Rodinné domy - Hodonín

Každá výstavba nového domu, rekonstrukce staršího domu nebo jednotlivé stavební práce, jako např. zateplení fasády, vyžadují odborné znalosti, zkušenosti a pracovní postup. To vše a mnohem více zaručí stavební firma.

Rodinné domy – Hodonín

Rozhodli jste se pro výstavbu rodinného domu nebo pro jeho rekonstrukci? Pokud hledáte stavební firmu, na kterou byste se mohli s důvěrou obrátit, představujeme vám firmu pana Pavla Tomance, která své zakázky realizuje převážně v Hodoníně a okolí. Tato stavební firma pracuje pouze s kvalitním materiálem a používá nejmodernější technologické postupy dle platných norem. Vedle výstavby rodinných domů a rekonstrukcí objektů se tato stavební firma zabývá i zateplováním rodinných domů a pracuje při tom se všemi dostupnými materiály. Hledáte-li firmu, která pracuje rychle a v přijatelných cenových relacích, je firma pana Pavla Tomance tou správnou volbou. Oslovit je můžete na adrese: Nádražní 564, 696 32 Ždánice, nebo telefonicky: +420 739 741 049 či emailem: simaron@seznam.cz.

 

Pavel Tomanec

  • tel. číslo: 739 741 049
  • e-mail: simaron@seznam.cz

 

rodinný dům

Výstavba rodinných domů

Každá výstavba rodinného domu předpokládá nutnou koordinaci všech nutných stavebních činností a řešení mnoha problémů, které s výstavbou vždy přichází. Stavební práce včetně přípravných prací, které stavbě předcházejí, je dobré přenechat stavební firmě, která vám zaručí, že budete mít všechny potřebné podklady a dokumenty zajištěny a že stavební práce budou probíhat tak jak mají se zachováním nejvyšší možné kvality. Navíc díky stavební firmě si ušetříte nejen čas, ale i starosti.

Výhody využití stavební firmy

Využití stavební firmy pro postavení domu má samé výhody. Jistě že musíte počítat s větším rozpočtem, než když si dům budete stavět sami. Zřejmě je vám jasné, že žádná firma nebude pracovat zadarmo, ale přesto tyto práce nejsou nikterak drahé a za tu pohodu, kterou vám stavební firma dopřeje, to opravdu stojí. Stavební firma přesně dle vašich požadavků postaví dům a to od základů až po střechu, nebo provede pouze dílčí stavební úkony, na které si netroufáte sami nebo na které nemáte dostatečnou techniku.

stavba na klíč

Stavby na klíč

Stavby na klíč jsou nejlepším řešením, které se investorům nabízí. I tyto samozřejmě stojí nějaké peníze, neboť stavební firma zajistí, aby byla stavba postavena se vším všudy. Vyřídí za vás veškerá nutná a potřebná povolení, přivede na pozemek sítě, provede zemní, výkopové a terénní práce, kompletně postaví dům, zrealizuje úpravu zahrady nebo okolí domu a je schopna i dům vybavit, že na vás už jen zbude se do hotového rovnou nastěhovat. U výstavby domu na klíč se nemusíte bát, že by došlo ke zpoždění dodávky materiálu nebo že by nedorazila některá z firem, která má pokračovat v práci.

Stavební práce

Mezi základní stavební práce, které s výstavbou domu souvisí, patří práce výkopové a zemní, položení základů domu, rozvod a připojení inženýrských sítí, výstavba zdí, omítání, štukování, výstavba střechy, pokládka podlah, obkladačské práce nebo usazení oken a dveří.

Rekonstrukce bytového jádra

Každá profesionální rekonstrukce bytu je prospěšná, ať už se rozhodnete pro novou elektroinstalaci, nové podlahy nebo pro novou koupelnu. Některé práce si můžete udělat sami, např. vymalovat pokoje a další práce, kde nehrozí žádné nebezpečí. Co se však týká rekonstrukce bytového jádra, tyto práce je vždy dobré přenechat odborníkům. Při takto rozsáhlé rekonstrukci je totiž potřeba znalosti většího množství řemesel, jako jsou nové rozvody vody, elektřiny, uložení sanitární keramiky, jsou zde potřeba bourací práce, výstavba příček, obkladačské práce a mnoho dalších. Rekonstrukce koupelny a toalety vyžaduje vždy dostatečnou zručnost a bohaté zkušenosti. Díky tomu, že tuto náročnou práci přenecháte stavební firmě, ušetříte si starosti se zařizováním potřebných povolení, shánění materiálu a firem a hlavně budou všechny práce na sebe plynule harmonicky navazovat a vy tak ušetříte dost času.

zateplování domů

Změna dispozic bytu

Ještě před samotnou rekonstrukcí bytu si musíte ujasnit, zda chcete zachovat původní dispozici jádra, nebo zda máte zájem o radikálnější změny. Pokud zachováte původní dispozice, bude práce celkově rychlejší a méně finančně náročná, už i z toho důvodu, že tak využijete původní rozvody vody, topení, elektroinstalace. Možná se právě vy pouštíte do rekonstrukce bytového jádra proto, abyste konečně dispozice jádra změnili a lépe tak využili prostor, který máte v bytě k dispozici. V takovém případě můžete vašemu rozhodnutí jen tleskat, neboť přestavba bytového jádra a posunutí jednotlivých příček dělá opravdu divy a vy budete mít po dokončení stavebních prací pocit, že jste se ocitli v úplně jiném bytě. Dále se nabízí otázka, zda zachováte umístění zařizovacích předmětů v koupelně, jako je sprchový kout, vana, záchod, pračka a umyvadlo nebo zda tyto předměty uspořádáte lépe.

rekonstrukce bytových jader

Zateplování fasády

Kdo nebydlí v novostavbě a na svém starším domě nemá provedené zateplení, jistě o tom minimálně jednou za zimní období zauvažoval. Pokud jste se pro zateplení fasády rozhodli a nevíte, kde začít, zde vám poskytujeme pár cenných rad, které se vám můžou hodit.

Než se začne zateplovat

Před samotnou realizací zateplení fasády je nutná dokonalá příprava a plánování zateplení. Nejdříve si musíte rozmyslet, jaký způsob pro zateplení zvolíte a jaký materiál k tomu použijte. Materiály pro zateplení jsou různé a každý své jiné výhody. Důležitá je také tloušťka materiálu. S postupem, druhem materiálu a tloušťkou, stejně jako s množstvím materiálu, vám samozřejmě pomůže odborník, který zateplování fasád provádí. Ten rozhodne zpravidla na základě stavu domu a všech potřeb vašeho objektu. Pokud zvolíte pěnový polystyren, měli byste počítat s nízkou požární odolností. Pěnový polystyren se tedy nepoužívá u panelových domů, které jsou vyšší než 23 metrů. Minerální vata je zase větší hmotnosti, větší nasákavosti a složitěji se na fasádu domu aplikuje. Proto i práce s vatou je o něco dražší.

Postup zateplení domu

Každá fasáda musí být řádně pro zateplení připravená. Nezáleží přitom na skutečnosti, zda bude zateplení kontaktní nebo bezkontaktní. Je nutné, aby byl podklad pevný a suchý. Dále je potřeba odstranit všechny uvolněné části fasády a zbavit podklad všech mastnot. Pokud je na vašem domě hromosvod, větrací mřížky nebo např. osvětlení, je nutné tyto prvky sundat, než bude fasáda provedena. Jestliže jste se rozhodli pro zateplení kontaktní, musí odborník nanést penetraci. Jaký bude postup zateplení fasády, záleží na zvoleném způsobu zateplení a na materiálu, pro který jste se rozhodli, nebo který vám firma doporučila. U všech typů materiálů a postupů zateplení je nutné namontovat soklové lišty, které budou kolem obvodu celého domu. Resp. všude tam, kde se bude izolace lepit. Parapety, rohy domu nebo podhledy je lepší ochránit s pomocí rohových lišt. Tím bude zajištěna ochrana domu a namáhaných místo před jejich poškozením.

Jaká je životnost zateplení?

Vliv na celkovou životnost zateplení má vliv celá řada faktorů. Jednak kvalita materiálu, který byl pro zateplení použit, jednak, a to především, dokonalý návrh zateplení a kvalitní realizace zkušenými profesionálními odborníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16462 (novesluzby.cz#23700)


Přidat komentář