Stavby na klíč - Měčín a okolí

Těšíte se, že budete bydlet ve Vašem vysněném rodinném domě? Zpracovává se Vám, nebo již máte vyhotovenou projektovou dokumentaci? Pak tedy zbývá další důležitý krok, a to vybrat si vhodnou stavební firmu.

Stavebních firem, které se zabývají výstavbou rodinných domků, je poměrně hodně. Při zúžení výběru firmy, je dobré se zaměřit na ty, které se nachází v blízkosti Vašeho budoucího domova. Zvažte také možnost nechat si postavit dům na klíč. Obliba výstavby rodinných domků na klíč stoupá. Jednou z hlavních výhod je totiž, že se nemusíte prakticky o nic starat. Pouze se budete účastnit konzultačních schůzek, na kterých Vám bude sděleno, jak práce postupuje apod.

Stavby na klíč - Měčín a okolí

Zaměříme-li se na Měčín, pak zde najdeme firmu pana Milana Vítovce, která se specializuje na stavbu rodinných domů na klíč. U námi doporučené firmy můžete poptávat veškeré stavební práce. Firma provádí také obklady, dlažby a střechy.

Potřebujete položit novou dlažbu ve vstupní hale? Sháníte profesionální firmu, která by Vám provedla rekonstrukci koupelny? Svépomocí jste si postavili chatu, ale na střechu si netroufáte? Zvažujete, že byste si nechali postavit Váš nový vysněný rodinný dům na klíč? Pak se můžete obrátit právě na firmu pana Milana Vítovce. Vaši poptávku můžete prodiskutovat osobně, a to na adrese Za Rybníkem 165, 340 12 Měčín. Přesný termín schůzky je možné si domluvit na telefonním čísle +420 723 379 348. Vaši poptávku, dotazy, žádost o nezávaznou konzultační schůzku, můžete zaslat také na e-mail stavbylevne@gmail.com.

 

Milan Vítovec

  • tel. číslo: 723 379 348
  • e-mail: stavbylevne@gmail.com

 

Stavební práce

Pod stavebními pracemi je ukryta spousta jednotlivých stavebních činností. Se stavebními pracemi souvisí například demoliční práce, rekonstrukce, modernizace, montáž a samozřejmě stavba, jako taková. Stavební práce se tak týkají nejen nové výstavby objektu, ale také rekonstrukce objektu, střechy, půdní nástavby, fasády aj.

Stavební práce na klíč

V případě, že si necháte postavit dům na klíč od jedné firmy, pak nebudete muset shánět jednotlivé řemeslníky. Vše zastřeší jedna jediná firma. Odpadne Vám tak nemalá starost v podobě shánění x počtů řemeslníků.

Stavební práce na klíč od A do Z

Jaká konkrétní stavební řemesla je možné zahrnout do stavebních prací? Kupříkladu se jedná o zednické práce - obkladačské práce – sádrokartonářské práce – podlahářské práce – instalatérské práce – elektrikářské práce – truhlářské práce – malířské práce.

Jednoduše si tedy lze spočítat, kolik jednotlivých řemeslných firem byste museli kontaktovat, kdybyste nezvolili možnost stavby na klíč. Pojďme si nyní přiblížit některé z uvedených prací.

 

Zednické práce

Zednické řemeslo má celá řada z nás spojené s cihlami, omítkou. Ovšem výčet činností, které zastane zručný a zkušený zedník, je mnohem více. Co můžete očekávat od stavební firmy, která se zabývá stavbou na klíč, respektive zednickými pracemi na klíč?

Zednické práce v souvislosti se stavbou, rekonstrukcí

Při stavebních a rekonstrukčních prací, se můžete na zednickou firmu obrátit v souvislosti s podlahou (bourání, penetrace, vyrovnání) – se stěnami (štukování jednovrstvé, dvouvrstvé, omítka, odstranění malby) – se stropy (štukování jednovrstvé, dvouvrstvé) – s konstrukcemi (vyzdění příček) – rekonstrukcí koupelny (bourání příčky cihlové, betonové, podezdění vany, sprchové vaničky, obezdění závěsné toalety) – s okny (začištění špalet) – se dveřmi (montáž obložek, montáže zárubní) aj.

Obkladačské práce

Obkladačské práce úzce souvisí se zednickými pracemi. Nejeden zkušený zedník, Vám nabídne i obkladačské práce. Je však třeba také rozlišovat, zda se jedná o obkladačské práce, či položení dlažby. Obkladačské práce využijete v koupelně, na toaletě, v kuchyni. Položení dlažby je zase aktuální kromě již uvedených prostor, také ve vstupní hale, předsíni.

Obkladačské práce v souvislosti se stavbou, rekonstrukcí

Obkladačské práce je možné poptávat v souvislosti se stavbou, rekonstrukcí, a to jak v interiéru, tak exteriéru. Dlažba a obklad je totiž žádaným materiálem v případě obložení domu – příjezdové cesty – parkového stání aj.

 

Než se budete těšit z nového domova

Od projektové dokumentace k předání klíčů od nového domu, uběhne několik měsíců. Za tu dobu však firma, kterou si     vyberete pro stavbu Vašeho domu, odvede velký kus práce.

Stavební firma bude postupovat podle projektové dokumentace, kdy rozčlení jednotlivé činnosti, aby na sebe navazovaly.

Jednotlivé fáze stavby na klíč

Výstavbu rodinného domu je možné členit na fázi výkopovou – vybudování základů – postavení nosného zdiva – pokládku střechy – fázi hrubé výstavby – instalační práce – dokončovací práce – vyřešení a úpravu exteriéru – úpravu zahrady.

 

Výkopové práce

Výkopové práce jsou vůbec první dílčí stavební činností u výstavby objektu. Na výkopové práce navazují další činnosti. Bez vyhloubené jámy by nemohlo dojít na zbudování základů, či pokládku jednotlivých inženýrských sítí.

Pokud jste doposud měli pocit, že se vše táhne a Vy musíte stále čekat, než se stavba rozjede, pak jakmile začnou výkopy, bude Váš domov růst doslova jako z vody.

Vybudování základů

Jakmile jsou výkopové práce dokončeny, začnou práce na vybudování základové desky. Na podloží základové desky pak přijde zdivo. I když by se mohlo zdát, že vybudování desky je hračkou, kterou zvládne i domácí kutil, není tomu tak. Nejedná se jen o pouhé „vylití“ betonové směsi. Pod zbudováním základové desky se ukrývá položení zemnícího pásku – betonáž pásů – instalace jednotlivých průchodek, a to pro následné přípojky inženýrských sítí – položení ležaté kanalizace – samotná betonáž základové desky. Důležitost základové desky

Z uvedeného již vyplývá, že ne nadarmo se základová deska nazývá základovou. Tvoří totiž základ domu.   Vybudování základové desky představuje stěžejní část samotné stavby domu. Na základové desce totiž závisí trvanlivost zbudovaného domu. A s tím jde samozřejmě ruku v ruce kvalita.

Ještě je třeba říci, základová deska se nedělá automaticky podle mustru. Při budování základové desky je totiž třeba zohlednit druh a typ stavby. Jiná základová deska bude volena například pro rodinný domek, jiná pak třeba pro zbudování penzionu.

Postavení nosného zdiva

Jakmile je zbudovaná základová deska a připravena na další stavební krok, následuje postavení nosného zdiva. Tímto krokem se již bude rýsovat Váš nový domov. Budete se moci těšit, jak rychle najednou jde stavba vpřed.

Položení střechy

Jakmile je postaveno nosné zdivo včetně stropních konstrukcí, přichází na řadu položení střechy. I montáž střechy se sestává z dílčích činností: vybudování** střešní konstrukce, střešních plášťů** aj.

Krov představuje nosnou konstrukci střechy. Krov nese vybranou střešní krytinu. Navíc by však měl krov také přenášet zatížení způsobené například sněhovou nadílkou na nosné stěny domu.

V případě vybudování střechy, je zapotřebí disponovat zkušenostmi z oborů pokrývačství, klempířství a tesařství.

 

Typy střešních konstrukcí

Ať už jste se rozhodli pro střechu sedlovou, rovnou, mansardovou, valbovou, či stanovou, je velmi důležité, aby byla střešní konstrukce zpracována s největší pečlivostí. Bez kvalitně provedené střešní konstrukce, byste se časem mohli dočkat vlhkosti a vzniku následné plísně. To by výrazně ovlivnilo i životnost samotné stavby a potřebu rekonstrukčních prací.

Hrubá stavba

Dokončením výše uvedených stavebních činností, je možné označit objekt za hrubou stavbu. Pozornost stavební firmy se pak soustředí převážně na vnitřní část domu, provedení instalace nevyjímaje.

Samozřejmě, že však bude ještě zapotřebí externích prací, jako například fasáda, omítka aj.

Tepelná izolace domu

Ještě, než dojde na výstavbu Vašeho nového domova, informujte se, jak bude řešena tepelná izolace domu. Náklady na vytápění nejsou totiž zanedbatelnou položkou v rodinném rozpočtu. V případě tepelné izolace se však budete moci těšit z tepelného komfortu, aniž byste museli zatápět ve větší míře. Musíte sice počítat s finančními náklady navíc. Ty se Vám však velmi brzo vrátí, a to právě v podobě ušetřených financí za každou topnou sezónu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16367 (novesluzby.cz#23163)


Přidat komentář