Stěhovací práce - Brno

Každý člověk na celém světě se alespoň jednou za svůj život stěhoval. Někdo to zvládne sám, jiný si na tuto činnost musí najmout profesionály. Profesionální stěhovací firmy jsou pro tuto neoblíbenou činnost přímo stvořené.

Téměř každý z nás se alespoň jednou za život stěhoval. Lidé se stěhují jednak proto, že musí a také proto, že chtějí. Chcete-li se stěhovat, řešíte jako první věc to, kdo Vás vlastně přestěhuje. Máte-li to štěstí, že má někdo z Vašich blízkých či známých alespoň větší auto, nemusíte nic řešit. Ti z nás, kteří toto štěstí nemají, stojí před problémem, jak najít někoho, kdo by nás přestěhoval.

Jak hledat stěhovací firmu?

Stěhovací firmy dnes najdete skoro na každém rohu. Avšak najít spolehlivou stěhovací firmu, která nám nabídne kompletní servis a nebude jí například dělat problém odstěhovat velký klavír, to by mohl být problém.

Stěhovací firmu můžeme najít několika různými způsoby. Prvním je doporučení někoho známého. Doporučí-li nám stěhovací firmu někdo z našich známých, máme vyhráno. Není nic lepšího, než doporučení spokojeného zákazníka, neboť reference Vás nikdy nezklamou. Právě podle nich se dozvíte naprostou pravdu a můžete se tak jednodušeji rozhodnout.

Druhým způsobem je prohledávání v různých periodikách a reklamních letácích. Tento způsob není špatný, avšak velmi zdlouhavý a navíc se nedozvíte tolik důležité detaily o firmě.

Posledním a to tím nejlepším způsobem je návštěva internetu. Internet dokáže zázraky. Najdete-li ve Vašem okolí nejbližší stěhovací společnosti, otevřete si jejich internetové stránky, které již každá stěhovací firma má a na těchto stránkách se dozvíte vše potřebné.

Na internetových stránkách těchto firem najdete popis všech prací, které firma nabízí, dále zde zveřejňují ceny svých prací a mnohé z nich také dávají na odiv reference svých zákazníků, které jim velmi odpomáhají k tomu, aby si je další zákazníci najímali.

/stehovaci

Co všechno stěhovací firmy nabízejí?

Stěhovací firmy většinou nabízejí komplexnější služby. Mimo samotného stěhování Vám nabídnou také:

  • Vyklízení-pozůstalosti, demontáže
  • Vnitrostátní a mezinárodní dopravu
  • Sestavení nového nábytku
  • Stěhování těžších břemen-klavír, trezor atd.

Ceny stěhování

Ceny, které si stěhovací firmy účtují za svou práci nejsou příliš vysoké. Každá firma si účtuje jiné sazby**. Cena** za stěhování je závislá na mnoha aspektech. Velmi záleží na tom, jaká je vzdálenost stěhování, dále jak dlouho stěhovací firmu potřebujeme, kolik lidí nás stěhuje a v neposlední řadě také co všechno stěhujeme. Nejdražší položkou je zejména nafta, kterou spotřebujeme, abychom se dostali z místa vystěhovaní na místo, do kterého se stěhujeme.

Při výběru stěhovací firmy je potřeba vybírat v nejbližším okolí, aby cena za pohonné hmoty byla co nejnižší, neboť právě spotřeba pohonných hmot nám celkovou částku za celé stěhovaní zvýší. Například pokud se stěhujeme na severní Moravě, nebudeme si objednávat stěhovací firmu z Čech.

stehujeme

Čím se nejčastěji stěhuje?

Stěhovací firmy si pořizují většinou velké dodávky či nákladní vozy, na které se toho vejde co nejvíce. Hlavní podmínkou však je, aby stěhovací vůz disponoval velkou nákladovou plochou a co je velmi důležité, aby tato plocha byla zastřešená nebo jinak zakrytá. Pro usnadnění nakládání mají některé stěhovací vozy hydraulickou nákladovou plošinu, díky které je stěhování jednodušší.

Větší stěhovací firmy mají na výběr z malých a velkých aut, neboť ne vždy je při stěhování potřeba velký nákladový prostor.

Jak se připravit na stěhování?

Před příjezdem stěhovací firmy byste měli mít veškeré oblečení sbaleno do pytlů či kufrů. Nádobí má být zabaleno pokud možno do papíru a poté ještě do krabic. Nejlépe se drobné předměty stěhují tak, že jsou zabaleny do krabic. Vše by mělo být před příjezdem stěhováků již nachystáno na samotné stěhování. Nábytek rozebrán a připraven Tím, že se takto připravíte**, ušetříte jednak čas** a co je nejhlavnější, tak jsou ušetřené peníze.

Velmi důležitou věcí je, abyste připravili stěhovacímu vozu vhodné místo na zaparkování, které by nemělo být daleko od vchodu. Nejlépe je zajistit po dobu nakládání možnost parkování na chodníku přímo u vchodu. Je však potřeba zařídit toto povolení na úřadě, abyste zamezili pokutě.

Stěhování není oblíbená činnost

Málokdo z nás se rád stěhuje. Mnozí z nás si myslí, že lepší, než se stěhovat, je vyhořet. Ti z nás, kteří měli tu smůlu, že již někdy v životě vyhořeli, ví, že je to pouze nadsázka. Samotné stěhování je peklo, to víme všichni. Pokud se však nad tím zamyslíme, dojdeme k tomu, že i když je stěhování věc, kterou nemá nikdo z nás rád. Čeká nás zase na druhé straně stěhování to ještě méně radostné vybalování a zařizování nového domova.

Pokud bychom se měli stěhovat sami, trvalo by to mnohem déle, než to trvá s profesionální stěhovací firmou. Lidé, kteří jsou u těchto firem zaměstnáni, jsou velmi profesionální a svou práci znají velmi dobře, neboť ji vykonávají již delší dobu a neustále se v ní zdokonalují. Málokdo z nás by dokázal přestěhovat těžký trezor či klavír. Koukáme-li se však na profesionální stěhováky, jak si s těmito těžkými břemeny počínají, připadá nám to jako zcela jednoduchá a banální věc, ale to v žádném případě není.

baleni

Oslovte raději stěhovací firmu

Chystáte-li se stěhovat, nebojte se oslovit profesionály, kteří svou práci opravdu zvládají a tím Vás ušetří mnoha starostí a zdravotních problémů. Stěhovat těžká břemena není vhodné pro všechny a zničit si zdraví pouze proto, abychom ušetřili pár korun za stěhováky není příliš rozumné řešení.

Při výběru stěhovací firmy se nemusíme bát toho, že bychom si nevybrali v místě našeho bydliště. Stěhovacích firem je v dnešní době velmi mnoho a proto bychom měli vybírat opravdu pozorně. Možná je nejlepší způsob výběru ten, že si vytipujeme dvě až tři a z těch vylučovací metodou vyřazujeme, až nám zůstane pouze ta jedna, která bude nejblíže a bude nejlevnější.

Je však potřeba si uvědomit, jestli je cena pro nás důležitější, než způsob, jakým firma stěhuje. Ono totiž v důsledku můžeme sice ušetřit na celkové ceně, ale zase na druhou stranu nám mohou lidé, kteří budou pro danou stěhovací firmu pracovat zničit část našich věcí, a tím by se nám výběr této firmy mohl velmi prodražit. Tady vidíme, jak velmi důležité jsou reference, díky kterým se můžeme vyhnout nespolehlivým a drahým firmám. Přeji vám všem, kteří se právě chystáte na stěhování, abyste měli při výběru stěhovací firmy šťastnou ruku a Vaše stěhování dopadlo co nejlépe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16338 (novesluzby.cz#22598)


Přidat komentář