Tepelné čerpadlo Kolín

Tepelné čerpadlo umožňuje přivádět teplo do vytápěného objektu, nebo teplem ohřívá teplou užitkovou vodu. Tepelné čerpadlo se díky svým možnostem stává velmi žádaným alternativním zdrojem obnovitelné energie.

Uvažujete o instalaci tepelného čerpadla, díky čemuž budete moci každoročně ušetřit nemalé náklady spojené s vytápěním a ohřevem vody? V tom případě si můžete vybrat z několika druhů tepelných čerpadel, a to podle toho, jestli budete chtít, aby tepelné čerpadlo bralo teplo ze vzduchu, země či vody, a zda ho bude předávat vzduchu nebo vodě.

Montáž tepelných čerpadel na Kolínsku

Z jakých konkrétních typů tepelných čerpadel si budete moci vybrat? Můžete se rozhodnout pro zemní kolektor – vrt – vzduch. Konkrétně pak máte možnost výběru mezi tepelným čerpadlem země/voda – plocha, tepelným čerpadlem země/voda – vrt, tepelným čerpadlem země/voda – větrací vzduch, tepelným čerpadlem země/voda – vodní plochy, tepelným čerpadlem voda/voda, tepelným čerpadlem vzduch/voda, tepelným čerpadlem vzduch/vzduch. Pokud jste doposud podrobněji nezkoumali problematiku tepelných čerpadel, pak je pochopitelné, že z uvedeného nejste zrovna moc moudří. Ostatně, nemusíte se nyní pustit do hloubkového studování, porovnávání, zjišťování jednotlivých výhod, nevýhod u konkrétních typů, ale také výrobců tepelných čerpadel. Obrátíte-li se na profesionální, zkušenou firmu, pak si můžete být jisti, že Vám navrhnou to nejlepší řešení.

Tepelná čerpadla Nibe

Je jen otázkou času, kdy tepelná čerpadla budou namontovaná u většiny objektů. V případě** tepelných čerpadel** je nutné na počátku zainvestovat. Počáteční investice se však velmi brzo vrátí. A to hlavní je, že následně po té, co se investice vrátí, se budete moci těšit z každoroční úspory za vytápění, případně i ohřev vody, či chlazení. Tam, kde je poptávka, pak logicky vyplývá, že nechybí ani nabídka. Mezi výrobci tepelných čerpadel si pak budete moci zvolit osvědčené, známé, ale i méně známé, začínající firmy. V tomto případě je jistě vhodnější dát přednost zkušenému výrobci, jehož tepelná čerpadla jsou nejen léty ověřená, ale také sledují současné požadavky, a stále se vylepšují. Takovými tepelnými čerpadly, mohou být tepelná čerpadla švédského experta na teplo zn. Nibe. Životnost tepelných čerpadel se pohybuje přes 20 let. Tepelná čerpadla umožňují jednoduchým řešením zkombinovat efektivnost tepelného čerpadla spolu se solárním systémem. Můžete se spolehnout na vysokou kvalitu spolu s nízkými provozními náklady. Určitě Vás také potěší stylový design tepelného čerpadla spolu s intuitivním ovládáním. A v neposlední řadě tepelná čerpadla díky svému rozsáhlému příslušenství umožňují efektivní použití pro chlazení, ohřev bazénu aj.

Tepelné čerpadlo země/voda – vrt

U** tepelného čerpadla typu země/voda – vrt** se využívá jednoho, nebo více hlubinných vrtů. Jak hloubka, tak samotný počet vrtů se pak odvíjí od výkonu konkrétního tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo odebírá teplo z hloubky, a to pod povrchem pozemku, zahrady. V samotném vrtu dochází k uložení plastové sondy, která je naplněna nemrznoucí směsí. Co do nároků na velikost prostoru uvnitř, ale i vně objektu, vykazuje tento typ čerpadla nejnižší míru požadavků.

Výhody tepelného čerpadla s vrty

Tepelné čerpadlo typu země/voda – vrt dosahuje stabilního výkonu s vysokým topným faktorem, a to dokonce i při panování extrémně nízkých teplot. Díky své malé náročnosti na velikost prostoru, je možné tepelné čerpadlo namontovat prakticky u většiny nemovitostí.

Tepelné čerpadlo země/voda – plocha

U tepelného čerpadla typu země/voda – plocha se místo hlubinného vrtu využívá plošného kolektoru, který umožňuje odebírat teplo ze zahrady, či jiné vhodné plochy. Velikost plošného kolektoru se pak odvíjí také od výkonu vybraného tepelného čerpadla. Tento typ tepelného čerpadla odebírá teplo z plochy pozemku. I zde je třeba nemrznoucí směsi, ta je však uložena v plastových hadicích. Hovoříme-li o plošném kolektoru, pak se svým způsobem jedná o sluneční kolektor, který je doplněn o hliněný akumulátor.

Výhody tepelného čerpadla s plošným kolektorem

Tepelné čerpadlo typu země/voda – plocha vyžaduje poměrně nízkou počáteční investici, kdy je navíc jeho spotřeba elektřiny o cca 30% nižší v porovnání s tepelnými čerpadly, které odebírají teplo ze vzduchu. Tím, že se jedná o využití plošného kolektoru, odpadá vrtání, a tím pádem se montáž tepelného čerpadla realizuje o poznání rychleji. Jen je třeba u tepelného čerpadla s plošným kolektorem počítat s tím, že plocha, kde bude plošný kolektor, bude muset být volný, tj. bez případného plánovaného bazénu, garáže apod. S jistými těžkostmi se také můžete potýkat, pokud na pozemku, kde chcete mít umístěný plošný kolektor, narazíte na velké balvany, či dokonce skálu.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Kolín

U tepelného čerpadla vzduch/voda dochází k umístění venkovní jednotky mimo nemovitost. Zatímco vnitřní jednotka je umístěna v technické místnosti. Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda pracuje na principu odebírání tepla z venkovního vzduchu. Vzduch se nasává do vybraného tepelného čerpadla, kdy se pak získané teplo využívá pro ohřívání vody.

Výhody tepelného čerpadla typu vzduch/voda

Elektrické, ale i plynové topení vykazuje vyšší provozní náklady na rozdíl do** tepelného čerpadla typu vzduch/voda**. Tepelné čerpadlo typu vzduch/voda se instaluje snadno, rychle, a vyžaduje jen minimální nárok na prostor. Tepelné čerpadlo je velmi vhodné také pro vytápění bazénů. Pokud byste chtěli dosáhnout těch nejvyšších úspor, které nabízí systém tepelného čerpadla vzduch/voda, pak je dobré uvažovat současně o napojení na podlahové vytápění.

Kombinace tepelného čerpadla s podlahovým vytápěním

V případě, že byste se rozhodli pro tento typ tepelného čerpadla, pak je ideální, najdete-li si specializovanou firmu, která Vám namontuje tepelného čerpadlo a současně provede pokládku podlahového vytápění. Podlahové vytápění rozhodně není zbytečnou investicí. Dosáhnete lepšího tepelného komfortu, aniž byste museli více topit. Oproti sálavému způsobu tepla, se budete moci těšit z tepla, které půjde od nohou, tj. od podlahy. Díky čemuž se budete cítit komfortněji, a současně budete moci snížit stupeň vytápění. Máte-li malé děti, pak ty se nebudou muset potýkat s řadou nachlazení. Je známo, že si malé děti hrají především na zemi. Zkuste si pár hodin být dětmi, a být obrazně řečeno při zemi. Zaznamenáte nepohodu, kdy Vám bude chladněji, než, když sedíte na pohovce, v křesle. V případě podlahového topení se pak již nebudete muset bát, že by děti nachladly od země.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16554 (novesluzby.cz#24234)


Přidat komentář