Výroba akvárií a terárií - Tábor

Akvaristika i teraristika patří mezi krásné koníčky. Snad ještě zajímavější může být jejich kombinace, což je paludárium. V něm se pěstují rybičky, plazi i ještěrky. Pro tyto koníčky je nejvhodnější výroba nádrží na míru.

Akvaristika, teraristika, paludárium, to je svět na přání pěstitelů těchto koníčků. Pěstování rybiček, plazů, nebo obojího dohromady chce znalosti i trpělivost. A pak také vhodnou nádrž. Kvalitní nádrž pro všechny tyto pěstitelské koníčky je nejlepší přímo na míru místa, kde bude stát. Tak můžete prostor maximálně využít. Proto je vhodné vyhledat firmu Tábor, která se zabývá výrobou akvárií, terárií a paludárií.

Výroba akvárií a terárií – Tábor

Pro každého, kdo chce kvalitní nádrž pro svůj koníček, je tu specializovaná firma pana Petra Šlechty, která se zabývá výrobou všech typů a rozměrů nádrží pro akvaristiku, teraristiku a také vyrábí paludária. Firma má s výrobou zkušenosti již od roku 1995. Zásluhou vysoké kvality odvedené práce dnes dodává své výrobky do velkoobchodů a maloobchodů v České republice i do mnoha evropských zemí. Navíc dodává i skleněné vitríny pro různé účely. Chcete-li i vy mít vysoce kvalitní nádrž pro svůj koníček, pak se můžete podívat na internetové stránky firmy www.petrslechta.sluzby.cz, kde najdete rychlý kontakt v podobě telefonního čísla 731 584 618. Nebo se můžete vypravit přímo na adresu firmy:** Hvožďany 44, 391 65 Bechyně** a nádrž dle své představy si objednat přímo tam.

Akvárium na míru Tábor

Nejlepší akvária nenajdete v hypermarketu, ale ve specializovaných prodejnách a firmách. Zde vám ho vyrobí přímo na míru daného prostoru, kde bude instalováno. Moderní akvária se vyrábí v celé řadě variant. Navíc je i rozdíl mezi tím, jaký typ akvária bude chtít pěstovat. Samotné akvárium může být součástí nábytku, může být jako příčka místnosti, může být součástí zdi, nebo i stát samostatně na stojanu. Vše záleží na přání objednatele a na jeho představivosti.

Jak objednat akvárium?

Jakmile budete mít vybránu vhodnou firmu, můžete si akvárium objednat. Pamatujte však na kvalitní reference. Ty vám dají jistotu, že budete s výsledným akváriem spokojeni. Akvárium se objednává na základě mír a vaší představy o umístění. Ve výrobně vám vypracují projekt objednaného akvária a po vašem odsouhlasení vám ho vyrobí a často i dopraví až na místo.

Akvárium a jeho výroba v Táboře

Nádrž akvária může mít mnoho tvarů. Záleží na tom, kde bude instalováno. Klidně může mít i podobu trojúhelníka a vyplnit tak roh. Výjimku netvoří ani akvária v podobě mnohoúhelníku. Nejčastěji se však vyrábí obdélníková akvária. K jejich výrobě se využívá floatové sklo, což je sklo používané pro výrobu akvárií, terárií a paludárií. K lepení skel se používá černý silikon, který krásně splyne se zařízením akvária. Navíc má tu výhodu, že je odolnější a nelepí se na něho případné řasy. Po dokončení celé instalace akvária nebude černý silikon vůbec vidět, ale vy budete mít jistotu, že akvárium odolá velkému tlaku vody bez poškození. Samotné floatové sklo se vyrábí podle daných parametrů, které vychází z norem EU. Toto sklo je vyztuženo a odolává tlaku vody, zároveň je perfektně zabroušeno, a tudíž nehrozí žádný úraz pořezáním.

Co je u akvárií důležité

Akvária musí mít** sílu skla v souladu s tlakem vody**, což určuje speciální tabulka. Platí to pro všechny typy akvárií, tedy i pro ty, které mají atypické tvary. Velmi velká akvária se lepí přímo na zakázku u zákazníka. Tak se předejde jejich rozbití cestou.

Terárium a jeho výroba v Táboře

I terárium se vyrábí ze speciálního skla, které splňuje potřebné normy. Všechny viditelné hrany, i ty, které sice nejsou vidět, ale mohly by být nebezpečné při úklidu a čištění terária, jsou precizně zabroušené a následně vyleštěné. Sklo se lepí speciálním lepidlem, které nijak neohrožuje zdraví pěstovaných živočichů. Každé terárium je opatřeno na vhodném místě větrací mřížkou. Na přední straně mívá posuvná dvířka. Na zadní sklo se pak buduje 3D terarijní pozadí. Terárium může mít i bazének, prolézačky a jiná doplňková zařízení. Velikost terária se odvíjí od pěstovaných živočichů a jejich nároků. Velmi velká terária mohou být dokončena i přímo na místě u zákazníka.

Paludária a jejich výroba v Táboře

Paludárium je vlastně** kombinací akvária a terária**. O to je krásnější, ale také pracnější. Nejen na pěstování zvolených živočichů, ale i na jeho zhotovení. Paludárium je nutné objednat opravdu velké. Malé velikosti totiž nemohou pojmout vše, co má paludárium mít. Samotné** paludárium** se staví na skříňku, která skryje technická zařízení. Vnitřek se pak dělí na suchou a mokrou část. Mokrá část, tedy budoucí akvárium potřebuje být velmi kvalitně odizolována. A samozřejmě musí splňovat podmínku odolnosti tlaku podle množství vody. Suchá část bývá tvarována ve 3D provedení. Většinou mívá i přepad, a různě vyvýšená místa pro odpočinek živočichů. I paludárium má větrání a posuvné okénko. Ostatně při jeho velikosti to ani jinak nejde. Všechna skla jsou speciální, odolná a perfektně zabroušená. To pro bezpečnost i klidnou manipulaci.

Speciální skleněné vitríny

O co problematičtější je výroba nádrží na akvaristiku, teraristiku a paludária, o to jednodušší je výroba speciálních skleněných vitrín. Skleněné vitríny se vyrábějí na míru místa, kde budou umístěny. Dříve se jim říkalo skleníky. To proto, že sloužily k vystavování cenných a oblíbených předmětů. Skleněné vitríny se vyrábějí jako doplněk k vestavěným skříním, pro pěstování rostlin, často u okna, pro vystavování diplomů a pohárů, pro soukromé i pro veřejné prostory.** Skleněné vitríny** najdete také v muzeích, ve výstavních sálech, v klenotnictvích, a všude, kde je třeba vystavit cenné zboží.

Výroba skleněných vitrín Tábor

Skleněné vitríny se lepí stejně jako akvária či terária. Jen se používá jiného skla i jiného lepidla. Zavírání bývá často na zámek. Ten se volí s ohledem na interiér, kde bude vitrína umístěna. Všechny díly skleněných skříněk bývají zabroušeny a vyleštěny. Samozřejmě nikde není vidět žádný lepený spoj, ani lepidlo.

Výroba chovatelských potřeb na míru

Pokud chcete akvárium, terárium, paludárium nebo skleněnou vitrínu na míru, a to ve vysoké kvalitě, pak je vždy lépe nechat si vše zaměřit přímo odborníkem firmy, která bude vše vyrábět. Důležité to je zejména, pokud jde o veřejné prostory, kde bude kolem chodit spousta lidí. Navíc pokud je některé zařízení usazováno do nebo na skříňku, která bude skrývat technická zařízení, pak je nutné zajistit i její statiku a uchycení samotného akvária, terária, paludária nebo skleněné vitríny. Výroba těchto zařízení může být pro různá zaměření i různé živočichy. Proto je nutné na to pamatovat již při plánování. Velikost i počet živočichů udává velikost nádrží. Pokud toto nedodržíte, tak ani nejlepší nádrž nebude dostačující pro chovatelské a pěstitelské úspěchy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16565 (novesluzby.cz#24283)


Diskuze a zkušenosti

Jarek | 22.04.2013 10:31
Re: Výroba akvárií a terárií - Tábor Dobrý den Narazil jsem na vás že vyrábíte Terárka , chci se zeptat kdybych si chtěl u vás nechat udělat Terárium s rozměry : Délka - 170 cm Šiřka - 70 cm Výška - 70 cm A sloužilo by to pro akvariní rybičky tak asi počítám ze skla 0,7 - 0,8 mm jaká by byla asi přibližná cena ? Děkuji moc naschledanou


Přidat komentář