Rodinné domy

Kdo by nechtěl bydlet ve vlastním a ještě k tomu rodinném domě? Jedna věc je mít k dispozici potřebnou sumu peněz. Druhá pak vybrat si zkušenou a profesionální firmu, která by domek podle Vašich představ a přání postavila.

Obliba rodinných domů stoupá. Rodinný domek na rozdíl od bytů, nabízí maximální soukromí i komfort. Něco jiného také je, když můžete být u zrodu Vašeho nového domova. Můžete si totiž přesně nadefinovat, jak chcete mít jednotlivé místnosti řešené, velké aj. A tak není divu, že rodinné domky rostou doslova jako houby po dešti. S vyšší poptávkou pak logicky také stoupá nabídka firem, které se specializují na výstavu rodinných domů. Díky tomu jste to skutečně Vy, kdo si můžete vybírat. Některé firmy jsou v začátcích svého podnikání, jiné se zase mohou pochlubit několikaletou zkušeností a výstavbou x domků. Jednu ze zkušených firem Vám v článku představíme.

 

rodinný dům

Kompletní lešenářské služby

Chcete „pouze“ využít služeb v podobě pronájmu lešení? Pokud však Vy sami nejste profesionálně proškolenými lešenáři, pak určitě využijete i služby v podobě odborné montáže. V tomto případě byste neměli hledět na ušetření pár stovek korun za montáž. Jde totiž o bezpečnost a zdraví. Není snad třeba domýšlet to, co by se mohlo stát, kdyby se pod Vámi rozpojila nějaká, špatně sestavená část. Pokud byste zrovna byli ve výšce několika metrů, neštěstí by mohlo být hned na světě. A pokud by ještě k tomu šel kolem nějaký chodec, i ten by mohl škaredě doplatit na Vaši, řekněme úspornost.

Jistota odborně smontovaného lešení díky profesionálům

S odborně vyškolenými a zkušenými** lešenáři** si však můžete být naprosto jisti, že každá komponenta lešení bude na svém místě a Vy tak budete moci bezpečně omítnout dům, chatu, firmu apod. Jakmile budete mít hotovo, stačí se jen zase s danou firmou domluvit a ta lešení demontuje. Také demontáž není radno podceňovat. I v jejím případě je třeba vše promyslet a postupovat podle platných norem, vyhlášek.

 

lešení

Výstavba rodinného domu od základů po střechu

Celou řadu výhod můžete očekávat u firmy, která nabízí výstavbu rodinného domu od A do Z. Díky takové firmě ušetříte spoustu času, financí, ale také Vaše nervy. Rozhodně neplatí, že každá firma, která na trhu nabízí své služby, odvádí profesionální práci, je spolehlivá, flexibilní aj. A tak, kdybyste pojali výstavbu rodinného domu stylem oslovení x počtu jednotlivých firem, je celkem pravděpodobné, že může dojít i k určitým nedorozuměním při předávání hotových úseků. Zabere Vám také hodně času, než vyhledáte odpovídající firmy, dohodnete se na vyhotovení díla apod. S jednou firmou, která nabízí komplexní služby, budete mít vše tzv. pod jednou střechou.

Umakartové jádro v panelových domech

Pro 80. léta, v souvislosti se stavebnictvím, byla charakteristická výstavba panelových domů. Z dnešního pohledu by se mohlo i zdát, že to byla tzv. z nouze ctnost, a to z důvodu volby některých stavebních komponentů a doplňků, jako byl umakart, lino jako podlahová krytina, bílé dveře a kovové zárubně aj. Výstavba těchto domů však byla pozitivně kvitována. Díky nim mohla celá řada jedinců i rodin bydlet ve vlastním. Co se týká volby komponentů, pak byl i promyšlený, a to především z důvodu finančních. Kdyby bylo například jádro vyzděné, pak by se cena bytu pohybovala někde jinde.

Rekonstrukce bytového jádra panelového bytu

Ničemu však nebrání, pokud mají majitelé bytu našetřené peníze, či využijí možnosti hypotéčních úvěrů, provést nyní rekonstrukci bytového jádra. Ostatně, této možnosti již využilo nemalé množství majitelů panelových bytů. Po rekonstrukci bytového jádra, dostane koupelna zcela nový kabát. Stavební firma, která se zabývá kompletní rekonstrukcí bytového jádra, může vytvořit z Vaší koupelny, ale také kuchyně, zcela nové místnosti.

Zcela jiná koupelna, toaleta, kuchyně

Při rekonstrukci bytového jádra nejde jen o nahrazení původního materiálu, tj. umakartu, cihlami, či sádrokartonem. Kolikráte je možné si také „pohrát“ s velikostí a tvarem prostorů. Umožňuje-li to dispoziční uspořádání bytu, pak je možné koupelnu zvětšit, či dokonce přemístit. Možnou dispoziční změnu s Vámi projde konkrétní stavební firma. Kromě jiného je třeba brát v potaz vedení elektroinstalace, rozvody vody, plynu aj.

Dlažba a obkladačky u zrekonstruovaného bytového jádra

Již jsme zmínili, že při rekonstrukci bytového jádra nedochází jen k výměně příček. Co se týká proměny, pak nemusíte zůstat jen u „stěn“. Vše, co bude vybouráno, ale také odmontováno, se již nemusí navrátit zpátky. Co se týká dlažby a obkladaček, tak jen těžko byste našli firmu, která by dané odsekala, či jiným způsobem odstranila, a to tak, aby nedošlo k žádnému poškození. Kromě toho, určitě se rádi rozloučíte s původní dlažbou a obkladačkami, až uvidíte ty možnosti, které se Vám otevírají. A po dohotovené rekonstrukci nebudete litovat hromady střepů z dlažby a obkladaček.

Nové moderní zařizovací předměty v koupelně

Kromě dlažby a obkladaček tu však ještě máme například vanu, umyvadlo a další nezbytné koupelnové doplňky. Výrobci, kteří se soustřeďují na koupelny a toaletu, Vám nabízí skutečně moderní kousky. Máte-li rádi klasiku, pak u ní můžete zůstat. Můžete však také zvolit ultramoderní kulaté umyvadlo položené na keramické desce, sprchový kout místo vany aj. Také v případě vodovodních baterií máte nemalý výběr.

 

rekonstrukce bytového jádra

Montáž sádrokartonu

Když jsme již u rekonstrukce bytového jádra, tak můžeme plynule přejít na sádrokarton. Právě sádrokarton, díky svým jedinečným vlastnostem, je velmi vyhledávaným a používaným při stavebních pracích. Místo umakartu můžete mít jádro postavené ze sádrokartonových desek, pokud nebudete chtít cihly, či tvárnice.

Možnosti použití sádrokartonu – rekonstrukce půdního prostoru

Sádrokarton je však využitelný i v dalších případech. Rádi byste si nechali zrekonstruovat půdní prostor a nechali z něj udělat další obytnou místnost? Pak i na tento účel je více než vhodný sádrokarton. Při rekonstrukci půdního prostoru je však zapotřebí nejen zkušenosti s montáží sádrokartonu.

Další práce související s rekonstrukcí půdního prostoru

Na řadu bezpochyby přijde i zručný zedník, firma na provedení elektroinstalace, rozvodů topení aj. V tom případě je opět vhodné dát přednost firmě, která zaštítí veškeré potřebné práce. Otázka elektroinstalace i rozvodů je však stejně specifická, jako otázka stavební. Stavební firma Vám tak může doporučit její prověřené subdodavatele. Nebudete tak kupovat tzv. zajíce v pytli.

montáž sádrokartonu

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16388 (novesluzby.cz#23290)


Přidat komentář