Stěhování do nového domova - Olomouc, Ostrava

Chvíle, na kterou jste se tak těšili, právě nastala. Pořídili jste si nový dům či byt a je čas na přestěhování. Chcete, aby vše proběhlo v klidu? V tom případě nabízíme několik tipů, jak správně stěhování zorganizovat.

Změna domova je zajisté velkou životní událostí pro každého z nás. Vždyť kolikrát za život se člověk stěhuje? Většina lidí si tedy ani neumí pořádně představit, co stěhování všechno obnáší a posléze jsou mnoha věcmi nepříjemně zaskočeni. Pokud ale nic nepodceníte, můžete vše zvládnout dokonce s úsměvem na tváři!

Plánování stěhování

Nezbytné je celý stěhovací proces důkladně naplánovat. Zamyslete se nad všemi činnostmi, které vás čekají a utvořte si realistický časový rozvrh. Bude záležet na objemu stěhování, čili zda se stěhujete pouze s pár věcmi, nebo s vybavením, nábytkem apod. Situace u každého stěhování je proto individuální. Vzhledem k charakteru stěhování je nutné naplánovat délku stěhování, balení, vybalování a také si opatřit dostatečně veliký stěhovací vůz.

Snažte se nastěhovat do „hotového“

Jestliže se stěhováním zase tak nepospícháte, nejprve raději dokončete i drobnější práce v domě a až posléze se nastěhujte. Vždyť i pouhé malování způsobí v domově absolutní chaos.

Profesionální stěhovací firma zajistí

 • balení osobních věcí a drobných předmětů
 • balení nábytku a vybavení domácnosti
 • stěhování firem
 • montáž nábytku a instalaci žaluzií, osvětlení, spotřebičů
 • stěhování těžkých břemen
 • likvidaci odpadu
 • uskladnění majetku
 • zajištění ubytování po dobu stěhování
 • pojištění
 • malování, úklidové služby, instalatérské práce
 • celní formality v případě stěhování do zahraničí
 • lodní nebo leteckou dopravu při stěhování na jiný kontinent … atd.

Protože vstupují do našeho soukromí, máme za úkol předem vybrat ověřenou firmu s referencemi. Následně spolupracovat při práci a „jen dohlížet“ na běh událostí. Profesionální stěhováci vědí lépe než my, jak a co se zabalí, odnese, uskladní a přepraví. Naším úkolem je dopředu mít vymyšlen plán, kam se jaký nábytek postaví, abychom s ním po odjezdu stěhovací služby měli co nejméně práce.

Dnes nás firmy přestěhují nejen v České republice, ale máme možnosti jejich služby využít i při přepravě za hranice. Vyřídí za nás celní formality a můžeme se na ně spolehnout také při přepravě do zámoří – pomocí lodi nebo letadla.

Pokud chcete využít služeb profesionálů, tak tím ušetříte spoustu času a starostí.

Opravdu kvalitní prací i spokojenými referencemi se může pochlubit firma www.maxitaxi-latal.cz. V jejich nabídce najdete stěhovací práce. Nabídka je opravdu široká a pan Ladislav Látal se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Pro jeho odpovědný přístup k jakékoli objednávce, tedy malé i velké, ho můžeme jen doporučit. Nabízené služby lze objednat na www.maxitaxi-latal.cze-mailové adrese latal@maxitaxi-latal.cz, nebo je možné jej kontaktovat telefonicky na čísle 604772453.**


Vytřiďte nepotřebné věci

Stěhování je ta nejvhodnější příležitost, kdy byste se měli zamyslet nad věcmi, které vůbec nepoužíváte a zbavit se jich. Určitě nechcete do nového domova brát úplně všechno. Uděláte generálku, ušetříte si práci a náklad nebude tak těžký. Navíc v situaci, kdy se stěhujete spíše do menších prostor, je vyřazování nezbytností.

Tip: staré oblečení, které je vám líto vyhodit, ale víte, že už v něm nebudete chodit, dejte na charitu! Staré věci někomu třeba darujte, nebo si předem podejte inzerci.

Vše si zapisujte

Při tak velké akci, jako je stěhování, se na ledajaké maličkosti zapomene. Abychom tomu předešli, postačí obyčejný zápisník a tužka. Vezměte si blok a projděte celý dům křížem krážem. Napište si, co kdy zabalíte a kolik času vám to asi zabere. Udělejte si také pořadník, co musíte zabalit nejdříve a co až naposledy. Pokud vám přijde na mysli nějaký nápad nebo zlepšovák, rovněž si ho zapište, možná přijde vhod. Nezapomeňte si zaznamenat, že musíte koupit balicí potřeby, folie atd. Když budete na vše myslet předem, nemůže vás nic překvapit.

Stěhování: zvládneme to sami, nebo si najmout odborníky?

Stěhování svépomocí i stěhování za pomoci odborníků má své pro a proti. Jestliže si myslíte, že stěhování zvládnete úplně sami, naložili jste si opravdu hodně práce. Zde pomůže už jen skutečně nepodceněná příprava. Neobejdete se bez hromady krabic, přepravek, balicích papírů, folií, igelitů atd. Sehnat dostatečně velké krabice přitom může být také dobrodružství.

Na druhou stranu má ale stěhování vlastními silami i klady. Své věci budete mít pořád pod dohledem a ušetříte finance. V případě stěhování větších kusů nábytku budete však nejspíš muset někoho požádat o pomoc (přátelé, rodina, kolegové). Jestliže při stěhování počítáte s použitím výtahu, je dobré na tuto skutečnost obyvatele domu předem upozornit.

Aby se nic nepoškodilo…

Stěhovací firmy si poradí i s většími kusy movitého majetku a zpravidla poskytují na bezpečnost věcí garanci. Stěhovací vůz má uvnitř speciální pásy, díky kterým se během cesty nic nepohne. Cena i kvalita služeb jednotlivých stěhovacích firem je samozřejmě individuální.

Další etapa: vybalování

Pokud jste si předtím všechny věci systematicky zabalili a popsali, neměli byste mít problémy ani v této fázi. (Co se týče popisu krabice, měla by být popsána z více stran, uvedeno do jaké místnosti má být odnesena a zda obsahuje křehké věci).

Co znamená stěhování pro děti

Pokud dochází ke změně adresy, stojí děti před obtížnou zkouškou. V naší zemi se lidé zase tak často nestěhují, jako je tomu například v Americe a jiných státech. Dá se říci, že u nás se ztotožňujeme mnohdy s příslovím: „Je lepší vyhořet, než se stěhovat“. My, Češi, jsme zkrátka konzervativní. Když se někde zabydlíme, neradi svůj domov opouštíme. A je nesmírně těžké to vysvětlit zejména dětem. Těm je totiž úplně jedno, že v blízkosti nového domova je větší šance na pracovní uplatnění apod. Dítě má pocit, že je vytrženo ze svého světa, ztrácí jistoty a vstupuje do neznámého prostředí, kde nikoho nezná. A rodiče mají spoustu práce sami s sebou, takže pocity svého dítěte tak trochu zanedbávají. To, jak bude dítě reagovat na změnu bydliště, záleží také na jeho věku.

Kroky, jak připravit dítě na změnu bydliště

 • Stěhování odůvodněte.

 • Na dotazy svého dítěte vždy odpovídejte, buďte trpěliví, protože se bude vyptávat na nejrůznější věci. Nechejte jej, ať vyjádří své pocity, obavy, a znovu a znovu vysvětlujte. Věnujte dítěti dostatek pozornosti, aby se nestalo jenom jedním z balíků, které stěhujete.

 • S novým domovem se nejdříve seznamte.

 • Vyrazte na poznávací výlet do nového domova. Všechno prozkoumejte, vyzdvihněte pozitiva (hřiště, koupaliště atd.). Zajděte navštívit i novou školu a promluvte si s příslušným pedagogem. Nastiňte vaši situaci, popište schopnosti a vlastnosti svého dítěte, jeho stávající prospěch, zdravotní stav. Všechny tyto informace jsou důležité pro přístup k žákovi (kam ho posadit, co je třeba dohnat, jak ho uvést mezi ostatní apod.).

 • Upozorněte na nově vzniklé výhody. Bude mít dítě v novém obydlí vlastní pokoj, zatímco ve stávajícím bytě ho nemělo? Zamyslete se nad všemi klady nového bydlení pro svého potomka a zdůrazňujte je.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16251 (novesluzby.cz#20036)


Přidat komentář