Rekonstrukce koupelen Písek

Staré koupelny v bytových či panelových domech, vyrobené často z umakartového jádra, jsou zcela nevyhovující dnešnímu modernímu způsobu bydlení. Rekonstrukcí těchto prostor získáte novou, moderní, čistou a také prostornější koupelnu.

Pokud plánujete rekonstrukci koupelny ve svém bytě nebo v rodinném domě, měli byste si dopředu ujasnit, zda se hodláte do rekonstrukce pustit sami s pomocí svých známých, nebo zda raději tuto náročnou práci přenecháte firmě, která se touto činností zabývá. Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci svépomocí, počítejte s tím, že vás bude taková práce stát mnoho času, úsilí, vyřizování povolení a finančních prostředků. Firma je s rekonstrukcí kompletně hotová za týden až dva.

rekonstrukce koupelen

Rekonstrukce koupelny v panelákovém bytě Písek

Ze všeho nejdřív byste si měli ujasnit, kolik máte v plánu investovat do rekonstrukce koupelny a co vše si vlastně můžete dovolit. Kompletní rekonstrukce panelákového bytu se vším všudy, vás může vyjít až na 100 tisíc korun, což představuje jistě značný zásah do rozpočtu běžné rodiny. V běžném panelákovém bytě je obvykle málo prostoru pro koupelnu, a proto tato koulen a často nevypadá podle našich představ. Je ale možné se našim vysněným představám alespoň co nejvíce přiblížit, aby i my, kteří bydlíme v paneláku, jsme mohli být z běžné koupele příjemný požitek, a aby se koupelna stala chloubou naší domácnosti. Pokud chcete koupelnu za každou cenu zvětšit, je možné zvážit, zda jste schopni obětovat vanu za sprchový kout, který vám ušetří mnoho místa. Sprchový kout je z hlediska prostoru úspornější. Někteří lidé volí také tu variantu, že koupelnu spojí s WC. Tím získají domácnosti vice prostoru a komfortu, kterého je v bytě málo. Ovšem toto řešení se nejeví jako vhodné pro rodiny s mnoha členy, neboť jen při představě, že všichni členové ráno vstávají ve stejnou dobu do zaměstnání, do školy, apod., sami si dokážete přestavit, jak se doba příprav protáhne, když toaleta a koupelna je v jedné místnosti a tudíž zde není možnost se prostřídat na WC a v koupelně.

Výběr obkladů a dlažeb do rekonstruované koupelny

Výběr obkladů a dlažby patří mezi nejoblíbenější činnosti. Aby také ne. Každý má svou jistou představu o tom, jak by měla jeho koupelna vypadat. Zda bude volit světlé nebo tmavé barvy, zda bude koupelna jednoduchá nebo zvolí raději hodně barevné obkladačky, apod. To stejně se sanitární keramikou. Měli byste vybírat ověřené značky obkladů a dlažeb, stejně jako vybavení koupelny, nejlépe, které disponují svými studii, ne pouze možností objednávky z katalogů, abyste viděli zboží na vlastní oči. Ne vždy odpovídá barva v katalogu barvě ve skutečnosti. S výběrem vám jistě poradí odborník, který vám i doporučí firmu podle kvality materiálu, podle ceny a dle dalších kritérií. K pokládání dlažby se doporučuje najmout si kvalifikované pracovníky. Nevybírejte ty nejlevnější, pokud je neznáte a neměli jste možnost vidět jejich práci. A zase ti příliš drazí nemusí být nejlepší. Práci odborníků raději pravidelně kontrolujte.

rekonstrukce bytového jadra

Rekonstrukce bytového jádra Písek

Ve většině panelákových bytů můžete najít umakartová bytová jádra. Pokud takové jádro „zdobí“ zrovna váš byt, jistě víte, že takové jádro moc parády nenadělá a je na čase se jej jednou provždy zbavit. Umakartová jádra se při rekonstrukci mění na jádra zděná. K rekonstrukci se nejčastěji používají sádrokartonové tvárnice, se kterými jde práce od ruky, přitom se nejedná o nákladné řešení a práce s nimi je snadná a rychlá. Celý prostor koupelny tak můžete změnit a místo v koupelně je díky těmto tvárnicím rozšířit na úkor např. kuchyně nebo předsíně. Součástí rekonstrukce bytového jádra bývá i umístění nových dveří, proto je potřeba již při samotné rekonstrukci myslet i na výměnu zárubní.

Realizace obkladů a dlažeb v interiéru Písek

Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci kuchyně, koupelny nebo předsíně a tuto místnost byste rádi ozdobili obklady nebo dlažbou, doporučujeme vám obrátit se na odborníka, který bude mít s pokládkou dostatečné zkušenosti. Taková nově zrekonstruovaná koupelna nebo kuchyně vám bude jistě v nezměněném stavu sloužit mnoho budoucích let, a proto byste měli výběru obkladů a dlažbě věnovat dosti času. Vybírejte takové barvy, které se vám líbí a které se vám po čase neomrzí. Přece jen se lidé do větších rekonstrukcí pouští jednou, max. dvakrát za život. Jen odborník v oboru dobře ví, jak má při pokládce dlažby postupovat, jak lepit kachličky, atd. Preciznost je důležitá i z toho důvodu, aby po čase nezačali kachličky opadávat.

Zednické práce na Písecku

Už se vám také stalo, že jste sháněli dobrého zedníka, ale všichni byly zaneprázdnění a byly svolní vašim požadavkům vyhovět až za dlouhou dobu? Nebo že jste si domluvili zedníka a ten nepřijel, protože měl zřejmě zajímavější zakázku, než byla právě ta vaše? S tím vším musíte u zedníků počítat. Jedná se totiž o velmi žádané práce, které jsou potřeba téměř všude. Zedníci jsou opravdu vytížení na mnoho měsíců dopředu, zejména když přijde jaro a léto. Zednické práce můžete vidět všude kolem, stačí se rozhlédnout. Pokud tedy plánujete rekonstrukci bytu nebo domu, potřebujete postavit zídku, udělat základy pro dům, zapravit stěnu, udělat omítku, apod., raději se na zedníka obraťte s časovým předstihem, ať máte jistotu, že i vaše požadavky budou splněny.

zednické práce

Keramické obkladačky - luxusní vzhled, snadná údržba

Keramika je přírodním materiálem, jehož základem je kaolín. Tento materiál přispívá k bezpečnosti v každém domácnosti díky své nehořlavosti. Keramika patří k nejčastěji používaným materiálům v domácnostech pro své vynikající vlastnosti a svůj luxusní vzhled. Údržba keramických obkladaček je velmi snadná a jednoduchá, stačí je pouze přetřít vlhkým hadříkem. Keramické kachličky mají hladký povrch a jsou odolné před používanými čisticími prostředky. Keramické obkladačky nedeformují ani teplotní výkyvy, ani vlhko a mokro a vynikají dlouhou životností. Navíc je možné pod keramickou dlažbu v dnešní době nainstalovat tolik oblíbené a moderní podlahové vytápění. Samozřejmě jsou i luxusnější, dražší a kvalitnější materiály, ale pokud chcete vybírat s široké palety barev, tónového a vzorového provedení, jistě najdete to své mezi keramickými obkladačkami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16484 (novesluzby.cz#23785)


Přidat komentář