Výstavba a rekonstrukce nízkoenergetických domů na klíč - Ostrava

Výstavba nízkoenergetických rodinných domů patří v posledních letech mezi velmi žádané stavební práce. Z důvodu stále rostoucích cen energií mají nízkoenergetické domy před sebou slibnou budoucnost.

Není lepšího způsobu ve stavebnictví než si nechat postavit rodinný dům na klíč. Jde o maximálně pohodlné řešení, kdy dům je postaven rychle, kvalitě, se zárukou a bez žádných stresů a nervů. Každý však nemá tu možnost zaplatit firmu, která by se o kompletní výstavbu domu postarala a v tomto případě pak lidé přistupují na výstavbu domu svépomocí nebo na rekonstrukci staršího domu. Ovšem i rekonstrukce je možné provádět na klíč, a proto si každý může přijít na to své.

Proč si nechat postavit nízkoenergetický dům

Nízkoenergetický dům spojuje mnoho výhod. Zřejmě by pro vás neměla být jediným kritériem pro výstavbu tohoto druhu domu úspora energie na vytápění. Nízkoenergetický dům v sobě spojuje komfort bydlení, energetickou úsporu, splňuje ekologické hledisko a je postaven z těch nejkvalitnějších a správných stavebních materiálů. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv druh paliva pro vytápění nízkoenergetického domu, ve všech případech ušetříte. To je zapříčiněno minimálními tepelnými ztrátami obvodovými konstrukcemi domu a i menšími ztrátami větrání. Teplo z domu uniká nejen střechou, ale také obvodovým pláštěm a podlahami. Čím bude obvodový plášť jednodušší a nebude mít zbytečná zákoutí, tím bude v domácnosti více tepla.

Komfortní bydlení v nízkoenergetickém domě

Nízkoenergetický dům zajišťuje komfortní bydlení pro každého. Malé ztráty tepla, které vznikají větráním, jsou u nízkoenergetického domu dosaženy zavedením mechanického kontrolovaného větrání. Kontrolovaným větráním je možné docílit podstatně vyšší úrovně bydlení a to z hlediska zdraví lidí žijících v domě a z hlediska jejich pohodlí. V nízkoenergetickém domě dochází díky instalaci filtrů k velkému snížení prašnost a k naprostému snížení výskytu alergenů. Proto je tento typ domu vhodný pro alergiky.  Nízkoenergetický dům se vyznačuje vhodně použitými materiály, které zajistí vynikající ochranu proti hluku.

Topné období nízkoenergetických domů

Z hlediska našich klimatických podmínek je možné topnou sezonu u nízkoenergetických domů zkrátit až o dva měsíce v roce. Tím myslíme jeden měsíc na podzim a jeden měsíc na jaře. Dva měsíce jsou však dosti dlouhou a podstatnou dobou, co se vytápění týče, neboť poté již mnoho měsíců nezbývá, kdy je nutné topit. Vše ovšem souvisí s mírou pasivního využívání sluneční energie, roli hraje také poloha umístění domu na určitém pozemku a mnoho dalších skutečností. Tím, že na topení zbývají cca 2 – 3 měsíce v roce, dochází i k minimálnímu využití některých zdrojů tepla, což jim zaručuje delší životnost.

Pro koho jsou stavby na klíč určeny?

Nestaví se na klíč pouze rodinné domy, ale také jiné objekty, jako administrativní budovy, školy, školky, sportovní centra a mnoho dalších staveb. Stejně jako výstavby nových domů na klíč se provádí i rekonstrukce na klíč. Rodinné domy na klíč představují dokonalé řešení pro každého, kdo má zájem na tom rychle bydlet, bez zbytečných starostí a navíc za rozumnou cenu. Pokud se pro výstavbu na klíč rozhodnete, máte podstatnou výhodu oproti ostatním stavitelům v tom, že nemusíte nic složitě vymýšlet, propočítávat roky stavení a finance, materiál, hledat firmu a čekat na zpracování projektu, vyřizovat stavební povolení, atd. To vše a mnohem více zajistí stavební firma realizující stavby a rekonstrukce na klíč.

Rekonstrukce domu

Každý, jehož dům ještě neprošel rekonstrukcí, jistě sní o tom, že jednou nechá své bydlení zrekonstruovat a zvýší tak úroveň svého bydlení. Přesto, že zejména lidé v důchodu se spokojí se současným původním stavem domu, neboť jim to k bydlení, jak sami říkají, stačí, rozhodně by neprotestovali s výsledkem rekonstrukce a bydlelo by se jim podstatně lépe. U mladých lidí jsou rekonstrukce stávajících domů takřka samozřejmostí. Samozřejmě, kdo by nechtěl zcela nový dům, na který by již nemusel mnoho dalších sáhnout? Ale co se nabízí těm, kteří nemají peníze na to pořídit si novostavbu nebo v místě, kde by se jim líbilo, není bohužel k dispozici pozemek? Právě pro ně je zde možnost nechat si zrekonstruovat dosavadní bydlení tzv. na klíč.

Kolik stojí kompletní rekonstrukce domu?

Vždy záleží na rozsahu jednotlivých prací, které je potřeba provést. Pro někoho může rekonstrukce domu znamenat výměnu oken, podlah a rekonstrukci koupelny, jiný ji může pojat velkoryse a nechat zpravit kompletně vše od rozvodů elektriky, vody, topení, přes nové omítky, kuchyni, koupelnu, schodiště, až po bourací práce a rozšiřování domu. Rekonstrukce jsou dostupné téměř pro každého, stačí jen oslovit správnou firmu, která provádí stavební práce kvalitně, ale s cenami při zemi. V každém případě byste měli investovat tam, kde to vyjma zvýšeného pohodlí přinese i úspory. Důležitým krokem je nová střecha, kvalitní zateplení či dobrý kotel.

Jaké jsou důvody pro rekonstrukci domu?

Existuje celá řada důvodů, pro které je vhodné se pro rekonstrukci rozhodnout. Rekonstrukci je dobré podstoupit nejen z estetického hlediska, v rámci které se dolaďuje interiér nebo exteriér, ale také z užitkového hlediska.  Nabídka materiálů, které mají dnes stavební firmy k dispozici jej víc než široká, a záleží na fantazii každého obyvatele. To, že by mělo být zrekonstruované bydlení praktické, snad nemusíme připomínat. Profesionálně provedená rekonstrukce může změnit vzhled a dojem celkové stavby, ale převážně bude taková stavba ekonomičtější než byla doposud. Díky kvalitní rekonstrukci, kterou provedou zkušení stavitelé, se výrazně sníží náklady, které jsou spojené s každodenním životem.

Jaké výhody rekonstrukce přináší?

Rekonstrukce prováděné domácími kutily nemusí mít až takový efekt na snížení nákladů spojených na provoz bydlení. U těchto jde spíše o to, aby dílo dobře vypadalo a aby se obyvatelům lépe bydlelo. Profesionální firmy provádí rekonstrukce praktické, se kterými si ten, kdo není v dané problematice odborníkem, těžko poradí. Častým požadavkem na rekonstrukce domu a bytů je zateplování budov, zejména fasád, pokládání zámkové dlažby, opravy nebo nátěry starých fasád, rekonstrukce elektra atd. Nejčastěji dochází k výměně starých oken, která lidé mění za plastová nebo za dřevěná, k zateplování různými moderními postupy nebo k výměně kotle a montáži solárních panelů a tepelných čerpadel, díky čemuž lidé ušetří mnoho peněz a návratnost finančních prostředků je velmi rychlá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16458 (novesluzby.cz#23669)


Přidat komentář