Vysoušeče a odvlhčovače vzduchu - pronájem a prodej

Vlhko je problémem číslo jedna celé řady starších domů. Špatná izolace, staré zdící materiály, které nejsou kvalitně odizolované, nechávají vzlínat vodu a pouští vlhko do místnosti. Snížit vlhkost pak pomohou vysoušeče a odvlhčovače vzduchu.

Je vlhko v domě škodlivé?

Ono je to jak kde. V některých případech je vlhko přímo doporučováno, jinde však škodí a to velmi citelně. Škodit může dokonce až tak, že způsobí řadu zdravotních problémů. To v případě, kdy vlhko začne působit tak moc, že se na zdech a ostatních předmětech začne objevovat plíseň, fleky, mapy a různí roztoči. Toto vše způsobuje nemalé problémy. Zejména zdravotní. Z těch můžeme vyjmenovat alergie, kašel, astma, kožní problémy a mnohé další. Překvapující je i to, že vlhká místnost, ve které žijete, vám může po čase způsobit revma. A to je onemocnění nepříjemné, vleklé a bolestivé.Alergie způsobená plísní v domě Mimoto nadměrně vlhká místnost může způsobit i další problémy. Uložené věci mají** typický pach**, který časem nelze odstranit. Vše je takové vlhké a nepříjemné a často poseté černými tečkami plísně, které nejdou jen tak odstranit. Z uvedeného jasně vyplývá, že velké vlhko je škodlivé a je nutné danou situaci řešit.

Jaké vlhko v domácnosti je správné?

Suchý vzduch není příjemný a velké vlhko přináší řadu problémů. Jak je to tedy správně? V podstatě nelze říci správnou vlhkost. Jde o to, že vlhkost místností by měla být podle toho, k čemu je místnost určena. Tedy v obytných prostorách by měla být nižší, a tam, kde například skladujete zeleninu a ovoce vyšší. Vyšší vlhkost musí být i v místnostech, kde se pěstují rostliny a tam, kde jsou lidé s problematickým kašlem.** Správnou vlhkost** je nutné změřit. K tomu slouží speciální přístroje, vlhkoměry. Ty vám řeknou, jaká je vlhkost v místnosti, a dokonce i ukáží, kdy je nutné vlhkost začít snižovat. Všeobecně se však může říci, že vlhkost se má pohybovat od 30 do 60 % r.v. podle daného prostředí.

Jak snížit vlhkost v objektu?

Dnes není nutné hned stavět nové zdi, omítat nebo podřezávat dům. Existují jednodušší a rychlejší řešení. Tím jsou** vysoušeče a odvlhčovače vzduchu**. Ty jsou nabízeny v mnoha variantách podle způsobu použití. Můžete si tak pořídit vysoušeč či odvlhčovač do bytu, sklepa, na stavbu, po malování, do všech možných komerčních prostor, nebo dokonce i na sušení pádla. Nabídka je široká a navíc, ne vždy je nutné vysoušeče a odvlhčovače kupovat. Pro krátkodobé použití jsou i půjčovny.

Specializace na odvlhčování objektů

Odvlhčování je dnes již úzce specializovaný obor, který pomáhá řešit problémy s vlhkostí. Dokáže tak prodloužit** životnost stavby**, zabránit neustálému vzniku plísní, roztočů, a samozřejmě i nemocem z vlhka. To se týká obytných i pracovních prostor. Odvlhčování chrání i přístroje, rozvody trubek, ale také zásoby a výrobu. Aby bylo odvlhčování správné a účinné, a také ekonomicky přijatelné, tak je dobré obrátit se s výběrem správného přístroje na odborníky. Ti vám pomocí výpočtů najdou správné řešení přímo, jak se říká na míru.

Odvlhčovače pronájem a prodej

Vybírat je možné ze dvou základních řad odvlhčovačů. První řada jsou** kondenzační odvlhčovače**. Zde je vzduch, který máme odvlhčit nasáván ventilátorem přes výparník chladicího systému. Ochlazením pod rosný bod vzniká na povrchu výparníku kondenzát, který odkapává z výparníku do kondenzační vany a odtud stéká do zásobníku kondenzátu, nebo je přímo odveden hadicí do odpadu. Ochlazený a odvlhčený vzduch se vrací přes kondenzátor chladicího systému, kde se ohřeje a je vyfukován do místnosti, která se má vysušit. Zde se vzduch opět nasytí vlhkostí a celý proces se tak opakuje až do doby, kdy je v místnosti požadovaná vlhkost. Druhá řada jsou adsorpční odvlhčovače. Ty mohou odvlhčovat i při nízkých teplotách. Vše funguje tak, že vlhký vzduch je nasáván přes filtr ventilátorem a je veden přes pomalu rotující sorpční kolo, kde dochází k vázání vodní molekuly na sorbent. Ven pak vychází odvlhčený vzduch.

Odvlhčování vzduchu v průmyslu

V průmyslu je odvlhčování nutností. Potřebné je hned z několika hledisek. Základním je správná vlhkost, která udrží výrobní stroje v bezvadném stavu a tudíž bez koroze. Další je pak správná vlhkost pro výrobu a skladování výrobků. Pro výrobu potravin se má vlhkost pohybovat již od 20 - 30% r. v. Tu spolehlivě zajistí adsorpční odvlhčovací technika.

Odvlhčování vzduchu ve skladech a halách

Také skladování hotových výrobků potřebuje správnou vlhkost. To, že výrobky jsou řádně zabaleny, nic neřeší. Například, pokud jde o sklad čalouněného nábytku, tak vlhkost proniká do látek a čalounění a způsobuje ve velmi krátké době typický nepříjemný zápach. Co se týká skladování například zboží, které podléhá korozi, tak i zde dochází k typickým rezavým skvrnám velmi rychle. V obou případech, i v řadě dalších pomůže správná volba** adsorpčního či kondenzačního odvlhčovače**.

Absorbní odvlhčovačKondenzační odvlhčovač

Odvlhčování vzduchu pro zimní stadiony

Zimní stadiony mají trvale problémy s vlhkým vzduchem, který způsobuje odpařování ledu, špatný led, mlhu, rosení, korozi a další problémy. Všem se dá zabránit velmi snadno s pomocí správně zvolené techniky odvlhčení. Na základě měření technik vypočítá, zda bude vhodnější kondenzační nebo adsorpční odvlhčení a doporučí možné řešení. S odvlhčovačem se téměř okamžitě zlepší kvalita ledu i vzduchu v hale. Zároveň se i sníží náklady na výrobu ledu.

Odvlhčování vzduchu pro kryté bazény

Ačkoli se to nezdá i bazény, ale také vířivé vany a sauny potřebují odvlhčovače. Jejich zásluhou se ochrání stavební konstrukce, zařízení a zároveň se sníží i spotřeba energie. Za zmínku jistě stojí i** lepší vzduch**. Pro tyto prostory se vyrábí speciální řada odvlhčovačů, které vám přesně spočítá a nainstaluje odborný technik. Všechny odvlhčovače pro bazény, sauny a vířivé vany splňují velmi náročná kritéria, jsou promyšlené, kvalitní, s pěkným designem a nevyžadují žádný servis.

Kam všude odvlhčovače?

Dá se říci, že do každého vlhkého objektu. Do objektu pro bydlení i pro práci. Správný odvlhčovač totiž umí nejen odvlhčit dané prostory, ale i zpříjemnit pobyt v nich. Dýchat čistý a správně vlhký vzduch je důležité, stejně jako je důležité chránit samotnou stavbu i její zařízení a také zboží a materiál, který je uskladněný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16501 (novesluzby.cz#23981)


Přidat komentář