Úklid - Ostrava

Potřebujete provést úklid podnikových prostor či rodinného domu a nemáte čas či dostatek vlastních sil? S Vaším problémem Vám mohou pomoci úklidové firmy, které zajistí úklid za Vás.

Podniky specializující se na úklid

Existuje mnoho podniků, které se specializují na úklid. Jako základní služby nabízejí úklid rodinných domů a podnikových prostor prováděný pravidelně či jednorázově. Avšak existuje i mnoho dalších speciálních služeb, jimiž se tyto podniky snaží odlišit od konkurence.

Nabídka úklidové firmy

Úklidové práce - Ostrava** , poptáváte-li tyto služby v okolí Ostravy, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na firmu paní Drahomíry Schenkové. Paní Schenková nabízí pravidelný úklid společných bytových prostor, úklid domácností, kancelářských prostor, úklid po zednících, či malířích a prodejních prostor.Nabídka jejích služeb je skutečně široká. Všechny práce navíc odvádí profesionálně a s přihlédnutím na bezpečnost. Máte-li dotazy k nabízeným službám, můžete paní Schenkovou kontaktovat na telefonním čísle +420 603 569 443. Osobně lze paní Schenkovou kontaktovat na adreseKrakovská 1153/22, Ostrava-Hrabůvka, 700 30. Více na www.uklidovafirma.ic.cz**.

Většina úklidových podniků soustředí svoji nabídku spíše na podnikovou sféru, tzn. nabízí úklid administrativních prostor, výrobních hal, skladů, parkovišť apod. Lze však najít i mnoho firem zabývajících se úklidem domácností, případně soustředících se na úklid veškerých objektů bez rozdílu.

Mytí podlah

Techniky úklidu

Úklid lze provádět různými technikami, avšak základní dělení je na úklid strojový a ruční. V mnoha případech se v praxi pak jedná o kombinaci obou.

Úklid prováděný ručně

Ruční úklid je nabízen jak běžným domácnostem, tak podnikům. Jedná se zejména o umývání oken (specialitou jsou výškové budovy), utírání prachu, zametání či vytírání menších, hůře dostupných prostor či umývání výloh a jiných míst, které nejsou dostupné k čistění strojovou technikou. Klasicky se také jedná o vynášení odpadků, doplňování hygienických potřeb a jiných služeb, které nelze provádět jinak než ručně.

Úklid prováděný strojově

Úklid prováděný strojově se týká zejména podnikové sféry a tím pádem úklidu prostor, ve kterých probíhá výroba, skladování či prodej zboží. Jedná se o strojní zametání, mytí podlah či vysávání koberců. Dále je nabízen úklid venkovních prostor jako např. garáží, parkovišť či úklid eskalátorů.

Nepotřebujete žádné čistící prostředky

Společnosti poskytující úklid Vám ušetří i starost s čistícími prostředky. Není nutné mít u Vás doma či ve Vašem podniku nakoupené čistící prostředky, jelikož každá kvalitní úklidová firma si přiveze vlastní, velmi osvědčené prostředky.

Čistící prostředky

Generální či pravidelný úklid

Podniky nabízejí buď velký generální úklid či běžný pravidelný úklid domácností, administrativních či jiných prostor. Generální úklid samozřejmě také může probíhat pravidelně, jednou za určitou dobu. Při něm se podniky specializují na kompletní odstranění prachu ze všech prostor, vyčištění podlah, nábytku, dezinfekci některých míst, mytí skleněných povrchů apod.

Specifika úklidu dle jednotlivých prostor

Každý prostor je jedinečný a podniky zabývající se úklidem si tyto rozdíly uvědomují. Proto strukturují svou nabídku zvlášť pro rodinné domy, administrativní prostory a ostatní specifické prostory. Tyto úklidy jsou prováděny spolehlivými a prověřenými pracovníky, kteří dělají svojí práci zodpovědně a diskrétním způsobem.

Úklid domácnosti

Úklid domácnosti je nabízen buď jako jednorázový úklid (např. po malování, stěhování, oslavě apod.) nebo jako pravidelný. Jaké místnosti chcete uklidit či které věci si přejete vyčistit záleží jen na Vás. Standardní nabídka služeb obsahuje:

-         vytírání podlah

-         čistění koberců či jejich vysávání

-         utírání prachu

-         umytí oken či jiných skleněných povrchů

-         mytí radiátorů

-         vynesení odpadků apod.

Specifický je úklid kuchyně (kuchyňské linky, sporáku, nádobí) či koupelny a toalety (jejich desinfekce a doplnění hygienických potřeb).

Hospodyně

Je možné, že Vaše domácnost vyžaduje i něco více než jen klasické úklidové služby. Možná nemáte dostatek času na vaření, venčení psa, šití, praní prádla, žehlení či nakupování. V tom případě by se Vám mohly hodit služby hospodyně. Ta Vám vždy vyjde vstříc ve Vašich přáních a požadavcích a zajistí veškeré věci potřebné pro chod domácnosti. Takovéto hospodyně lze najít buď jako soukromé osoby nebo zprostředkovaně přes úklidové firmy.

Úklid administrativních prostor

Úklid v kancelářích či jiných administrativních prostorách nemůže žádný podnik zanedbávat. Někdy však nemá dostatek vlastních pracovních sil, a proto využije nabídku úklidových firem. Ty nabízí:

-         úklid a vytření podlah

-         vysávání koberců, čistění koberců

-         utírání prachu

-         umývání oken

-         vynesení odpadků

-         broušení či lakování parket

-         umytí radiátorů

-         výměnu hygienických potřeb apod.

Mytí oken

Úklid výrobních hal či jiných průmyslových prostor

Speciálními přístroji je pak prováděn úklid velkých výrobních hal a jiných průmyslových prostor. Jedná se zejména o zametání či vytírání podlah a mytí oken. Dále je také nabízeno umytí výrobních linek a utírání prachu na jiných méně dostupných místech. Zde záleží zejména na požadavcích zákazníka a typech nečistot, které při výrobě vznikají.

Úklid hotelů

Dále se některé firmy specializují na úklid pro hotely. Nemá-li hotel dostatek vlastních pracovních sil, může si požádat o služby úklidové firmy, která má dostatečnou specializaci na zvládnutí úklidu hotelu. Úklidová firma pak nabízí všechny výše zmíněné služby a často je schopna poskytnou zvlášť pracovníky na úklid kuchyně, úklid pokojů či veřejných prostor (např. recepce, jídelna apod.)

Úklid školských zařízení

I školy někdy nemají dostatek pracovních sil na to, aby zvládly dostatečně úklid vlastních prostor. Úklidové firmy proto vytvořily speciální nabídku i pro ně. Opět se jedná o základní služby jako je např. vytírání podlah, luxování koberců, mytí oken apod. avšak firmy přihlížejí i na specifika školského zařízení. Dbají na zvýšenou péči ohledně hygieny a hygienických prostředků a vycházejí vstříc specifickým požadavkům úklidu.

Venkovní úklid

Co se týče venkovních úklidů, firmy nabízejí údržbu chodníků, odstranění grafitů, údržbu fasád a specialitou je odstraňování žvýkaček. Na ročním období pak záleží, zda je v nabídce odstranění sněhu či sekání trávy a udržování zeleně.

Další služby

Firmy nabízejí mnoho dalších specifických služeb, které nelze opomenout. Tyto služby mohou být součástí generálního úklidu (jako např. čistění koberců) nebo jsou poskytovány výhradně jako samostatné (např. čistění vozidel).

Čistění koberců

Další často nabízenou službou je profesionální čistění koberců, a to pomocí rozmanitých přístrojů, které však mají společné to, že jsou na vodní bázi. Tzn. čistění je prováděno vodou, která je následně z koberce odsáta. Někdy je možné si tyto stroje od firmy pouze pronajmout a provést čistění sami. Dále je také možné vyčistit podobným způsobem čalounění nábytku.

Ceníky úklidových služeb

Ceník je často strukturován zvlášť pro domácnosti a zvlášť pro podniky. Je sestaven jako počet korun za metr vyčištěné plochy. Pokud si tedy chcete spočítat, na kolik by Vás takový úklid vyšel, musíte znát rozměry uklízené plochy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16303 (novesluzby.cz#21916)


Přidat komentář