Výstavba pasivních a nízkoenergetických domů - Zlín

Potřebujete zateplit fasádu? Uvažujete o výstavbě nového domu? Preferujete bydlení v domě s nízkými nároky na spotřebu energií? Poznejte, kolik výhod nabízí nízkoenergetické a pasivní domy na klíč.

Zatímco ve světě se dřevostavby staví celkem běžně, u nás stále výrazně převažují klasické technologie výstavby. Při tom pasivní a nízkoenergetické domy nabízejí spoustu předností. Co o nich vlastně víme? Dřevostavby jsou praktické, poskytují příjemné bydlení, šetří náklady na energie a nabízí více prostoru. Podívejme se, jaký je rozdíl mezi domem, postaveným z klasických stavebních materiálů a dřevostavbou.

Výstavba pasivních a nízkoenergetických domů – Zlín

 

Výstavba pasivních a nízkoenergetických domů – Zlín

 

Pokud uvažujete o výstavbě nového domu, který bude odpovídat současným požadavkům na ekologické bydlení, můžeme Vám doporučit zkušenou stavební firmu Kobra, která nabízí výstavbu pasivních a nízkoenergetických domů na klíč, rekonstrukci staveb, zateplování fasád, rekonstrukci bytových jader a řadu dalších stavebních činností. Majitel firmy, pan Jaroslav Zámorský, má v oblasti stavebnictví dlouholeté zkušenosti, podložené tím, že se firma Kobra nachází v seznamu odborných dodavatelů, vedeného v rámci dotačního programu Zelená úsporám, a firma je také držitelem osvědčení "Rozpočtování a kalkulace stavebních prací".

Firma** Kobra** vám nabízí možnost objednání dřevostavby na klíč přesně dle Vašich představ, vždy v nejvyšší kvalitě a za příznivé ceny. Navštivte webové stránky:** www.kobralhotka.cz,** kde si můžete prohlédnout** ** ukázky realizovaných dřevostaveb, zrekonstruovaných interiérů a rodinných domů.

Pro informace o poskytovaných stavebních a rekonstrukčních pracích použijte:

telefonní číslo: +420 608 248 333 nebo e-mail: kobralhotka@seznam.cz

Zděný dům nebo dřevostavbu?

Podstatný rozdíl mezi klasicky zděným domem a dřevostavbou spočívá v konstrukci stěn domu. Zbytek domu, jako jsou základy, stropy, krov, střecha, nebo okna jsou většinou konstruovány velmi podobně, ale podstatný rozdíl je v izolaci domu. Typickým prvkem dřevostavby je sendvičová konstrukce stěn. Klasický zděný dům se staví z cihel či tvárnic a zdící malty. Tyto stavební materiály poměrně špatně tepelně izolují a pak může docházet k tzv. tepelným mostům, kterými uniká teplo z domu ven. Proto je nutné obvodové zdivo z vnější strany dodatečně izolovat. Naopak u dřevostaveb je použité dřevo, které je samo o sobě výborný izolační materiál. Stěny dřevostavby tvoří dřevěná rámová konstrukce z trámů a sloupků. Prostor mezi dřevem je navíc zcela vyplněn tepelnou izolací. K dosažení maximálního možného odizolování je nosné jádro znovu izolováno zvenčí. Pokud je u dřevostavby přidána další zesílená izolace do podlahy a do střechy, vzniká tzv. nízkoenergetický dům.

Co je dřevěný nízkoenergetický dům

Dřevostavby mají výrazně lepší izolační vlastnosti a k jejich vytápění tedy stačí daleko méně energie. V naší zemi stále převažují klasické technologie stavění domů, ale situace se začíná měnit. Důvodem zvyšujícího se zájmu o bydlení v nízkoenergetických domech je trvalý nárůst cen energií a k únikům tepla lze zabránit kvalitní izolací domu. A právě domy s velice nízkou spotřebou energie lze mnohem snadněji realizovat jako dřevostavby. Během topení v domě není třeba nejprve vyhřívat zdivo, jak je tomu u klasických zděných domů. Energii lze ještě více uspořit použitím oken s trojitým zasklením. Zesílená izolace nebo kvalitnější okna sice dřevěný dům, realizovaný jako nízkoenergetický, trochu prodražuje v počáteční investici, ale dobře odizolovaný dřevěný dům v průběhu času ušetří mnoho nákladů za energie a vložené prostředky se brzy vrátí. Tepelné ztráty nízkoenergetické dřevostavby jsou v porovnání ze zděným domem téměř zanedbatelné.

Co je pasivní dům?

Pasivní dům má natolik dokonale vyřešenou izolaci, že nabízí příjemnou teplotu v mrazech i v horkých letních dnech a zajišťuje stálý pocit čerstvého vzduchu, ale bez průvanu a běžného větrání. Zajímavé je, že takto komfortní pasivní dům lze postavit za téměř stejné náklady jako běžnou novostavbu, ale rozdíl je v tom, že pasivní dům dokáže uspořit až 90 % nákladů na vytápění. Tepelná ztráta pasivního domu je totiž tak nízká, že nepotřebuje běžný systém vytápění. Využívá tepelné zisky ze slunce, od lidí, kteří se v něm pohybují a od elektrických spotřebičů, které vydávají teplo. To úplně stačí k tomu, aby byl dům vytopený po většinu roku.

Dřevostavby na klíč

Zkušená stavební firma, která nabízí výstavbu dřevostaveb a rodinných domů na klíč, vám dokáže nabídnout komplexní stavební služby ze všech stavebních oborů, jako jsou veškeré zednické práce, pokrývačství, klempířství, tesařství, pokládka střešních krytin a realizace izolování domů a střech. To je velmi výhodné, neboť nemusíte zajišťovat žádné další firmy. Pokud tedy požadujete postavit kompletně vybavenou dřevostavbu, pak bude obsahovat také topení, rozvody elektroinstalace a rozvody vody a odpadů. Zkušená firma Vám také, v rámci stavby na klíč, pomůže zajistit podklady pro stavební řízení.

Výhody dřevostaveb a nízkoenergetických domů

Hlavní výhodou nízkoenergetické dřevostavby je samozřejmě sám materiál, ze kterého je dům vyroben – dřevo a kvalitní izolace. Nízkoenergetické domy mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Uvnitř sendvičové konstrukce obvodové stěny je izolační vata o tloušťce zhruba 14,5 cm. Pokud je zesílena také izolace stropů, lze zařadit dřevostavbu mezi nízkoenergetické domy s roční potřebou energie v rozpětí 50-70 kWh·m-2/1 rok. Nízkoenergetické domy také vynikají dobrou zvukovou izolací stěn. Vrstvením materiálů, tedy sendvičovou konstrukcí stěn, je velmi výrazně omezen přenos zvuku z venčí. Další předností dřevostaveb je rychlost výstavby. Hrubá stavba dřevostavby je realizována za několik dní a obvykle během prvního týdne je hrubá stavba dokončena včetně zastřešení.

Výběr oken pro dřevostavby

Výrobců oken je celá řada, ale v podstatě všichni nabízejí plastová, hliníková nebo dřevěná okna. Pro dřevostavbu je poměrně jasné, že zvolíme okna dřevěná. V tomto provedení lze úspěšně použít dřevěná okna s trojskly, která splňují energetické požadavky pro nízkoenergetické domy. Výrobci eurooken jsou vázáni normou a tyto okna jsou velice kvalitní od všech výrobců. Dodavatel stavby vám konkrétního výrobce oken poradí a doporučí jako prověřenou a osvědčenou firmu a je to i v zájmu samotné stavební firmy, neboť při dodání domu na klíč záruku za okna nese dodavatel domu.

Zateplování fasád

 

Zateplování fasád - Zlín

Správně zrealizovaná tepelná izolace má zásadní význam pro** snížení spotřeby energie,** kterou je potřeba pro vytápění domu vynaložit. V praxi to znamená, že kvalitní zateplení vám přinese nemalé úspory na ročních výdajích za energie. Správný návrh a kvalitní realizace zateplení umožňuje dosáhnout ochranu obvodových konstrukcí a tím její prodloužení životnosti. Zateplení domu ale zajistí tepelný komfort i v letním období, kdy se interiér nepřehřívá a ve spojení se žaluziemi je možné docílit příjemné teploty vzduchu i v panelových domech a to bez použití klimatizace. Podstatná je i finální barevná úprava fasády, která dokáže oživit zašedlé panelákové sídliště, kdy zajímavé kombinace fasádních barev celý prostor oživí. Rodinný dům po zateplení vypadá jako nový a zateplená fasáda navíc zvýší jeho hodnotu.

 

Rekonstrukce bytových jader

 

Rekonstrukce bytových jader - Zlín

Zkušenosti stavební firmy můžete využít také při rekonstrukčních pracích, kdy vám může stavební firma nabídnout    rekonstrukce interiérů a rekonstrukce bytových jader. Specialista na kompletní rekonstrukce Vám dokáže nabídnout nejen stavební služby, ale i poradenství v dispozičním uspořádání daného prostoru. Díky mnohaletým zkušenostem nabízí rekonstrukce bytového jádra a rekonstrukce koupelen s kvalitou a dlouhou zárukou. Stavební firma realizuje paneláková bytová jádra, koupelny v cihlové zástavbě, ale i v rodinných domech.

 

 

 

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16419 (novesluzby.cz#23422)


Přidat komentář