Sádrokartonové podhledy a půdní vestavby - Havířov

Potřebujete si objednat sádrokartonářské a zednické práce, půdní vestavbu či položit plovoucí podlahu? Poradíme vám, kde kontaktovat zkušené řemeslníky a proč tyto práce potřebují profesionální provedení. Přečtěte si následující článek.

Sádrokartonové podhledy a půdní vestavby – Havířov

Pokud plánujete půdní vestavbu, která zahrnuje sádrokartonářské a zednické práce, či pokud potřebujete položit podlahu, a to v Havířově a okolí, můžeme vám doporučit firmu. Firma se zabývá poskytováním právě uvedených zednických a sádrokartonářských prací, zhotovuje sádrokartonové podhledy, provádí pokládku plovoucích a PVC podlah či koberců.

Moderní jsou sádrokartonové podhledy

Stropní podhledy ze sádrokartonu patří v současné době mezi oblíbené způsoby zdokonalit vzhled bytu a dát mu moderní design. A to vše poměrně jednoduchou a ne příliš nákladnou cestou. Co si pod tímto pojmem však představit? Sádrokartonové podhledy tvoří nenosné konstrukce, montované do interiérů pod nosné stropy. Sádrokartonové podhledy lze využít jak v bytě a rodinném domě, tak ve firemních pracovištích a veřejných místnostech. Tyto podhledy nemají pouze estetický účel, ale jsou navíc účelné. Montáže se využívá při příležitostí stavby či rekonstrukce bydlení či objektu, a je to vhodná doba proto nově instalovat rozvody veškerých sítí v místnosti, a poté je sádrokartonem vhodně zakrýt. Též se využívá pro estetické dokončení prací instalace klimatizace. Výsledek je na pohled vysoce efektní a esteticky dokonalý.

Které typy montáží ze sádrokartonu se s oblibou využívají?

Sádrokartonové obklady stropu se montují na samotný strop místnosti. Sádrokartonové desky se s využitím pomocného materiálu (tmelů, spojovacího materiálu) instalují do rastru ze dřeva či oceli na nosný strop.

Jiný způsob představuje montáž sádrokartonových desek na speciální konstrukci. Tato konstrukce se zavěsí pod nosný strop s použitím táhel a lan, čímž lze snížit výšku podhledu. Tímto způsobem můžete jednoduše snížit strop, například pro účely úspory za vytápění. Do mezery mezi nosným stropem a sádrokartonovým podhledem je praktické vést potřebné sítě a inženýrské rozvody.

Důvody montáže sádrokartonových podhledů

Důvody mohou být:

Renovace omítek

Potřebujete-li renovovat popraskané omítky a zašlou malbu v místnosti, popřemýšlejte o použití sádrokartonu. Oprava vás může vyjít levněji a je také rychlejší a čistší.

Snížení stropů

Obvyklým způsobem, jak ušetřit energie při provozu domácnosti nebo firmy, je snížení stropů. Tento požadavek může však být i kladen čistě z estetického důvodu. Do podhledů se často instalují světelné zdroje, bodová světla atd., což vypadá velmi moderně.

Rozvody vody, plynu a elektřiny

Jak už bylo zmíněno výše, v boxu mezi stropem a podhledem můžete pohodlně vést elektrické vedení, vedení plynu, vody, sítí LAN, vybudovat klimatizaci, kamerové systémy, televizní anténu a další.

Zlepšení tepelně izolačních vlastností

Tohoto lze snadno dosáhnout tím, že se při montáži použijí dodatečné izolační materiály.

Mezi další výhody patří i vliv na zvýšenou odolnost proti požáru dané místnosti či celé budovy, pokud je vybavena stropními podhledy. V situaci vypuknutí požáru podhledy zabraňují prostoupení požáru do dalších pater. Efektem vybudování sádrokartonových podhledů je i dosažení lepší akustiky v místnosti. Toho se využívá třeba v hudebních sálech, přednáškových sálech atd.

Výhody sádrokartonových podhledů a stropů

Protože je sádrokarton lehký materiál, nezatěžuje nosnou konstrukci budovy a lze ho využít i při půdní vestavbě. Práce se sádrokartonem je čistá a rychlá, místnost mění svůj vzhled přímo před vaším zrakem. Realizace a celá montáž je šetrná k původní stavbě domu. Můžete vést veškeré rozvody, které budete chtít, ale není důvod sekat do zdí, dělat si nepořádek, zazdívat atd.

Pro ekologicky smýšlející občany a firmy je výhodou i fakt, že sádrokarton je plně recyklovatelný a proto neohrožuje životní prostředí. Nákladová stránka rekonstrukce s využitím sádrokartonu je též příjemná, montáž bývá levnější než ostatní způsoby zednických prací. Materiál je flexibilní a snadno tvarovatelný. Chtěli byste strop ve tvaru oblouku, nebo jiných křivek? Toto vše není problém. Následná oprava poškozených míst, úprava jsou jednoduché, včetně údržby sádrokartonu.

Půdní vestavby

Sádrokartonový materiál je nejlepším řešením pro půdní vestavbu, ať už se jedná o podkrovní byt či firemní prostory. Půdní vestavba může být levným a jednoduchým způsobem, jak přijít k větším prostorům a tyto účelně využít. Není třeba kupovat větší pozemek a vést další inženýrské sítě. Půdní byt je útulný, má nezaměnitelné kouzlo a atmosféru díky šikmým střechám a skýtá množství variant jeho vybudování. Tržní cena podkrovního bytu je mnohem vyšší, než cena bytu v tom samém domě.

Jak lze využít půdní vestavbu?

Půdní vestavba může být řešením v situaci, kdy hledáte vhodné a levné prostory pro stavbu nových bytů, firemních kanceláří, ateliéru či školních učeben. V půdních prostorách se zřizují dokonce výrobní prostory, posilovny, romantické koupelny aj. Vždy záleží na velikosti využitelné plochy a světlé výšce místnosti. Světlá výška určuje výšku prostoru od horní hrany podlahy po spodní hranu stropu či jeho podhledu.

Jak plánovat půdní vestavbu

Při plánování vezměte v úvahu námahu nosných konstrukcí stavby. Bude zatěžována zejména podlaha, proto je nutné nechat si vyhotovit statický posudek. Obvyklá situace totiž je, že při původním plánu stavby se s využitím půdního prostoru nepočítalo. Projektant stavby neměl v úmyslu zatěžovat podkroví, proto si ze všeho nejdřív objednejte statika a poté zajistěte potřebná stavební povolení stavebního úřadu i majitele budovy.

Proč využít sádrokarton při půdní vestavbě

Pro jeho nízkou hmotnost je ideální pro podkrovní vestavbu. Suchá montáž dokonale vyhovuje náročným technickým, konstrukčním ale i fyzikálním a estetickým požadavkům. Mokrý způsob práce je téměř vyloučen, proto můžete podkroví začít užívat okamžitě po dokončení zednických prací, což je výhoda.

Objednejte si prověřenou zednickou firmu

Veškeré tyto práce vyžadují odbornost a praktickou zkušenost. Měli byste si najít vhodného dodavatele těchto prací. Ideální je taková firma, která provede veškeré práce na vaší stavbě. To znamená od zednických a sádrokartonářských prací, přes ty dokončovací a začišťovací. Položení podlah, vymalování místností i závěrečný úklid. Firma by měla mít svoji historii. Čím déle existuje na trhu, tím má více zkušeností a tím dokonalejší práce vám provede. Prohlédněte si její minulé realizace a projekty, na kterých právě pracuje, zeptejte se na cokoli, co vás bude zajímat. I způsob komunikace s potenciálním klientem a vstřícnost řešení i těch nejmenších detailů dělá vizitku firmy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16420 (novesluzby.cz#23436)


Přidat komentář