Univerzální stropní držák pro projektory

Chodíte do kina především kvůli nevšednímu zážitku z filmu? Chcete si však užít kvalitní podívané i doma? Pořiďte si některý z nejnovějších modelů projektorů. Nezapomeňte na jeho nepostradatelnou součást – univerzální stropní držák.

Plánujete rodinnou sešlost, párty a rádi byste jim promítli fotografie z dovolené? Chcete si večer dopřát požitek z filmu jako v kině? Televize, respektive její velikost však nesplňuje Vaše požadavky? Pořídíte-li si projektor, můžete se těšit z mnohem většího obrazu. Promítat můžete na plátno nebo zeď.

Využití projektoru

Kromě již domácího využití, skýtá projektor i další možnosti, nejčastěji ve školách (základních, středních i vysokých), ale i v práci (konference, porady, prezentace aj.).

Proč si pořídit projektor?

Co si budeme povídat, shlédneme-li film v kině nebo doma například z DVD přehrávače, rozdíl je nesrovnatelný. Jenže chodit do kina na každou filmovou novinku se nám nejen prodraží, zvlášť, když půjde celá rodina, ale také času nemáme nazbyt. Přes celý týden jsme od rána do pozdního odpoledne v práci a o víkendu bychom často byli spíše doma a užívali si klidu, než bychom se někde potulovali.

Je možné si jiným způsobem dopřát pocit z filmu, jaký máme v kině, nebo to není možné? Můžete si pořídit projektor. Možná budete namítat, zda se nejedná o vyhozené peníze, vždyť máte televizor. Jenže projektor Vám umožní sledovat film na mnohem větší ploše, než Vám poskytne televizor.

Jaký parametr projektoru zvolit?

Ať už zvolíte nákup projektoru v kamenném obchodě nebo v e-shopu, budete stát před širokým výběrem. Jak se vyznat v jednotlivých modelech, co by měl takový projektor splňovat a co od projektoru očekávat? V prvé řadě se zajímejte jakým rozlišením (typem a velikostí) disponuje příslušný projektor. S jakými typy rozlišení se můžete při nákupu setkat? Jedná se o rozlišení SVGA; XGA; SXGA; WVGA; WXGA; FULL HD; UXGA QXGA. Co se týká velikosti rozlišení, na výběr máte například z rozlišení 800 x 600 bodů; 1280 x 1024 bodů; 1600 x 1200 bodů a další. Kupříkladu rozlišení XGA 1024 x 768 bodů je vhodné pro domácí kino náročnějšího diváka. Rozlišení QXGA 2048 x 1536 nabízí velmi kvalitní obraz.

Dalším parametrem, který by Vás měl při výběru projektoru zajímat je technologie zobrazování. Projektory mohou disponovat technologiemi: LCD; DLP; LED; LCoS, kdy právě poslední jmenovaná představuje spojení technologie LCD s DLP. Vyžadujete nízkou spotřebu? Pak si vyberte projektor s LED technologií.

Projektory se kromě jiného odlišují svítivostí, kdy můžete volit projektor s nízkou, střední nebo vysokou svítivostí.

V neposlední řadě by pro Vás mohla být rozhodující i projekční vzdálenost, která se může pohybovat od jednoho až do cca dvanácti metrů. Projekční vzdálenost ovlivňuje výslednou úhlopříčku.

Univerzální stropní držák na projektor

Zakoupili jste si projektor? Pak ještě nezapomeňte na stropní držák. Vyplatí se Vám především zvolit univerzální stropní držák. Výrobci Vám nabízí hned několik typů. Vybírat můžete například z klasického univerzálního stropního držáku, nebo univerzálního stropního držáku s kloubem, ale také univerzálního stropního držáku s teleskopickou tyčí. Kromě stropních držáků jsou na trhu k mání i nástěnné držáky, kupříkladu prodloužený** nástěnný držák**, který umožňuje nejen variabilní vzdálenost umístění projektoru od stěny, ale také otočení a náklon.

Další příslušenství, které si můžete k projektoru zakoupit kromě praktického držáku je projekční plátno, brašna, ale také kabely a boxy.

Jak vybrat univerzální stropní držák?

Při výběru stropního držáku se zajímejte, jakou má maximální nosnost, abyste držák případně nezatěžovali. Také se informujte o možnostech náklonu, natočení a dosahu od stropu. Právě možnost náklonu a natočení Vám zabezpečí ten nejideálnější promítací úhel, který Vám bude vyhovovat. Někteří výrobci nabízí k držákům i veškeré potřebné nářadí, jenž je součástí balení. Samozřejmostí by měl být podrobný návod. Stropní držáky mohou být vyrobeny z nejrůznějšího materiálu, kupříkladu slitiny hliníku a oceli. Kombinace těchto dvou materiálů zaručuje dostatečně potřebnou pevnost.

Vybíráte ten nejvhodnější stropní držák? Je logické, že budete chtít, aby svým vzhledem nijak nenarušil vzhled místnosti, kde ho namontujete. Vybírejte si takový stropní držák, který se bude moci pochlubit špičkovým designem a současně profesionálním provedením. Výrobci stropních držáků pamatují i na případnou možnost zcizení držáku. Některé držáky jsou vybavené speciálním zabezpečením proti krádeži.

Stropní držák - povrchová úprava, barvy

Při výběru univerzálního stropního držáku se zaměřte na určité parametry, kupříkladu povrchovou úpravu. Nepodceňujte ani zvolenou barevnou variantu. Výrobci Vám nabízí nejčastěji držáky v provedení černé, stříbrné, bílé barvy. Vybírejte tak, aby barva ladila například s barvou stropu, nebo ostatní technikou. Důležitým parametrem, který by Vás mohl při výběru stropního držáku zajímat, je délka teleskopu, která se může pohybovat v rozpětí od 10 až do 200 cm, ale i větší. Informujte se také o způsobu uchycení držáku, respektive do jakého materiálu je možné držák namontovat, protože ne všichni mají strop z panelu, cihel, ale také se kolikráte můžeme setkat s nejrůznějšími obložkami, například ze dřeva, rákosu apod. Máte vybraný držák s teleskopickou tyčí, pak se zajímejte o možnostech úpravy a zkrácení teleskopu při samotné montáži.

Jaké jsou výhody univerzálního stropního držáku?

Nejste zrovna technicky zdatní a vždy, když si kupujete nejrůznější produkty, které je zapotřebí sestavit, s nimi bojujete, a to především kvůli ne zrovna srozumitelným návodům? Univerzální stropní držák je velmi snadný na montáž i nastavení. Stěžejní výhodou univerzálního stropního držáku, jak již název napovídá, činí to, že umožňuje uchycení projektorů veškerých typů i velkostí. Stropní držáky také umožní jak natočení, tak naklopení ve všech směrech a úhlech.

Univerzální stropní držáky jsou kompatibilní s úchyty, a to s většinou na trhu dostupných projektorů. Kromě toho disponují jednoduchou montáží a možností nastavení té nejvhodnější vzdálenosti projektoru od stropu.

Cena univerzálních stropních držáků

Při výběru stropního držáku Vás zcela jistě také bude zajímat jeho cena, za kterou ho pořídíte. Cenu držáků určují faktory jako výrobce, ale také typ. Stropní držáky můžete pořídit za částku od cca 300 Kč. Na trhu jsou však i držáky, jejichž cena se může vyšplhat i na částku 8 000 Kč.

Příslušenství k univerzálnímu stropnímu držáku

Kromě samotného stropního držáku si k němu můžet zakoupit i příslušenství, například stropní úchyt, nebo stropní úchyt s náklonem, úchyt ve tvaru X nebo také svorku ke stabilizaci teleskopu.

Univerzální stropní držák s teleskopickou tyčí

Rozhodujete se, který z typů, jenž jsou k dostání na trhu, Vám bude nejvíce vyhovovat? Stropní držák s teleskopickou tyčí Vám umožňuje nastavit vzdálenost od stropu v různém rozsahu. Není Vám známá přesná výška stropu, kam budete držák instalovat? Pak právě držák s teleskopickou tyčí je přímo ideálním řešením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16339 (novesluzby.cz#22717)


Diskuze a zkušenosti

Kamila | 06.01.2015 14:56
Re: Univerzální stropní držák pro projektory Zvažujeme koupi držáku pro projektor, protože tak jej máme uložený nyní to není zrovna bezpečné. Už jsme jej i párkrát i málem shodili. Což by byla skutečně škoda. Teď zvažujeme tedy už jen to, jestli si pořídit fixní stropní držák, se kterým už pak, ale nemůže nijak manipulovat, nebo si pořídit stojan (o nic se píše třeba zde http://www.drzakynaprojektory.cz/k-cemu-slouzi-stojany-na-projektory/ ) U toho je právě výhoda, že se může přesouvat mezi pokoji, ale opět si musíte dávat pozor, aby jste o něj třeba nezakopli. Tak nevím co bude lepší zvolit


Přidat komentář