžička s.r.o. Podvod Jejich jednání je podvodné. Naslibují hory doly , vyberou zálohu a pak zmizí. Když je chcete kontaktovat tak to nikdo nezvedá. Kdo chce podat žalobu tak a\'t se tady ozve. Děkuji moc Marek N.

Jakub Holý | 26.03.2014 16:41
Re: Výstavba rodinných domů Liberec Pozor na „stavebni firmu“ Růžička s.r.o.. Zaměstnancům neplatí,vydírá je,nutí je řídit rozpadlé auto a je schopen zaměstnance napadnout. Dále,jeho stavebni práce jsou předražené a nekvalitní,pochybuji o tom že tento člověk něco ze stavebnictví ví. Dávejte si majzla

Naštvaný zaměstnanec | 26.03.2014 17:30
Re: Výstavba rodinných domů Liberec Růžička POZOR!!! Pokud hledáte práci, tak pozor na tuto firmu. Zaměstná Vás na černo a tedy bez smlouvy, naslibuje hory doly, pak Vás znenadání vyhodí a samozřejmě Vám za práci nezaplatí. A když po nich chcete výplatu, kterou Vám za odpracované dny dluží, tak šéf a zárove? společník Igor, dělá, že neví, o koho jde. Zřejmě asi proto, aby si za peníze ušetřené na nevyplacených výplatách mohl jet koupit nové auto. Pozor na ně!!!