Sádrokartonářské práce a interiéry na klíč - Most

Kdo by nechtěl moderně bydlet? Pokud jste připraveni investovat do lepšího bydlení, pak popřemýšlejte nad rekonstrukcí. Vsadit můžete na moderní a poptávané stavební materiály, jako je například sádrokarton.

Sádrokartonové desky mají široké využití. De facto v každé místnosti je můžete použít. Vhodné jsou například pro zbudování nového bytového jádra, pro předěly místností, pro rekonstrukci půdní vestavby, pro zateplení, ale také pro podlahy aj.

Sádrokartonářské práce a interiéry na klíč – Most

 

Interiéry na klíč

 

Líbí se Vám myšlenka mít zrekonstruovanou koupelnu nebo přebudovaný půdní prostor na další obytnou místnost, a to za použití sádrokartonu? Nemáte-li zkušenosti se sádrokartonářskými pracemi, nemusíte se hned Vašeho snu vzdát. Stačí se obrátit na některou z profesionálních firem. Zaměříme-li se na Most, pak Vám můžeme dát tip na firmu pana Martina Chaloupky. Firma se specializuje nejen na sádrokartonářské práce, ale také na řešení interiérů na klíč, lití anhydritových a cementových podlah.

Budete-li mít zájem o některou z nabízených služeb, můžete pana Chaloupku kontaktovat:

na tel: +420 721 374 887

e-mail: martinchaloupka@seznam.cz

Sádrokartonářské práce

Nejste zrovna nadšeni z umakartového jádra, které „zdobí“ prostor Vaší koupelny, toalety, kuchyně? Nejenže není umakart zrovna vzhledný, ale také může způsobit zdravotní obtíže. Jakmile se totiž dostane do netěsnících spojů vlhkost, začne se postupně vytvářet plíseň v podobě malých černých teček.

Zbudování nového jádra za pomoci sádrokartonu

Úroveň bydlení si však můžete zvýšit, včetně hygieny a pozitivního vlivu na zdraví. Rozlučte se s umakartovým jádrem. Místo něj je možné použít klasické cihly, nebo ještě lépe sádrokarton. S ním jde práce pěkně od ruky. Navíc je sádrokarton více než vhodný právě pro vlhké prostory. V tomto případě se volí sádrokarton opatřený impregnační ochrannou vrstvou.

Proč se rozhodnout pro sádrokartonové desky

 

Sádrokartonové desky

 

Proč dát přednost sádrokartonu před jiným stavebním materiálem? Nezanedbatelný je fakt, že sádrokarton je cenově dostupný. Ovšem nejen to. Díky tomu, že se sádrokartonem se pracuje rychle, je cena za montáž více než přijatelná. Při rekonstrukčních prací se nevyhnete hlučnému prostředí. Ovšem u sádrokartonu odpadá nepříjemný hluk. Pouze se obrňte trpělivostí při demolici stávajícího umakartového jádra. A jako bonus navíc? Zrekonstruovaným bytovým jádrem zvýšíte tržní hodnotu Vašeho bydlení.

Realizace bytových interiérů na klíč

Stěhujete se do starší zástavby a první co byste rádi změnili, bude kuchyně, přestavba** bytového jádra**, nebo rekonstrukce koupelny? Či již nějaký ten pátek bydlíte a díky novým možnostem, které nabízí stavební trh, byste rádi dopřáli Vaší koupelně nový kabát? Vše je možné a na návrhy a samotnou realizaci nemusíte být sami. Můžete se totiž obrátit na některou z profesionálních firem, které se zabývají řešením interiérů na klíč.

Realizace interiéru na klíč – krok za krokem

Zrealizování interiéru neproběhne tzv. na zelené louce. Samotné realizaci bude předcházet řada přípravných kroků, a to v závislosti na firmě, kterou oslovíte. V prvé řadě je však třeba mít vyhotovený návrh budoucí realizace. Sami můžete přijít za firmou s vlastním návrhem, ať už ve formě vystřiženého obrázku, nebo zpracovaného návrhu.

Návrh interiéru

Samotný obrázek, fotografie, náčrtek však ještě nemusí vyhovovat Vašim prostorám. Firma, kterou oslovíte, tak nejprve provede zaměření konkrétního místa, ať už jedné místnosti, nebo celého bytu. Po zaměření pak následuje zpracování jednoho, či více návrhů, a to od zkušeného architekta. Povětšinou počítejte s tím, že zpracování návrhů nemusí být zahrnuto v ceně následné realizace interiéru. Jakmile bude z Vaší strany vyhotovený návrh odsouhlasen, pak již nic nebude bránit tomu, aby se podnikli další kroky směřující k realizaci.

Vyřízení stavebního povolení

Podle toho, o jak velkou změnu by se jednalo, se také odvíjí potřeba vyřízení** stavebního povolení**. V řadě případů Vám firmy ušetří čas i nervy a sami stavební povolení vyřídí.

Stavební realizace interiéru

Jakmile je stavební povolení vyřízeno, může dojít na samotnou stavební realizaci, a to v termínu, který jste si s firmou dohodli. Pro některé profesionální firmy nekončí jejich role v té chvíli, jakmile mají hotovo. Je pro ně samozřejmostí po sobě uklidit, a to alespoň v hrubém měřítku, včetně odvozu odpadu. Po předání hotového díla si pak budete moci užívat z nového moderního bydlení.

Anhydritová litá podlaha - výhody

 

Anhydritová litá podlaha

 

Proč se rozhodnout pro anhydritovou litou podlahu? Anhydritová litá podlaha se může pochlubit řadou nezanedbatelných výhod. Kupříkladu je pro ni charakteristická vysoká pevnost v tlaku a tahu za ohybu. Díky pružnosti a malým objemovým změnám při tvrdnutí není nutno dělat často plošné delatace.

Anhydritová litá podlaha je ideálním řešením jako těžká plovoucí podlaha. Anhydritová litá podlaha Vám šetří finance. Následně totiž není nutné případné stěrkování nerovné podlahy. S anhydritovou litou podlahou se nemůže stát, že by byl její povrch nesouměrný. V neposlední řadě je anhydritová litá podlaha více než vhodná na instalované podlahové topení.

Vhodnost anhydritové lité podlahy pro podlahové topení

Další z výhod anhydritové lité podlahy spočívá ve vhodnosti pro zamýšlené podlahové topení. Anhydritová litá vrstva podlahy se totiž za krátkou dobu prohřeje. Díky tomu nebude nutné čekat dlouhou dobu, než se budete moci těšit z příjemného tepelného komfortu od nohou.

Realizace anhydritové lité podlahy

 

Anhydritová litá podlaha - rozbor

 

Také samotnou realizaci anhydritové lité podlahy je možné považovat za nemalou výhodu. Provedení podlahy je totiž velmi rychlé (až 1 000 m2 v jednom tahu). Ovšem, aby tomu tak bylo, je třeba si kromě tohoto typu podlahy také vybrat zkušenou firmu. Jak poznáte profesionální firmu?

Profesionální realizace anhydritové lité podlahy

Domluvte si s firmou konzultační schůzku na místě budoucích změn, aby mohli pracovníci posoudit stav stávajícího podkladu. V případě, že by byl podklad povrchu nevyhovující, pak Vám firma navrhne řešení opravy, než vůbec dojde na samotnou anhydritovou litou podlahu.

Měli byste se zeptat na tloušťku podlahy, u každého výrobce je totiž tloušťka jiná. Dále byste si měli zjistit druhy zrealizovaných zakázek a zda firma používá ocelové prvky (ocelové sítě). Ty se do realizací anhydritové lité podlahy používat nesmí.

Cementová litá podlaha – výhody

 

Cementová litá podlaha - rozbor

 

Přemýšlíte, zda dát přednost anhydritové nebo spíše cementové lité podlaze? Do interiérů rodinných domů se doporučují spíše podlahy anhydritové a podlahy cementové jsou vhodnější na vlhčí místa, například do garáží nebo do vnitřních bazénů.

Pojďme se podívat na výhody cementové lité podlahy. Srovnáme-li ji s anhydritovou litou podlahou, co do vhodnosti místa použití, pak je možné se pro cementovou podlahu rozhodnout i tam, kde je trvalá vlhkost. Není tedy problém ji použít například v koupelně či v garáži. V neposlední řadě Vás jistě potěší fakt, že cementová litá podlaha ani po vytvrdnutí nepopraská. Je však třeba dodržet delatace cca 40 m2 při cementovém potěru. Cementová litá podlaha je objemově stálá, kdy následné smrštění po vyschnutí je na minimální úrovni.

Vhodnost cementové lité podlahy pro podlahové topení

Rádi byste měli podlahové topení, ale dáváte přednost spíše cementové lité podlaze? Dobrou zprávou pro Vás je, že i cementová litá podlaha je více než vhodná pro podlahové topení. Tekutý stav cementové lité podlahy je zárukou toho, že dojde k dokonalému obalení trubek podlahového topení.

Realizace cementové lité podlahy

Ani v případě cementové lité podlahy není nutné ji při samotné realizaci složitě rovnat, uhlazovat. Není také nutné podlahu vyztužit za pomoci speciálních ocelových sítí. Dlouhá příprava tak v případě cementové lité podlahy není na pořadu dne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16439 (novesluzby.cz#23568)


Přidat komentář