Rekonstrukce koupelen Opava

Koupelna v bytovém jádře časem přestane vyhovovat vzhledově, hygienicky, prostorově i velikostně. Většinou se dříve nebo později začne rozhodovat o rekonstrukci koupelny, a to včetně jejího dispozičního řešení.

Co s nevyhovující koupelnou?

Jedním z hlavních důvodů proč rekonstruovat koupelnu je neustálý nedostatek prostoru. Typická paneláková koupelna je malá i pro jednoho člověka, a pokud do ní umístíte také pračku, pak zbude místo jen na postavení se k umyvadlu. Rekonstrukce může zásluhou změny dispozičního rozmístění bytového jádra rozšířit prostory. Koupelna se sice výrazně nezvětší, ale často i jen jiný tvar, nebo pár centimetrů navíc, přinese mnohem větší komfort. Navíc dnešní nabídka van, sprchových koutů a umyvadel je tak široká, že správným výběrem koupelna zase získá navíc prostor i možnosti pro umývání a odpočinek.

Rekonstrukce svépomocí nebo na klíč?

Rekonstrukci koupelny můžete realizovat buď svépomocí, najímáním řemeslníků jednotlivých profesí, nebo zadáním celé rekonstrukce na klíč. Podle výběru realizace bude celá přestavba také trvat. Nejdéle to bude u přestavby svépomocí s najímáním řemeslníků. Ne každý totiž může dělat všechna řemesla svépomocí. Určitě budete potřebovat minimálně elektrikáře, který musí rozvody v koupelně vést podle speciálních pravidel a norem. Pak nejspíš instalatéra a možná i plynaře. Budete muset hlídat, aby jednotlivé práce na sebe opravdu navazovali a nedocházelo ke zbytečným zpožděním. Ještě horší z časového hlediska je najímání jednotlivých řemeslníků na všechny práce. Řemeslníci se budou střídat a ne vždy budou mít čas tak, aby práce opravdu navazovaly v rychlém sledu za sebou. Pokud rekonstrukci koupelny zadáte jedné** firmě takzvaně na klíč**, pak můžete počítat s celkovou dobou realizace asi 8 dní. Ostatně rekonstrukce na klíč se jeví jako** nejvýhodnější**. Zejména z časového pohledu, ale i z pohledu provádění jednotlivých prací a dodání zařizovacích předmětů. Dnes existují stavební firmy, které se specializují přímo na rekonstrukce bytových jader. Tyto firmy zásluhou svých zkušeností se vyhnou zbytečným problémům a navíc dávají na svou práci i použité materiály záruku.

Rekonstrukce koupelen - Opava

Jednou ze stavebních firem, které dodávají** rekonstrukce koupelen na klíč** a opravdu stojí za doporučení nejen pro zajímavě a cenově dostupné nabídky, ale i pro kvalitně odvedenou práci, je stavební firma Dobrejadro. Provádí rekonstrukce koupelny a rekonstrukce bytového jádra včetně obkladů, dlažby, vymalování a instalatérských prací i kompletní rekonstrukce bytu. Rekonstrukce koupelny, bytového jádra i rekonstrukce bytu provádějí ve vysoké kvalitě a za velmi příjemné ceny.

Práce probíhají od zajištění instalačních prací, dodání potřebného materiálu a vybavení až po předání díla. Navíc, pokud si přímo od firmy Dobrejadro objednáte obklady a sanitu, pak máte grafický návrh zdarma a můžete ho měnit až do počátku realizace. K dalším zajímavým nabídkám firmy** Dobrejadro** patří modelové koupelny, kde máte zcela jasně rozepsány práce i materiál, včetně konečné ceny s DPH. Tak získáte jasnou orientaci v nabídce a možnostech. Za uvážení stojí i nabídka společné rekonstrukce koupelny a kuchyně. Firma spolupracuje s kuchyňským studiem, a tak vám může pomoci s kompletní rekonstrukcí bytového jádra.

rekonstrukce koupelen

Firmu Dobrejadro najdete na adrese Komenského 846/24 , 746 01 Opava-Předměstí. Pro objednávky můžete kontaktovat pana Zdeňka Uvíru, a to buď e-mailem dobrejadro@seznam.cz, nebo telefonicky na čísle** 774 711 395**. Určitě se nezapomeňte podívat na internetové stránky firmy www.dobrejadro.eu. Nabídkou jistě nebudete zklamáni.

Kdy potřebujete stavební povolení?

V případě jednoduché výměny příček bytového jádra může stačit jen ohlášení stavby, se základním zakreslením půdorysu rekonstrukce. Stavební povolení je potřeba až při náročnější rekonstrukci, kdy měníte dispozice bytu a také zasahujete do nosných konstrukcí nebo nosnou konstrukci můžete ohrozit. Tehdy je dobré se poradit s odborníky a konzultovat svůj záměr na příslušném stavebním úřadě. Zde pak také předložíte žádost o stavební povolení, včetně vypracovaného stavebního projektu a statického posudku.

Kolik stojí nová koupelna?

To záleží na tom, co si vlastně přejete. Ale klasická koupelna s vanou nebo se sprchovým koutem, která je osazena koupelnovým nábytkem a má všechny potřebné rozvody vás přijde od 70 do 100 tisíc korun. Samozřejmě je počítáno s výrobky kvalitními, které mají i dosti dlouhou záruku a také jsou hezké a dlouhodobě plně funkční.

rekonstrukce bytového jadra

Dispoziční úpravy bytu Opava

Při přestavbě koupelen dochází téměř vždy k dispoziční úpravě. Někdy zásluhou této úpravy dostane koupelna například i část okna, jindy dojde pouze k rozšíření o pár centimetrů. Nová dispoziční úprava vychází vždy z rozměrů bytu, nosnosti stěn a použitém novém materiálu. Nejčastěji dochází k dispozičním úpravám odstraněním příčky mezi toaletou a koupelnou. Toto řešení však nevyhovuje vždy. Mnohem lépe je uvažovat o možnostech společné úpravy koupelny, kuchyně a chodby, kdy například pračku je možné po úpravě zabudovat do skříňové sestavy v chodbě. Tím získáte v koupelně další prostor.

Jak zajistit dostatek denního světla v koupelně?

Zajímavým řešení rekonstrukce koupelny se stává vpuštění denního světla. To je možné již zmíněnou změnou dispozic nebo materiálem příčky. Příčka, která sousedí nejčastěji s kuchyní a kuchyňskou linkou se může vyzdít jen z části, a pod stropem je možné použít buď nové luxfery, skleněné cihly, obojí je nabízeno i v barevných kombinacích, nebo zde může být zasazený prosklený rám okna. Prosklená část je dosti vysoko, až nad linkou, což zaručuje soukromí, ale zároveň vpouští i denní světlo.

Z jakého materiálu vybudovat příčky v koupelně?

Řešení je samozřejmě více. Nabízí se montované příčky ze sádrokartonu, který má speciální úpravu do mokrých prostor, to znamená, že je odolný vlhku i plísni, poskytuje odhlučnění, je možné ho jakkoli povrchově upravovat a také má dostatečnou nosnost. Jeho výhodou je rychlá a suchá montáž, lehkost, při všech požadavcích na kvalitu a soukromí i tenkost příček. Jako další možnost přichází v úvahu lehké zdící materiály. Zejména ytong, který jde snadno řezat, je lehký, není příliš silný, má vynikající nosnost a může se vyzdívat s použitím velmi tenké vrstvy malty.

obklady a dlažby

Na co při rekonstrukci koupelny nezapomenout?

Určitě byste měli uvažovat o zabudování** ventilátoru**. Ten odsaje vlhkost a tak zabrání případné plísni. Hodí se i vytápění. Výhodné je podlahové nebo pomocí žebříku na ručníky. Úsporný provoz zajistí termostat. Zapomenout byste neměli ani na** rozvody pro pračku a sušičku**. Pokud budou umístěny opět v koupelně, nebo i v kuchyni či chodbě, pak je dobré nechat instalovat přívod vody a kanalizaci pod omítku. Samozřejmě je také zapotřebí pamatovat na dostatek zásuvek. Stejně tak i na osvětlení. Výhodná jsou halogenová světla a pak osvětlení u zrcadla, které budou páni potřebovat při holení a dámy při líčení. Nezbytný je proudový chránič, který ostatně vyplývá i ze současných norem, které říkají jak v koupelnách rozvést elektrický proud. A nakonec, je dobré zvážit volbu** dveří.** Mnohdy se vyplatí posuvné dveře, které zajíždějí do stavebního pouzdra. Ušetříte nejen místo, ale jednodušší bude i pohyb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16491 (novesluzby.cz#23807)


Přidat komentář