Rekonstrukce koupelen Kutná Hora

Každý chce bydlet příjemně, krásně a útulně. A tak časem přistupuje řada lidí k rekonstrukci svých bytů. Zejména bytových jader, která si zásluhou materiálu, ze kterého jsou postavena, rekonstrukci opravdu zaslouží.

Valná část domácností touží po větším místě, po větším komfortu bydlení. Ale ono to není až tak snadné. Rodina se rozrůstá, ale byt či dům, nelze nafouknout. A tak se přistupuje k řadě méně či více zajímavých řešení, která mají jedno společné. A to je získat více místa. Někdy jde o pouhé centimetry, které však dokáží mnoho. Například získat více úložného prostoru, najít lepší umístění pro pračku, nebo z umakartové koupelny udělat krásné odpočinkové místo s masážním sprchovým koutem, nebo vanou. V některých panelových bytech však příliš možností na změnu dispozic bytového jádra není. Ale přesto se jeho rekonstrukce vyplatí. Umakartové jádro je totiž nositelem plísní, prachu a dalších za léta nashromážděných nečistot a rekonstrukcí se změní v krásné a příjemné místo. Pokud navíc využijete i optické triky, pak sice bude koupelna stále stejně velká, ale bude působit optimisticky, příjemně a celkově bude již od rána přivolávat dobrou náladu.

Rekonstrukce koupelen - Kutná Hora

Rekonstrukci bytového jádra a tudíž i koupelny je dobré svěřit odborné stavební firmě. Ta vám doporučí nejvhodnější technologii i materiál a zároveň nabídne i možná řešení. Firmou, na kterou se opravdu vyplatí obrátit, je stavební firma pana Stanislava Vašíčka STA-VAS. Tato firma nabízí veškeré stavební práce na klíč, a to včetně poradenské činnosti, autodopravy a maloobchodního i velkoobchodního prodeje. Pokud se rozhodnete rekonstruovat bytové jádro s firmou STA-VAS, pak vás čeká příjemná nabídka, kdy vám nebude účtována cena grafického návrhu vaší koupelny.

Obrátit se na firmu STA-VAS se však vyplatí i u dalších stavebních prací. Objednat i zde můžete** stavbu rodinného domu na klíč, plovoucí podlahy, zateplovací systémy, štukové omítky** a mnohé další. Ostatně na nabídku stavební firmy pana Stanislava Vašíčka se můžete podívat na internetových stránkách www.sta-vas.cz. Nebo se můžete zajít podívat přímo na adresu Benešova 483/27, 284 01 Kutná Hora-Hlouška. Případné dotazy vám zodpoví i na e-mailové adrese** sta-vas@seznam.cz** nebo na telefonním čísle 602 268 473. Vždy budete překvapeni nejen nabídkou, ale i příjemným přístupem.

rekonstrukce koupelen

Rekonstrukce bytového jádra Kutná Hora

Umakartová jádra z panelákových a bytových domů neposkytují příliš mnoho komfortu. Navíc se v jejich stěnách ukládá plíseň, která je po letech užívání i cítit.Zásluhou rekonstrukce lze vytvořit i na tak malém prostoru, jakým bytové jádro je, krásnou koupelnu. Než s rekonstrukcí začnete, je důležité si uvědomit, kolik v koupelně trávíte času a jaké prvky jsou pro vás nejdůležitější. Podle toho pak bude vypadat i** projekt** celé rekonstrukce, bez kterého se neobejdete. V kvalitních koupelnových studiích a stavebních firmách vám vypracují 3D návrh vaší budoucí koupelny a vy pak ve vizualizaci můžete ještě daný návrh nechat upravit podle svých představ a přání. Hlavním cílem přestavby je nejen výměna nehygienického umakartu, ale i zvětšení prostoru. K tomuto účelu se pak volí spojení koupelny s další obytnou místností, většinou částí předsíně nebo kuchyně.

Rekonstrukce malé koupelny, rekonstrukce velké koupelny

Malé koupelny, které vyskytují nejčastěji, je nutné zařizovat prakticky a účelně.Sanitu je nezbytné vybírat tak, aby se velikostí maximálně přizpůsobila malému prostoru a zároveň poskytla co největší komfort. Pro běžné užívání stačí** umyvadlo** o velikosti 45 až 50 centimetrů. Také na záchod je možné volit záchodové a bidetové mísy s kratší délkou nebo i jejich kombinovanou podobu. Jako praktická se jeví vana se zúženým prostorem v oblasti nohou. Co se týká** optického zvětšení**, které sice nepřidá žádné centimetry navíc, ale přinese příjemnou atmosféru, která je také důležitá, tak toho lze dosáhnout vhodnou úpravou stěn. Obklady by měly mít větší formát, světlé barvy a drobné motivy. Vhodné je i zrcadlo přes celou stěnu. Dojem většího prostoru dodá závěsná sanita, rohové vany, umyvadla, sprchové kouty, jejich kombinace, anebo speciální toalety.

rekonstrukce bytového jadra

Ve velké koupelně si můžete dovolit kombinaci vany a samostatného sprchového koutu. Vyplatí se také instalace dvou umyvadel a určitě samostatného bidetu. Zařizovat velkou koupelnu se vyplatí s citem, aby poskytovala maximální pohodlí a byla elegantní. Vybírat lze i z malých obkladů, větších ornamentů, tmavších barev. Ale pozor, méně bývá více a mnoho tmavých barev může koupelnu změnit v nevzhlednou kopku.

Z jakého materiálu stavět příčky?

Na nové příčky je nejlépe použít pórobeton, sádrokarton, nebo jiný odlehčený materiál. Klasické cihelné zdivo by zbytečně zatěžovalo statiku a navíc by mohlo svou tíhou i ohrozit dům. První krokem při rekonstrukci je odpojení rozvodů a následně vybourání stávajícího umakartu. Pak se již začínají stavět nové zdi, instalovat rozvody a následně se dokončuje úprava zdí a podlahy. Jako poslední se usazuje** nová sanita**. Celá rekonstrukce bytového jádra většinou netrvá déle než 8 dní.

Plovoucí podlahy a jejich pokládka Kutná Hora

Patří mezi nejžádanější podlahy vůbec. A není se co divit, mají totiž celou řadu výhod. Jsou rozebíratelné, snadno se udržují, jsou odolné, mají antialergické a antistatické vlastnosti a jejich instalace je rychlá. Plovoucí podlahu lze položit na jakýkoli povrch, který je suchý, rovný, tvrdý a pevný. Označení** plovoucí** znamená, že se podlaha k podkladu nijak nelepí, ale pokládá se na izolaci volně a spojuje se pomocí speciálních zámků. Plovoucí podlahy se vyrábějí z** několika materiálů** a také pro různé zatížení. Tak je možné je pokládat v soukromých bytech i komerčních prostorách.

Nášlapná vrstva plovoucí podlahy

První možností je zvolit laminátovou nášlapnou vrstvu. Jde o stabilní materiál, který snese i vysoké zatížení. Laminát je nabízen v rozmanité škále dekorů, kdy můžete vybírat od klasického dřevěného vzoru po nejrůznější variace barev. Další možností je** dřevěná plovoucí podlaha**. Přírodní materiál zajišťuje větší stabilitu i odolnost vůči působení vlhkosti a mechanickému poškození. Také lze pod něho umístit podlahové vytápění. Počáteční investice je sice vyšší, ale vrátí se zásluhou možnosti** renovace** podlahy, která až několikanásobně zvýší její životnost. Korkové plovoucí podlahy jsou příjemné a hřejivé při kontaktu s bosou nohou. Mají výborné tepelně izolační vlastnosti, nízkou vodivost, jsou lehké, pružné, nenasákavé, nealergické, antistatické a odolné proti plísním a chemikáliím. Navíc výborně tlumí hluk. Vinylové plovoucí podlahy jsou z moderních, ať již umělých nebo čistě přírodních materiálů. Příkladem je marmoleum. Mají příjemnou cenu, vysokou odolnost, jsou antialergické a antistatické a snadno se udržují.

Zateplování budov Kutná Hora

Je dnes důležitou součástí každé stavby. Zateplení umí ušetřit i více než** 40% ročních nákladů na energie**. Důležitý je však zejména výběr druhu zateplení, izolantu i samotného postupu. Zateplit můžete vše od střechy, podlah, oken a dveří až po fasádu. Zásluhou moderních materiálů a postupů bude váš dům i po zateplení dýchat, bude příjemný na pobyt a tepelná pohoda se mnohonásobně zvýší.

zateplování budov

Stavět nebo rekonstruovat?

Rekonstrukcí lze získat opravdu krásné bydlení. A dnes se není rekonstrukce třeba bát. Stavební firmy vám vše provedou na klíč a přesně podle vašich přání. Pokud však kupujete starší byt s vidinou rekonstrukce, pak je mnohdy lépe zvážit stavbu nového nízkoenergetického domu na klíč. Často tato varianta vyjde finančně lépe, ať již v nákladech nebo v budoucím úsporném bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16487 (novesluzby.cz#23793)


Přidat komentář