Stavební práce - Přerov a okolí

Každý, kdo staví nebo rekonstruuje rodinný dům, ví, že jen stěží se obejde bez profesionální stavební firmy. Dobrá firma je schopna dokonce vystavit rodinný dům od počátečních prací až po dokončovací práce, tzv. na klíč.

Plánujete výstavbu rodinného domu? Jestli je toto téma na denním pořádku, nebo jste již o výstavbě alespoň uvažovali, jistě jste se zaměřili také na obhlížení domů ve vašem okolí. Možná sbíráte katalogy s rodinnými domy a veškeré materiály, kde můžete najít inspiraci přímo pro váš dům. Je potřeba si uvědomit, že rodinný dům, který si člověk nechává postavit, by měl vždy splňovat přímo jeho požadavky, a tudíž by měl být postaven každému klientovi přímo na míru. Možná se vám líbí dům odvedle, ale pokud tento dům disponuje pouze malým počtem místností a vy do budoucna plánujete početnou rodinu, zřejmě pro vás takový dům nebude to pravé.

Každopádně při výstavbě rodinného domu je potřeba se poradit s odborníkem. Nejen jej oslovit pro to, aby vám vypracoval nebo zajistil projekt na váš dům, ale aby vám také doporučil materiál, který je v současné době výhodný a kvalitní a díky jehož použití můžete snížit náklady na energie na minimum. Samozřejmě že pokud necháte váš rodinný dům postavit profesionální stavební firmu, zřejmě bude takový dům splňovat veškeré přísné požadavky, které na dům kladete. Stavební firma navíc vyřídí veškerá povolení, kterých je k výstavbě rodinného domu potřeba, a vězte, že je jich opravdu hodně.

Výstavba rodinných domů

Stavět rodinný dům není levná záležitost. V dřívějších dobách se často lidé snažili snížit náklady stavby svépomocnou výstavbou. Dnes však stavba svépomocí příliš úspor nepřináší. Půjčení stavebních strojů je velmi drahé a i když najdete levnější půjčovnu, tak musíte za půjčení zaplatit vysokou zálohu. Ta je i několik desítek tisíc. Zálohu vám po vrácení stavebního stroje dají sice zpět, ale znamená to mít neustále na hotovosti značnou částku peněz. A stavba v rámci víkendů a dovolené se velmi prodlužuje. Když vše spočítáte, tak vám často vyjde, že je lépe nechat si postavit rodinný dům na klíč. Variantou může být nechat si postavit hrubou stavbu a dokončovací práce si udělat svépomocí. Ale zde je to již o něčem jiném. Dokončovací práce mají svá specifika a hlavně celou řadu nových možností, které nabízejí úsporu energií i větší bezpečnost. Proto je lépe nechat si i tyto práce udělat stavební firmou na klíč. Abyste při stavbě na klíč předešli nepříjemným situacím, je nutné sjednat si kvalitní smlouvu, kde bude přímo ustanoven postup výstavby i konečné předání stavby včetně případných sankcí.

Přestavba rodinného domu

Důvodů, pro které jste se rozhodli váš dům rekonstruovat, může být víc než dost. Může se jednat o estetické důvody, ale převážně lidé rekonstruují své dosavadní bydlení z důvodů praktických. K estetickým rekonstrukcím se řadí takové, které naplní vaše představy a sny o domu nebo o vašem bytě. Každý sní o krásné, velké kuchyni, o příjemné a útulné koupelně, o moderním obýváku, atd. K těm praktickým důvodům patří zejména zlepšení funkčnosti domu, opravy nedostatků nebo zájem o dosažení co největších úspor za spotřebu energie, které rok od roku stoupají, ostatně jako všechno. Stejně jako pro výstavbu domu, tak i pro přestavbu platí, že je důležité veškeré práce dokonale naplánovat. Musíte mít jasnou představu o tom, co je cílem celé přestavby. Poté, co takovou představu budete mít, je nejvyšší čas oslovit stavební firmu, která na základě vašich představ navrhne několik variant řešení dispozic vašeho bytu, celkového designu a vzhledu a vy už si jen vyberete a budete se těšit z rekonstrukce, která může být za pár dnů hotová.

Proč rekonstruovat dům nebo byt?

Co se týká přestavby bytů, zde bývá nejčastějším důvodem zpravidla staré umakartové jádro a staré příčky. U rodinných domů, které jsou staršího data, patří k nejčastějším požadavkům zateplení stěn a izolace střechy, nová střecha, nová koupelna včetně obkladů a dlažeb, atd. Se zateplením často jde ruku v ruce i výměna oken.

Stavební firma pro rekonstrukci domu

To, jak bude celková rekonstrukce kvalitní, ovlivňuje výběr firmy, která bude rekonstrukci provádět. Jasně že mnoho prací si můžete udělat svépomocí, ale větší práce, jako jsou rekonstrukce střechy, zateplení fasády, rekonstrukce koupelny byste vždy měli přenechat stavební firmě. Chcete přece rekonstrukcí dosáhnout zamýšleného účelu, nebo ne? Rekonstrukci svépomocí si může dovolit ten, kdo má dostatek finančních prostředků na to, že pokud se mu rekonstrukce nepodaří, má peníze na to, zaplatit si firmu, která dá nepovedenou práci popořádku. Jestliže nechcete jednu práci platit dvakrát, oslovte firmu hned. Další možností je najmout si stavební firmu pouze na některou práci na stavbě, u které je např. důležité to, aby byla provedena profesionálně a se zárukou.

 

Zateplení fasád

Hledáte-li způsob, jak ušetřit roční náklady za vytápění, rozhodněte se pro zateplení domu. Zateplení domu zahrnuje výměnu oken a dveří, zateplení stropů a sklepních prostor a samozřejmě také zateplení fasády. Všechny tyto změny povedou k maximálnímu tepelnému komfortu a nižším nákladům na vytápění. Zateplená fasáda vám usnadní úsporu energie, eliminuje únik tepla, navýší zhodnocení objektu a jeho estetické vlastnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16413 (novesluzby.cz#23396)


Přidat komentář