Rekonstrukce koupelen Kladno

Toužíte po nové koupelně? Rekonstrukce této části domova patří k těm nejčastějším, které si lidé nechávají dělat. Pojďte se proto dnes podívat, co je v nabídce v oblasti koupelen.

Rekonstrukce koupelny. Co vás napadne jako první? Asi se vám nejspíše vybaví předělání umakartového jádra, které se vyměňuje především v panelových domech. Je to důležité nejen z estetického hlediska, ale také z hygienického důvodu. Umakart je jednak zastaralý materiál a také prvek, ve kterém se může usazovat prach, hmyz nebo plísně.** Renovace koupelen** je dobrá v každém případě.

Zařízení koupelny je objemné asi jako u kuchyně. Když se předělává například ložnice nebo obývací pokoj, ve většině případů se jen vyměňuje nábytek, maximálně se vymaluje či se provedou drobnější aplikace. Koupelna, to je však trvalejší zařízení. Upevnění umyvadel, van, sprchových koutů, skříněk, instalace různých zařízení a v neposlední řadě obložení. V takových případech je** zařízení koupelen** nebo i kuchyní jednou z nejnáročnějších prací na bytě, potažmo domě. Ostatně – kuchyně a koupelna se většinou rekonstruují najednou.

Rekonstrukce koupelen Kladno

Kompletní nabídku prací včetně bohaté fotogalerie najdete na stránkách firmy:** http://www.stepan-jichove.cz/**. Firma pana Petra Štěpána sídlí na adrese: Pod Horkou 179, Braškov 27351, pro telefonický kontakt použijte telefonní číslo: +420 731 113 849 nebo emailovou adresu: stepan60@volny.cz. Naprostou výhodou této firmy jsou mnohaleté zkušenosti v jednotlivých oborech a také individuální přístup k jednotlivým zakázkám se stoprocentním nasazením všech jejích pracovníků. Hledáte profesionální přístup? Hledejte firmu** Petra Štěpána**.

Petr Štěpán

  • tel. číslo: 731 113 849
  • e-mail: stepan60@volny.cz
  • http://www.stepan-jichove.cz/

 

rekonstrukce koupelen

Rekonstrukce koupelen

Obnova koupelen a bytových jader má spousty fází a možností, jak si můžete zútulnit a inovovat domov. Podíváme se na základní práce, které vám firmy nabízejí a které jsou i nejčastější v poskytování služeb.

Rekonstrukce koupelen – projekt

Nevíte, jak by vaše koupelna měla vypadat a chcete dopředu vědět, jaký bude výsledek? Nechte si udělat projekt. Jednak se ukáže, jak bude vypadat koupelna, na které se dohodnete s firmou anebo vám může sám odborník demonstrovat, jaké jsou jeho představy, pokud si od něj necháte více poradit.** Projekt** je hlavně grafická vizualizace místnosti. Uvidíte zde rozložení příslušenství nebo spotřebičů. To je velmi důležité, protože koupelny patří k těm menším místnostem v bytě a je většinou vhodné hospodařit s místem. Na projektu se nejlépe ukáže, kde se ušetří místo. Například se volí místo rohových van obdélníkové, protože nezaberou tolik místa. Najde se prostor pro pračku. Také se ukáže, jak bude ladit obložení se zbytkem interiéru.

Rekonstrukce koupelen – vybourání

Když se obnovuje koupelna, tak zde musí být fáze** vybourání**. Samozřejmě se bavíme o** kompletní renovaci**. Ta se týká zejména těch umakartových obměn, které jsme zmínili. Samozřejmě ale, když třeba chcete koupelnu zvětši nebo jinak členit prostor, provádí se vybourání též. Většinou to je záležitost jednoho dne. Většinou si tyto práce naplánujte tak, kdy vás nebudou tolik zatěžovat. Většinou se totiž vybourá kromě umyvadel a van i toaletní zařízení, proto si musíte najít alternativu. Firma vám vybourá celé jádro a materiál samozřejmě odveze. Pak se kompletně staví nová koupelna a potažmo většinou i kuchyně.

rekonstrukce bytových jader

Rekonstrukce koupelen – sádrokarton

Nejpoužívanější materiál na jádra, který se v současnosti používá. Proč je tak oblíbený? Jednak je mnohem hygieničtější než umakart. Také zabraňuje plísním a tvoření vlhkosti. Je tvárný, snadno zpracovatelný a levný. Má i izolační vlastnosti. Sádrokarton je navíc tak flexibilní, že ho můžete použít v podstatě všude v domě. Používá se i jako přepažení místností, dělají se za jeho pomocí výklenky, podhledy nebo předsazené zdi. Sádrokarton se vyrábí za pomocí suché metody (sušení kartonu a sádry), takže proto má ty ideální vlastnosti. Materiál se dováží ve formě desek, které se na místě nařežou a dají se na kovovou konstrukcí. Pak se aplikují rozvody, vymaluje se a může se zařizovat dál.

Rekonstrukce koupelen – rozvody

Pokud se obnovuje koupelna, tak se musí předělat i rozvody. Pečlivě si rozmýšlejte, co kde chcete mít. Samozřejmě se aplikují rozvody přívodního potrubí a odpadu dle toho, jak budou umístěná umyvadla, sprchové kouty, vany, toalety nebo pračky. Také se ale rozvádí proud. Zde už platí různá nařízení, že např. musí být rozvody určitou vzdálenost a v dané výšce vzhledem k vaně nebo umyvadlu. Rozvody se týkají třeba i osvětlení kolem zrcadla, záleží na vás, jaké chcete mít zařízení koupelny. Rozmyslete si ale, co kde budete mít. Spousta lidí si třeba vysní, že bude mít ono osvětlení, nechá si udělat rozvody a pak už věc nedotáhne do konce. Zeď zeje prázdnotou a jen z ní trčí kabely.

Rekonstrukce koupelen – obložení

Dlaždice jsou velmi důležitou součástí interiéru. Jakou chcete barvu obložení? Nebojte se experimentovat i s výraznými prvky. Samozřejmě, pokud vás dráždí červená, tak nemusíte máte extravagantní zařízení za každou cenu. V koupelně se vám má líbit, protože to působí i trochu psychologicky. Je to místnost, kde se zkrášlujete a při této činnosti byste měli být obklopeni pěkným prostředím. Jestli budete třeba renovovat a chvíli se pohybovat v rozestavěné koupelně, vzpomeňte si, že přehrabovat se haraburdím není ideální a budete mít pocit, že z domu neodcházíte pěstění. Zpět ale k dlaždicím.

Co se týká položení, můžete mít spousty variant. Jednak to je střídavé** obložení**. Zde si nechte komponenty položit tak, aby měly rovnou linii, když obložení končí třeba ve druhé třetině koupelen, což je časté. Spousta řemeslníků totiž aplikuje dlaždice střídavě až nahoru a tím pádem jsou pak na střídačku vyšší a nižší. Musíte je na to upozornit. Pak tu máme rovnoměrné položení a kompletní obložení koupelny. Zde si můžete hrát třeba i s kontrastními prvky. Třeba dvě stěny budou v jedné barvě, další dvě v jiném dezénu. Můžete ale mít i třeba půlválcovité komponenty, kterými olemujete část koupelny. Je to plastické a efektní.

obklady a dlažby

Rekonstrukce koupelen - zařízení koupelen

Jaký komfort chcete? To je základní otázka při zařizování koupelny. Máte raději vanu nebo sprchový kout? To je asi nejčastější otázka, kterou lidé řeší. Sprchové kouty jsou dobré hlavně pro méně pohyblivé lidi. Pak se nabízí i umyvadla, zda-li chcete v koupelně i záchod a také se hledá místo pro pračku. Už jsme zmiňovali osvětlení, rozložení skříněk, také poliček a ještě větrací zařízení. Zejména tam, kde se tvoří vlhkost, je dobré mít větrák.

Zařiďte si podle svých představ vaši koupelnu. Je to místnost, kde se krášlíte, proto se jednou za čas postarejte i o pěkný dezén této místnosti. S výběrem pokračujte i v kuchyni, pokud se inovuje jádro, které bývá spojené i s kuchyní, máte před sebou minimálně ještě výběr kuchyňské linky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16467 (novesluzby.cz#23715)


Přidat komentář