Rodinné domy a rekonstrukce - okres Mladá Boleslav

Pojem stavba rodinného domu na klíč znamená stavění bez stresu a rizika. Také rekonstrukce a úpravy interiérů na klíč přináší mnoho zjednodušení při pořizování vlastního bydlení. Je ideálním řešení pro každého, kdo je v tomto směru laikem.

Uvažujete o stavbě nového rodinného domu? Pak jistě přemýšlíte nad spoustou otázek. Zvládnu stavbu domu zrealizovat sám? Umím vyřídit veškerá potřebná povolení? Jak získám projekt domu? Kolik firem je na stavbu domu zapotřebí? Mnohem jednodušší je nechat si postavit rodinný dům na klíč. Stavba rodinného domu není jednoduchou záležitostí.. Pojďme se společně podívat, jak stavbu na klíč** realizovat.**

Co znamená stavba na klíč?

Stavba rodinného domu na klíč především znamená stavění** bez rizika** a stresu a tento způsob přináší pro zadavatele stavby mnoho zjednodušení. Stavbou na klíč totiž dokážete ušetřit spoustu času a starostí. Nemusíte se starat vlastně o nic - stavební firma má připravené projekty rodinných domů, dokáže za Vás vyřídit bezpočet různých povolení, posudků a ušetří Vás od organizování stavebních prací. Vaší jedinou starostí při stavbě rodinného domu na klíč bude čas od času na stavbu zajít a zkontrolovat, jak práce pokračují. A budete překvapeni. Stavební firma, která nabízí stavby na klíč, si totiž umí velice dobře práci zorganizovat. Práce na sebe plynule navazují a proto Vás zde překvapí rychlost, z jakou výstavba domu pokračuje. U takto zkušené stavební firmy je kvalita stavění a dodržování norem je samozřejmostí. Další výhodou je fakt, že na stavbu rodinného domu na klíč dostanete záruku a s tím souvisí i kvalita - firma ručí za všechny práce a není v jejím zájmu následně zdarma opravovat případné závady.

Kdy se staví rodinný dům na klíč

Poptávku na rodinný dům na klíč není nutné stavební firmě zadat ihned, jak získáte pozemek, i když je samozřejmě tento způsob nejčastější. Stavební firma, která stavby na klíč nabízí, může do stavby vašeho rodinného domu vstoupit i v etapě hrubé stavby nebo rozestavěného domu. Každopádně ať už máte připravený pozemek nebo požaduje nejprve poradit s financováním a výběrem vhodného projektu domu, stačí se na takovou zkušenou firmu obrátit s dotazem a bude vám obratem nabídnuto nejlepší možné řešení. Nejčastějším případem bývá samozřejmě stavění na zelené louce, kdy si v katalogu vyberete dům, který vám bude nejlépe vyhovovat a tím vaše starosti končí.

Výhody stavby rodinného domu na klíč

Bezesporu největší výhodou principu výstavby domu na klíč je** bezstarostné stavění**. Hlavní výhody si můžeme představit v jednoduchém výčtu:

  • Úspora času – není třeba se zatěžovat zajištěním mnoha povoleními a posudky, uspoříte tím spoustu času.
  • Úspora peněz - stavbu domu na klíč organizuje, řídí a propočítává jediný dodavatel. Odpadne většina příčin prodražení stavby - prostoje, nezpracované zbytky materiálu, zbytečné dopravné mnoha firem apod.
  • Zkrácení doby stavby - harmonogram prací na sebe lépe navazuje, pokud je řízen centrálně.
  • Záruka kvality na stavbu domu - za kvalitu stavby ručí jediná firma, proto je v jejím vlastním zájmu hlídat kvalitu stavby.

Rekonstrukce koupelen nemusí být trápení

Vaše původní koupelna dosluhuje nebo dosloužila již dávno a nyní stojíte před rekonstrukcí, která je nevyhnutelná? Objednejte si stavební firmu, která zajistí veškeré práce, které s touto akcí souvisejí a budete mít po starostech. Společně vypracujete návrh nové koupelny a vyberete si vybavení. Obklady, dlažbu, sanitární keramiku, elektrické spotřebiče, osvětlení a doplňky, které budou zdobit vaši novou koupelnu. Se stavební firmou si domluvíte termín realizace a to je vše. Během několika dnů se dočkáte neuvěřitelné proměny vaší koupelny, ve které byste marně hledali něco z oné původní nevzhledné a nevyhovující místnůstky. Vše bude nově funkční a praktické vzhledem ke specifickým požadavkům, které má každá domácnost jiné, a navíc moderní a hezké. Veškeré práce navíc proběhnou rychle a plynule na sebe budou navazovat. Zbourání původního jádra, vystavění nového včetně rozvodů elektřiny, vody, zhotovení odpadů. Obložení koupelny, instalace zařízení a nábytku, odvoz odpadu. Co víc si přát?

Kde vzít inspiraci na novou koupelnu?

Pokud vám chybí fantazie a představivost, poradí vám oslovená stavební firma. Ta má za sebou již mnoho přestaveb, proto vám dokáže odborně poradit a celý návrh nové koupelny připravit. Bude však potřebovat, abyste jim sdělili rozměry místnosti a vaše požadavky. Například jsou v rodině malé děti, méně pohyblivé či starší osoby. Záleží na tom, zda koupelnu využívá jeden člověk, nebo čtyřčlenná rodina. Podle toho se potom místnost prakticky a funkčně zařídí. Inspiraci získáte z časopisů, z galerií koupelen na internetu či v televizních magazínech o bydlení. Řídit se také budete finančním rozpočtem, kdy máte určitý limit, do kterého se musí vaše přestavba vejít. Na trhu jsou k dostání sanitární zařízení i obklady v různých cenových relacích, od levnějších po drahé řady zahraničních výrobců.

Zateplování fasád je efektivní způsob jak ušetřit na energiích

Zateplování fasád se dnes provádí v hojné míře a má to svoje odůvodnění. Spousta domů postavených před desítkami let se dnes nachází v nevyhovujícím technickém stavu. Staré činžovní domy, nebo panelová sídliště ze sedmdesátých a osmdesátých let mají fasády, které neizolují. Zateplení fasády musí být provedeno odborně, jedině tak se vynaložená investice navrátí ke spokojenosti majitelů bytů a domů.

Jaké jsou důvody k zateplování fasády?

Hlavním důvodem je samozřejmě požadavek na snížení spotřeby energie na vytápění místností. Zateplením domu lze snížit náklady dokonce až na polovinu. Obvodové zdi domu jsou schopny lépe akumulovat teplo, což poskytuje komfort i v letním období, ne pouze v zimním. Při vyšších teplotách zůstává vnitřní teplota místnosti příjemná a vzduch se nepřehřívá. Zateplení fasády působí současně i jako zvuková izolace, což je nespornou výhodou pro obyvatele větších měst, kdy do bytů doléhá hluk z křižovatek, silnic, blízkých továren, dětských hřišť apod.

Další výhody zateplení fasád

Kromě výše uvedených výhod nutno poznamenat, že zateplení fasády zvýší životnost domu. Zdi získají na odolnosti proti různým vlivům počasí, které se v našich zeměpisných šířkách mění ze dne na den. Déšť, mráz, prudký vítr nebo horka, všechny důsledky budou efektivně eliminovány díky správně provedenému zateplení. Navíc se tržní cena takového domu či zatepleného bytu zvýší, protože se tím zvýší jeho atraktivita a to i co do vzhledu. Zateplená fasáda se vždy nakonec upraví a dokončí tak, že dům vypadá na pohled velmi hezky a moderně. Důležité je i zmínit fakt, že kvalitně provedené zateplení fasády snižuje výskyt plísní, neboť dochází k eliminaci vodních par v místnostech. Podstatné je na každý pád jedno, vybrat si tu správnou a prověřenou stavební firmu.

Rekonstrukce a úpravy interiérů

Pokud se chystáte k rekonstrukci nebo úpravě interiérů, bytů, domů nebo nebytových prostor včetně sádrokartonářských prací, nejjednodušším řešením je návštěva dobré stavební firmy, která realizuje komplexní rekonstrukce staveb. Dokáže bez Vašich starostí zařídit vše potřebné, opravit dům či byt podle místních podmínek a poradit Vám, jak stavbu rekonstrukci interiéru začít, tedy od návrhu po předání hotového prostoru. Nejčastěji se realizují montáže sádrokartonů, kompletní rekonstrukce koupelny nebo obkladačské a zednické práce.

Sádrokartonářské práce

Zkušená firma dokáže nabídnout vysokou kvalitu a rychlost rekonstrukcí za zajímavou cenu.  K rekonstrukci nebo úpravě bytu se používají obvykle sádrokartonové desky, ze kterých lze  postavit nové nebo rekonstruovat staré příčky, zhotovit nové stropy apod. Sádrokarton je také často používán v interiérech firemních či obchodních prostor nebo v podkroví domu.

Realizace interiéru a bytových jednotek na klíč

Stavební společnost, jenž nabízí komplexní realizace rekonstrukcí bytových, obchodních nebo společenských interiérů na klíč Vám dokáže zajistit celou realizaci od projekce po předání díla. Výhodou jedné firmy je výborná koordinace řemesel, včasné dodávky, odborné montáže a technický dozor. Každý zákazník je před realizací rekonstrukce seznámen do detailu s průběhem prací a je mu představen návrh konečného řešení k jeho plné spokojenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16369 (novesluzby.cz#23166)


Přidat komentář