Rekonstrukce rodinných domů - Brno

Ten, kdo rekonstruuje nebo staví nový dům, ví, co všechno práce s tím spojené obnáší. Naštěstí existují firmy, které mají v popisu práce všechny tyto činnosti dohromady a vy tak nemusíte shánět jiné řemeslníky.

 

Každý, kdo se rozhodl nechat si postavit nebo zrekonstruovat rodinný dům stavební firmou, jistě hledá takové odborníky, kteří se vyznačují dostatečnými zkušenostmi, referencemi a za sebou mají celou řadu spokojených zákazníků. Výstavba rodinného domu je záležitostí drahou, která ve většině případů zavazuje člověka ke splátkám na mnoho desítek let dopředu, a proto je víc než důležité, aby taková stavba splňovala všechny nejpřísnější požadavky a přání uživatele.

 

stavby na klíč

 

Výstavba rodinného domu na klíč

Ten, kdo uvažuje nad pořízením si rodinného domu, by jistě uvítal, kdyby mu celý dům postavila během krátké doby profesionální stavební firma. A aby také ne. Každý si dokáže jistě představit, jak je stavba rodinného domu náročná a to nejen co se stavebních prací týče, ale také vyřizování mnoha povinných povolení na úřadech.  Vždy se jeví jako nejlepší a nejvýhodnější způsob přenechat veškeré starosti na stavební firmě a jen kontrolovat, jak stavba jeho domu pokračuje.

Komplexní zajištění výstavby domu

Firma, která zajišťuje vypracování realizačních projektů, zajistí kompletní přípravu celé stavby rodinného domu a v některých případech dokonce již od hypotečního úvěru. Ani v dalších etapách se nemusíte prakticky o nic starat. Společnost zajistí stavební povolení, poradí s výběrem stavební firmy, dohlédne na výstavbu a kolaudaci a bude stát po vašem boku až po vlastní předání stavby domu.

Jak si vybrat stavební firmu?

Rozhodně si jako první ujasněte o jaký** druh a styl rodinného domu** máte zájem. Celý svůj nápad dobře promyslete se svou rodinou. Stavební firmy se mnohdy nespecializují na každý typ stavby! Poté si ve svém okolí vyhlédněte několik odborných firem a vzájemně je porovnejte. Vsaďte na doporučení svých známých, přátel nebo bývalých klientů. Dobře Vám poslouží také internetové recenze či konkrétní webové stránky, kde si můžete prohlédnout i fotogalerii odvedené práce. To nejdůležitější kritérium při výběru stavební firmy bývá cena. Neměli byste šetřit peníze na materiálech a nikdy neplaťte celou částku firmě předem! Nemusí se Vám to vyplatit. V nejhorším případě ve výsledku neuvidíte ani peníze ani hotový dům! Firma by také měla dodržet nabízený rozpočet a vystavit Vám plnohodnotnou platnou smlouvu. Nic nepokazíte ani přivolaným stavebním dozorem, který si již práci řemeslníků pohlídá za Vás!

 

Zateplování a rekonstrukce rodinných domů

Pokud se rozhodnete koupit si starší rodinný domek, pak můžete získat své vysněné bydlení prakticky ihned, avšak za cenu toho, že budete pravděpodobně muset nějaké finanční prostředky vložit do** rekonstrukce** domku. Cena starších rodinných domků je velmi různorodá a často se více než od stavu a staří domu odvíjí od toho, v jaké lokalitě se rodinný dům nachází. V naší zemi se nacházejí místa, většinou v pohraničí nebo daleko od velkých měst, kde lze pořídit zachovalý rodinný dům se zahradou i za cenu několika set tisíc korun. Oproti tomu v Praze nebo jiných velkých městech stojí rodinné domy, a to i ty ve špatném stavu často mnohonásobně více. Z toho vyplývá že vysoká cena staršího domku nutně nemusí znamenat jeho dobrý stav.

výstavba rodinných domů

Zateplení fasády

Obvodová stěna neslouží pouze k zajištění bezpečnosti a statiky, ale také jako ochrana před vnějšími klimatickými povětrnostními vlivy. Zateplení fasády poskytuje naprostý komfort nejen v zimním období, ale také v letních měsících, kdy jsou venku  vysoké teploty. Každý zateplovací systém musí být odborně navržen a zejména pak proveden, aby se docílilo maximálně možné tepelné ztráty, která může činit 50% ale i více. Zateplení fasády zamezuje také pronikání hluku z venkovního rušeného prostředí.

 

Zednické práce jsou velmi důležité a ještě víc žádané a nikdo, kdo se pouští do výstavby domu nebo do rekonstrukce, i když jen malé, se bez zednických prací neobejde. I ten, kdo je šikovným zedníkem, si při větší práci, jako je právě stavba domu nebo rozsáhlá rekonstrukce, raději přizve k sobě zkušeného zedníka, aby práce odsýpala od ruky, protože zedničina se nesmí uspěchat a vyžaduje mnoho času. Ale vzhledem k tomu, že jsou zednické práce velmi důležité a na jejich výsledcích lidem hodně záleží, tak i v případě, že tyto práce umí sami, raději si zavolají zkušeného a profesionálního zedníka, přesto, že jiné stavební práce si provedou sami. V dnešní době je stále těžší najít kvalitního zedníka a proto, pokud o nějakém víte, nebo jste na některého získali doporučení, buďte rádi a jeho služeb si važte.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16426 (novesluzby.cz#23459)


Přidat komentář