Stavby na klíč - Dubenec a okolí

Trávili jste Vaši dovolenou na horách a byli ubytováni v jedné ze stylových roubenek? Říkali jste si, jaké by to bylo, kdybyste mohli v takové roubence žít a cítit se doma stále jako na dovolené? Nechte si tedy postavit od specializované firmy roubenku.

Roubenka, to je nevšednost, romantika, útulnost, pohodlí. Pokud bydlíte na kraji města, či na vesnici, pak je roubenka, či poloroubenka to pravé. Uprostřed města by působilo takové stavení poněkud jako pěst na oko. Který z Vašich přátel a kolegů se může pochlubit, že bydlí v roubence, poloroubence? Buď bydlí v bytech, nebo rodinných domcích, které se předhání o modernost. U roubenek si však můžete být jisti, že svoje kouzlo hned tak neztratí. A že jsou zastaralé, nemoderní? Pak to určitě ne. Naopak, nastává totiž boom stavění dřevěných domků.

Stavby na klíč - Dubenec a okolí

Pokud Vás láká si nechat postavit roubenku či poloroubenku a jste z** Dubence a okolí**, pak Vám můžeme dát tip na pana Vlastimila Tomíčka. U firmy můžete poptávat nejen výstavbu roubenky, poloroubenky, ale také rekonstrukce a stavby na klíč, montování sádrokartonu, práci se dřevem a stavebním materiálem.

Stavba domu není nijak jednoduchou záležitostí. Určitě je tedy dobré projednat možnosti osobně. Pokud Vás zaujala některá z výše uvedených služeb, pak si můžete dohodnout s panem Tomíčkem nezávaznou schůzku. Sejít se můžete na adrese Dubenec 89, 544 55 či na jiném místě, které si dohodnete. Pro sjednání schůzky můžete využít telefonního čísla +420 605 956 623. Dotazy a poptávku však lze také směřovat na e-mail marseil@spoluzaci.cz.

Vlastimil Tomíček

  • tel. číslo: 605 956 623
  • e-mail: marseil@spoluzaci.cz

Roubenky a poloroubenky

V čem spočívá rozdíl mezi roubenkami a poloroubenkami? Pro roubenky je charakteristické, že jejich obvodové části jsou výhradně ze dřeva. Oproti tomu poloroubenky jsou v kombinaci dřeva a standardního zdiva.

Poloroubenky

Tápete, zda dát přednost poloroubence před roubenkou? Pak Vám možná v rozhodování pomohou následující řádky. Již výše jsme vzpomínali, v čem spočívá rozdíl mezi roubenkou a poloroubenou. Proč je však poloroubenka takto řešená? Nejedná se náhodou o nějakou novotu? Můžete si být jisti, že jak roubenka, tak poloroubenka má svoji historii. Ten, kdo volil poloroubenku, činil tak z ryze praktických důvodů. Část objektu, která byla zděná, byla využívána především pro účely hospodářské. Oproti tomu roubená část objektu sloužila pro samotné bydlení. Část, která je dřevěná, se totiž může pochlubit výbornými izolačními vlastnostmi. Ušetříte tak v topném období nemalé finanční částky, oproti tomu, kdybyste například bydleli v klasicky zděném domku.

Při rozhodování, zda tedy roubenku nebo poloroubenku, si řekněte, zda budete stavení využívat ještě jinak než na bydlení.

Doba nutná pro stavbu roubenky, poloroubenky

Určitě Vás také bude zajímat, za jak dlouhou dobu budete moci bydlet. Kdo z nás by nechtěl bydlet v novém vysněném domě co nejdříve. Pokud Vaše volba bude spočívat v roubence či poloroubence, oproti klasickému zděnému rodinnému domku, pak se budete moci těšit z nového bydlení za velmi krátkou dobu.

Samozřejmě, že jednotlivé lhůty provedení se liší podle stavebních společností. Takže nelze s přesností říci, že budete bydlet za x počet dnů. Obecně však můžeme říci, že zhruba za dobu čtyř až šest týdnů budete moci překročit práh Vašeho nového domova. Právě tato krátká doba je jednou ze stěžejních výhod roubenek, poloroubenek, oproti klasickým rodinným domkům.

Volba dřeva při stavbě roubenky, poloroubenky

Jistě Vás bude zajímat, z jakého** dřeva** se roubenky staví. Opět rozdíly ve volbě dřeva najdete u rozličných společností. Povětšinou se setkáte se smrkem, borovicí a modřínem. Jak si vyberete spolčenost, která bude stát za vybudováním nového domova, informujte se, se kterým dřevem firma pracuje. Nechte si také vysvětlit, které dřevo by bylo pro Vás to nejlepší a nejvhodnější.

Rozvody elektřiny, topení, vody v roubence

Říkáte si, že když se rozhodnete pro roubenku či poloroubenku, tak budete muset kamsi chodit pro vodu, svítit si budete muset svíčkami či petrolejkou a topit dřevem? Žádné takové, i v roubence a poloroubence se budete moci těšit z elektriky, topení, vody.** ** Samozřejmě, že rozvody nebudou vedené ve zdivu, ale podlahou a otvory mezi dřevem, případně v dřevu. Je však třeba řešit veškeré rozvody ještě před začátkem výstavby roubenky, poloroubenky. V tomto tedy také spočívá rozdíl mezi roubenkou a klasickým rodinným domkem.

Výhody roubenek

Již výše jsme uvedli, že roubenky se díky přírodnímu materiálu, tj. dřevu, mohou pochlubit výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Další výhodou je i rychlost provedení stavby. V neposlední řadě se budete moci těšit z dlouhé životnosti roubenky. Ta je však do jisté míry podmíněna způsobem ošetřeného dřeva a Vaší péčí.

Provádění rekonstrukcí

Nyní opustíme roubenky a poloroubenky a budeme se věnovat dalším službám, které také můžete poptávat u výše uvedené firmy.

Bydlíte již nějaký ten „pátek“ v domku a zvažujete, že byste například rozšířili vrchní část domku, nebo si nechali přistavět tzv. přístřešek? Nebo byl Váš domek postaven bez terasy a Vy pociťujete její absenci?V tom případě můžete oslovit firmu, která se specializuje na rekonstrukce stav. Po telefonu Vám nejspíš firma neřekne, že „ano, je to možné“. Záleží totiž, jak je domek řešený, jak je to se statikou, které zdi jsou nosné, kudy jsou vedené rozvody elektriky, vody, topení aj.

Stavby na klíč

Přikláníte se ke standardnímu způsobu bydlení v podobě** rodinného domku**? Již nemusíte jen obdivovat architektonické skvosty rodinných domků u Vás v okolí. I Vy se budete moci těšit z nového bydlení. Spíše budete mít problém vybrat si dům, který by se Vám líbil.

K stavební firmě můžete přijít již s určitými návrhy, ať už v podobě vystřižených obrázků z časopisů, nebo internetu. Vedle toho Vám daná firma může předložit ukázky již realizovaných zakázek. Není však ani výjimkou, že si od jednoho domku vyberete například řešení terasy, horního patra, od druhého tvar atd.

Obecně budete mít na výběr mezi typizovanými domky a domky individuálními.

Vyberete-li si firmu, která provádí stavby na klíč, pak můžete očekávat kompletní služby se vším všudy, tj. právě do zpracování návrhu, vyřízení patřičných povolení, po stavební práce, zařízení kolaudačních prací a předání „klíčů“. Vy se prakticky nebudete muset o nic starat, jen budete chodit na konzultační schůzky a sledovat, jak Váš domov roste přímo před očima.

Obliba staveb na klíč

Obliba a poptávka po stavbách na klíč stoupá. Ostatně, není se čemu divit. Dnešní doba je totiž charakteristická nedostatkem volného času. Kdo z nás má tedy času, aby například chodil na úřady a vyřizoval potřebné dokumenty a povolení. Kdo z nás má dostatek času, aby mohl hledat a poptávat jednotlivé firmy, které se například specializují na zednické práce, obkladačské práce, pokrývačské práce aj. Obrátíte-li se však na firmu, která provádí stavby na klíč, můžete od ní očekávat veškeré práce spojené se stavbou domu.

Montování sádrokartonu

Ruku v ruce s rekonstrukcemi a stavbou domu, je spojená další služba, která spočívá v montáži sádrokartonu. Sádrokarton je díky svým výhodným vlastnostem velmi poptávaným stavebním materiálem. Často se sádrokarton volí při rekonstrukci bytového jádra, při vybudování či rekonstrukci půdního prostoru, při zbudování podhledů, rozdělení větších místností aj.

I montáž sádrokartonu můžete u výše uvedené firmy poptávat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16344 (novesluzby.cz#23062)


Přidat komentář