Renovace a pokládka podlahových krytin a parket

Pořizujete nové podlahy? Pak zvažte, co je pro váš interiér nejlepší. Podlahy z masivu je možné až několikrát renovovat a získat tak za příjemnou cenu krásnou novou podlahu. Nebo můžete staré podlahy nahradit novými moderními materiály.

Víte jak vybrat podlahovou krytinu?

Výběr podlahové krytiny je nutné podřídit stavu podkladu i interiéru, jeho stylu, zařízení, ale i účelu, jakému bude podlahová krytina sloužit. Stejně důležité je pamatovat při výběru na náročnost údržby. Ne každá podlahová krytina snese vše. Dřevěné podlahy je nutné napouštět, leštit, voskovat, laminátové je nutné ošetřovat jen dobře vyždímaným mopem, zatímco linolea a PVC snesou i úklid na mokro. Ještě nedávno bylo módní mít v celém bytě nebo domě všude stejné podlahy. Dnes je tomu naštěstí již jinak. Každá místnost potřebuje jinou podlahu. Do obývacího pokoje se jistě hodí masivní podlahy, nebo laminátové, které imitují dřevo. V dětském pokoji vynikne podlaha laminátová nebo linoleum, které je zcela přírodní. Určitě pokojíček rozveselí kusové nebo celoplošné koberce. Kuchyň má ráda dlažbu nebo korek, ale je zde možné využít i odolného PVC či linolea. Výběr je široký. Umožňuje vybrat takovou podlahovou krytinu, která uspokojí každého a umožní mu v klidu dělat oblíbené činnosti bez jakéhokoli omezení.

Jak pokládat podlahovou krytinu?

Určitě není vhodné pokládat ji svépomocí. Podlahové krytiny jsou dnes v duchu moderní doby a proto pokládka každého druhu podlahové krytiny má svá specifika. Zásluhou toho docílíte maximálního komfortu, ať již co se týče tepelné pohody, nebo pochůznosti. Správně položená podlahová krytina umožňuje pohodlnou chůzi, neklape, je příjemná na dotyk i pohled a zároveň je i dostatečně tepelně i zvukově izolovaná.

Pokládka podlahy specializovanou firmou

Se vždy vyplatí a navíc je zárukou kvalitně odvedené práce a dlouhé záruky. Specializovaná podlahářská firma vám pomůže s výběrem podlahové krytiny, provede zaměření přímo v místě instalace, pokud je to zapotřebí tak demontuje a odveze starou podlahovou krytinu. Odborně připraví podklad na pokládku a následně podlahovou krytinu položí. Zařídí vše od sjednání zakázky až po předání hotového díla.

Dřevěné a masivní podlahy pokládka

Tyto podlahy patří k nejkrásnějším vůbec. Dýchá z nich příroda a krása dřeva. Pravdou ovšem je, že dřevěné a masivní podlahové krytiny jsou náročnější na údržbu. Je nutné je mořit, napouštět i voskovat. Výhodou pak je jejich možnost renovace. Malé poškození podlahy se tak dá celkem bez problémů renovovat. Kvalitní podlahy je pak možné renovovat i vícekrát za sebou. To dává vysokou životnost, která často překoná i více generací. Samotná pokládka by vždy měla být svěřena do rukou odborníků. Ti umí podlahu položit tak, že následně neobtěžuje zbytečným klapáním ani vrzáním. Pokládku je možné provádět lepením k podkladu, jako plovoucí podlahu a také na rošty. Poslední možnost se provádí tam, kde není možné žádným způsobem vyrovnat podklad.

Renovace starých prkenných podlah a parket

Renovovat masivní a dřevěné podlahy, stejně jako parkety se opravdu vyplatí. Dnes ani není třeba se bát většího nepořádku při renovaci. Výhodou moderních brusek je, že nepráší. Celá renovace probíhá v klidu, pohodě a bez větší prašnosti. Při renovaci se podlahy vybrousí, opraví, mohou se impregnovat, tónovat, napouštět, lakovat, pastovat, ošetřovat přírodními oleji. Konečný výběr záleží na vás a vaší dohodě s podlahářskou firmou.

Laminátové podlahy pokládka

Jsou moderní, nabízejí se v celé řadě designu a v různé odolnosti. Můžete tak vybírat podlahy do domácího prostředí, nebo i do kanceláří, kde je zapotřebí větší odolnost. V nabídce najdete také odolné laminátové podlahy pro interiéry s domácími mazlíčky. Ty jsou uzpůsobeny pro ostré drápky, které by je jinak mohly poškodit. Laminátové podlahy je možné lepit k podkladu, nebo instalovat jako plovoucí. Je nutné po vyrovnání podkladu pamatovat na odhlučnění a izolační folii proti vlhkosti.

PVC podlahy pokládka

Moderní PVC snese vysoké zatížení. Proto se hodí do kuchyní, chodeb, škol, školek, nemocnic, a všude, kde je zapotřebí možnost častého úklidu na mokro. Čím je PVC silnější a hutnější, tím je také odolnější. V nabídce najdete nejen nepřeberné množství barevných provedení a desénů, ale i různých formátů.

Vinylové podlahy pokládka

Jde o velmi odolnou, pevnou a zároveň pružnou podlahovou krytinu, kterou můžete vybírat z velké nabídky vzorů, imitací, barev a moderních designů. Vinylová podlahová krytina je odolná vůči vodě, vlhku, nedeformuje se, má vynikající akustické vlastnosti, malý tepelný odpor a již na pohled působí příjemně a teple. Vinylová podlahová krytina je určena pro běžné domácnosti i pro prostory s vysokou zátěží.

Marmolea - podlaha vhodná pro alergiky

Jde o čistě přírodní materiál, jehož základ tvoří lněný olej, nášlapná vrstva je složena z korkové drti, pryskyřice, vápence a dřevité moučky a je lisována na jutovou textilii zvolené tloušťky a tvrdosti. Marmoleum potlačuje množení mikroorganismů a patogenů, to znamená, že je vhodné všude tam, kde se vyskytují alergici. Navíc je teplé, nehořlavé, výborně se udržuje. Chůze po něm je příjemná a stejně příjemné je i na dotek. Právě proto se výborně hodí do dětských pokojů. Touto vhodnost potvrzuje i velký výběr vzorů a barev, které je možné kombinovat. Vznikají tak krásné kombinace, které zaručují originální a neotřelý design. Marmoleum je možné pokládat jako plovoucí podlahu, nebo i lepením.

Koberce a jejich pokládka, celoplošné koberce

Koberců je v nabídce nepřeberné množství. Najdete koberce dekorativní, zátěžové, kusové, metráž, a mohli bychom jmenovat ještě řadu dalších rozdělení. S výběrem koberce a zejména s pokládkou celoplošných koberců je vhodné se obrátit na odbornou podlahářskou firmu. Zde vám poradí nejen, co se týká materiálu a jeho ošetřování a odolnosti, ale i s vhodností do různých interiérů. Celoplošné koberce by pak vždy měl pokládat odborník, který je zafixuje k podkladu a tím zajistí jejich větší odolnost a životnost. Pak vás nepotkají žádné vlny, které způsobí nábytek, nebo posun křesel a židlí.

Korková podlaha, příjemná a teplá podlaha

Je velmi příjemná a krásná podlahová krytina. Vyznačuje se teplostí a příjemnou chůzí, která se dokonce považuje za velmi zdravou. Korek je možné k podkladu lepit, nebo ho pokládat jako plovoucí podlahu. Konečnou úpravu je nutné provést lakem. Ten se většinou používá ekologický a vysoce odolný. Korek se výborně hodí do panelových a bytových domů, kde nezpůsobuje kročejový hluk a činí podlahy teplejšími.

Výběr podlahových krytin

Náš krátký přehled ukázal, že podlahových krytin je celá řada a každá krytina se hodí jinam a má jiné vlastnosti Již to jasně ukazuje, že pokládka podlahových krytin by vždy měla být svěřena do rukou odborníků. Vybírejte však vždy profesionální firmu, která má kvalitní doporučení i reference na vykonanou práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16550 (novesluzby.cz#24203)


Přidat komentář