Sladkovodní akvária na klíč - Akvaristika Praha 10

Uklidňuje vás pohled na rybičky v akváriu? Pouze léta praxe a údržby sladkovodních akvárií Vám přinesou dobrý pocit z toho, že to děláte dobře. Pokud ještě nemáte dostatek zkušeností, můžete využít službu stavby akvárií a poradenství na klíč.

Domácí akvárium dokáže vytvořit významný prvek moderního bytu a nebo jakéhokoliv interiéru. Sladkovodní akvárium váš byt nejen ozdobí, ale bude na vás působit i uklidňujícím dojmem. Mnoho lidí pohledem na plující rybky relaxuje a nejenom lidé, akvária rády pozorují také kočky. Díky akváriu si přenesete domů kousek přírody, kterou budete moci obdivovat každý den.

Jaké akvárium si pořídit?

Bytová akvária jsou skvělým doplňkem, který oživí váš interiér. Na trhu existují různé druhy akvárií, můžete si koupit hotová akvária podle požadovaného objemu a rozměrů, a přikoupit si vhodné příslušenství. Ale můžete si nechat sestavit také akvarijní komplet na klíč, přesně na míru do požadovaných prostor. Profesionální výrobce akvárií přesně ví, jak vytvořit to správné prostředí pro chovaný druh rybiček. Základem akvaristiky a spokojených rybiček je ekosystém, jenž je vytvářen rostlinami v akváriu. Akvarista začátečník přitom může mít s vytvořením toho správného ekosystému značné problémy. A v tomto případě přichází na pomoc specialisté, kteří nabízí akvarijní komplety na klíč.

Sladkovodní akvária na klíč - Akvaristika Praha 10

Rozhodli jste se pořídit si akvárium, ale nevíte jak začít? Netušíte, co všechno je k jeho provozu potřeba? Založení akvária rozhodně nekončí jeho koupí, napuštěním vody a vložením rybiček. Součástí akvária na klíč je pečlivé zaškolení a možnost pozdější pravidelné údržby akvária.

Výhody akvarijního kompletu na míru

Pokud se rozhodujete, zda si nechat sestavit akvarijní komplet na míru nebo si koupit komerční set, měli by jste vědět, že žádný komerčně vyráběný akvaristický set vás zřejmě nepřesvědčí svojí kvalitou. Pokud si ale pořídíte akvarijní komplet na klíč, odpadne vám hodně starostí se zařizováním akvária. Nemusíte shánět správné osvětlení, vytápění, filtr, rostlinky a dekorační materiály. Odborníci akvárium zařídí a vybaví rybičkami, které se spolu snesou. Rybičky se totiž dělí na rybičky společenské a rybičky nesnášenlivé. Společenské druhy rybiček žijí v hejnu a vyžadují společnost rybiček svého druhu. Zatímco rybičky nesnášenlivých druhů si hájí své teritorium. Pokud není akvárium dost velké, může docházet k bojům mezi rybičkami. Akvárium na míru je navíc navržené a vyrobené přesně podle vašich představ, to znamená tak, aby že bude vhodně ladit s Vaším interiérem. Můžete si tak vybrat nejen jeho velikost, ale i tvar.

Pořízení  a údržba akvárií na klíč

S úspěšným provozem akvária souvisí i jeho pravidelná údržba, servis akvária a následná koupě krmiva pro rybičky včetně dalších nutných potřeb. Pokud si pořídíte akvárium na klíč, odborná firma se o vše postará. Nabídne vám profesionální poradenství a prostřednictvím své prodejny vám poskytne komplexní služby. Ty spočívají v zakládání akvárií na klíč, servisu akvárií a jejich správné údržbě. Profesionální akvarista vám nabídne také veškeré potřeby pro akvaristiku, to znamená dodání všech komponent, instalace zařízení, naaranžování dekorací, osazení rostlinami, vpuštění vybraných živočichů a dohled na akváriem v 1. měsíci. Po této době je samozřejmé možné zajistit pravidelnou údržbu akvária.

Úprava starších akvárií

Spatřili jste krásné akvárium, které se nedá s tím vaším ani srovnat? Říkáte si, že by bylo krásné vlastnit reprezentativní akvárium, ale nevíte jak na to? Nemusíte nutně kupovat nové, existuje elegantní způsob, jak tuto situaci vyřešit. Profesionální akvarista vám může nabídnout redesign akvária, který představuje kompletní rekonstrukci vašeho stávajícího akvária. Z vašeho starého a zanedbaného akvárka se rázem stane reprezentativní a fungující nádrž, kterou vám bude kde kdo závidět. Stačí oslovit akvaristickou společnost, která má v oblasti redesign akvárií zkušenosti a nechat si vypracovat návrh řešení a jeho modernizaci. Firma pak zajistí dodání a instalaci veškerých zařízení a naaranžování akvária.

Údržba akvárií a poradenství

Zejména začátečníkům se poměrně často stává, že jim rybičky uhynou. Problém je nejčastěji ve špatné údržbě akvária. Pokud chcete této situaci předejít a nemáte dostatek zkušeností, je výhodné obrátit se akvaristu – specialistu. Poradí vám, jak se správně provádí kompletní údržba akvária nebo přímo zajistí řadu služeb jako například: výměna vody, čištění interiéru akvária, zastřižení a hnojení rostlin, kontrola zdravotního stavu živočichů, kontrola chodu techniky a pomůže vám při řešení problémů s nemocemi, řasou apod. Dále vám poskytne odborné konzultace a poradenství a doporučí vám, jaké zboží je pro aquascaping nejvhodnější.

Jak vybírat akvária

Před koupi akvária se musíte rozhodnout, jestli budete chtít provozovat akvárium sladkovodní či mořské a jaký tvar vaše akvárium bude mít a kam jej umístíte. Akvária se dělí podle několika kritérií. Jedním z nich je například rozdělení podle biotopu. V tomto případě jsou to nejžádanější sladkovodní akvária. V těchto akváriích se chovají především sladkovodní druhy ryb. Sladkovodní akvária mohou být studenovodná a tropická. Dalším typem jsou mořská akvária případně akvária bez ryb, ve kterých se chovají sasanky, krevetky, živé korály a další.

Akvária můžete vybírat i podle konstrukce jako například celoskleněná litá akvária. V současnosti se již nepoužívají, protože mívají sklon k praskání. Jejich výhodou je ovšem odolnost vůči korozi a chemikáliím. Trochu lepší jsou rámová akvária. Jsou to akvária s ocelovým rámem, který stmeluje skleněné stěny a dno akvária. Jejich nevýhodou je sklon ke korozi, proto je nahrazují dnes prakticky nejoblíbenější akvária lepená, jejichž dno a zbylé čtyři stěny tvoří skleněné tabule, slepené silikonovým lepidlem. Akvária se dále mohou dělit podle skladby organismů v nich žijících na druhová, společenská a biotopní akvária. Podle tvaru si můžete přát akvária rovná, vypouklá, panoramatická nebo rohová akvária.

Jakou velikost akvária zvolit?

Pokud váháte nad velikostí akvária vězte, že ve velkém akváriu jsou biologické poměry více vyrovnané a stabilní než v malé nádrži. To oceníte v případě, kdy vám ve velkém akváriu zemře rybička. Velké množství vody totiž rozptýlí produkty jejího rozpadu a zbytek zlikvidují bakterie. Naopak v malém akváriu může takový rozkládací proces způsobit nedostatečné množství kyslíku, který bakterie na fermentaci spotřebovávají. Pro úplné začátečníky je vhodnější menší akvárium, které nezabere mnoho času při údržbě a přitom je schopné vytvořit samostatně fungující biotop. Taková akvária si můžete dokonce nechat vyrobit na zakázku, a obdržíte jej v celé sadě s nutným technickým vybavením a potřebným příslušenstvím. Tyto sady bývají označeny jako akvarijní sety nebo akvarijní komplety.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16389 (novesluzby.cz#23303)


Diskuze a zkušenosti

pan Kl. | 06.03.2013 07:06
Re: Sladkovodní akvária na klíč - Akvaristika Praha 10 Dobry den, Chtel bych klasicke akvarko kompletni set sirka 80cm hloubka 30cm, prosim o info, jsem P10 Hostivar.

Stibal | 18.02.2018 13:37
Dobrý den měl bych zajem o akvárium na klic o velikosti d.135. v.65 h.50.realizace projektu je Postrelmov 78969 předem děkuji za odpověď s pozdravem stibal.


Přidat komentář