Rekonstrukce koupelen Frýdek-Místek

Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci koupelny, získáte tím moderní komfortní prostor. Dnes je na trhu mnoho materiálů pro koupelny, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější klient.

Rekonstrukce koupelen Frýdek-Místek

Dlouhou životnost všech stavebních prací vám zajistí firma působící ve Frýdku-Místku a okolí, neboť kvalita nabízených služeb je opravdu vysoká. Tato firma se specializuje na rekonstrukce rodinných domů a bytů, rekonstrukce bytových jader, výrobu kuchyní a nábytku na míru, provádí dlažby, obklady a plovoucí podlahy nebo např. stavební práce na klíč.

Rekonstrukce koupelen

Rekonstrukce koupelen je nutná zejména v domech, které byly stavěny v šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech a jejichž velikost a umístění je vždy dané stavební dispozicí domu. Právě tyto koupelny bývají v nejhorším stavu, a kdo chce bydlet pohodlně, čistě, zdravě a komfortně, neměl by s rekonstrukcí takto nevyhovujících koupelen otálet. Takové koupelny se vyznačují špatnou izolací, tepelnými mosty, umakartem ve stavu, který je často již alespoň z malé části pokrytý plísní, starou vanou nebo sprchovým koutem a dalším vybavením. Celková koupelna je zkrátka v takovém stavu, že byste v ní opravdu neradi relaxovali. Není to škoda? Vždyť koupelna je tu od toho, aby se v ní člověk cítil dobře, aby si ve vaně odpočinul, načerpal nové síly, nebo aby se při příjemné koupeli naladil na kvalitní spánek.

Proč se pustit do rekonstrukce koupelny?

Největším důvodem pro rekonstrukci koupelny často bývá pocit stísněnosti z malé umakartové koupelny, ze špíny a z plísně. Mezi umakartovými deskami je mezera cca 2-3 cm a zde dochází k výměně vzduchu opravdu minimálně. V případě, že se do těchto mezer dostane vlhkost, začne ocelová konstrukce rezivět a umakartové desky plesnivět. Celková koupelna pak v důsledku toho začne zapáchat, ať ji drhnete jakkoliv intenzivně a jakkoliv často. Koupelna by měla být přece intimním rájem, v němž trávíte denně dost času a ne místem, kde jste znechuceni trávit delší dobu. I malá koupelna může být krásná, útulná, čistá a moderní.

Jaké práce zahrnuje rekonstrukce koupelny?

Rekonstrukce koupelny zahrnuje práce instalatérské i obkladačské, dále práce zednické a elektroinstalační. Samozřejmě sem patří i jiná řemesla, neboť spektrum nutných prací prováděných při rekonstrukci koupelny je opravdu pestré. Nutné jsou např. i práce demoliční, sanační, izolační, nutná je i výměna instalačního systému, atd. Pokud se někdo, kdo je sice perfektní na instalatérské či zednické práce, přímo rekonstrukcemi koupelen nezabývá a nemá v této oblasti bohaté zkušenosti, nikdy neprovede tak kvalitní rekonstrukci tohoto důležitého prostoru, jak profesionální firma, která má pro tyto práce vyškolené odborníky, zná potřebnou technologii a disponuje pomůckami a materiálem nutný pro maximálně kvalitní práci.

Obkladačské práce

Rekonstruujete bytové jádro nebo si zařizujete novou koupelnu? I přesto, že bydlíte v panelovém bytě, můžete z koupelny vytvořit maximálně funkční a účelný prostor. Celkový charakter koupelny udává především dlažba, proto věnujte jejímu výběru dostatečnou pozornost. Záleží jak na typu, tak na barvě, ale samozřejmě i na tom, kolik peněz máte k dispozici na koupi dlažby. Ne každý se může pyšnit velkou, prostornou koupelnou. Pokud máte k dispozici malou koupelnu a tuto chcete alespoň opticky zvětšit, nechejte si ji obložit dlaždicemi větších rozměrů, jako např. větších než 10x10 cm nebo i 15x15 cm a volte světlé odstíny, které prostor opticky rozšíří. Mezi dekorační prvky patří keramické pásky zvané listely, které se vkládají mezi obklady nebo je jimi obložená plocha zakončena. K dnešním trendům patří i bombáty, neboli profilové pásky, které vystupují z rovné plochy a jsou tak pěknou a originální ozdobou. Bombáty se používají pro zakončování plochy nebo jako rám vany.

Technické parametry dlaždic

U výběru dlaždic jsou dosti podstatné jejich technické parametry. Důležitá je nasákavost nebo otěruvzdornost dlaždic, která bývá uváděna v rozmezí číslem 1-5 a tyto číslice udávají celkovou odolnost dlažby s ohledem na provoz. Čím vyšší číslo je na obalu dlaždic uvedeno, tím jsou odolnější. Pokud si např. pořídíte dlažbu s číslem 1, znamená to, že taková dlažba se hodí do domácnosti, po které budete chodit buď bosi nebo v přezůvkách. Standardně se volí dlaždice od čísla 3 nahoru. Dalším technickým parametrem je protiskluzovost, která se liší povrchovou úpravou.

Rekonstrukce bytového jádra

Než se firma pustí do rekonstrukce bytového jádra, musíte mít samozřejmě jasnou představu o dispozici současného bytového jádra a tom, jestli tyto dispozice zůstanou zachovány, zda spojíte koupelnu s toaletou nebo zda koupelnu zvětšíte na úkor jiné místnosti. Promyslet si musíte i to, zda bude vaše koupelna vybavena klasickou vanou, mini vanou nebo vanou rohovou, či zda vanu zcela nahradíte sprchovým koutem Volba sanitární keramiky je také nutná. Dnešní doba nabízí mnoho variant vybavení koupelny, ať už od různých druhů van nebo sprchových koutů, tak i záchody jsou různé a vy můžete pořídit jak běžný záchod, tak zabudovaný závěsný s nádržkou ve stěně. O výběru dlažby jsme se zmiňovali již v úvodu našeho článku. Při rekonstrukci se nevyhnete ani rekonstrukci rozvodů elektroinstalace, vody nebo topení.

Průběh rekonstrukce bytového jádra

Každá rekonstrukce začíná zaměřením stávajícího bytového jádra a zpracování cenové nabídky. Při tomto zaměření je i vypracován návrh na počítači a je dohodnuto vybavení koupelny zařizovacími předměty, což se také odráží na celkové ceně rekonstrukce. Samotná rekonstrukce je zahájena přípravnými a bouracími pracemi, kam patří odpojení vody a elektřiny, přistavení kontejneru, demontáží zařizovacích předmětů, vybouráním bytového jádra. Přichází na řadu zednické práce, a to vyzdění příček, příprava tras pro nové rozvody. Poté firma provede instalační práce dle projektu a následuje zkouška těsnosti a tlaková zkouška nového potrubí. Poté přichází na řadu opět zednické práce a to v podobě zahození nových instalací a obezdění vany nebo umývadla. Až poté, co jsou tyto zednické práce ukončeny, se nové jádro obloží obklady a provedou se dokončovací práce, jako je montáž umyvadla, koupelnové baterie, dveří, stropních podhledů.

Kuchyně na míru

Jaký je rozdíl mezi hotovou kuchyní a kuchyní, která je vyrobená na míru? Dosti veliký. Hotová kuchyňská linka, kterou můžete zakoupit v kdejakém větším obchodě s nábytkem za pár korun je hotová v tom smyslu, že už na ní nic nezměníte, už neovlivníte její tvar, její velikost nebo detaily, jako jsou zásuvky, výsuvy, kování a další vybavení. Hotovou kuchyni pořídíte rozloženou na prkna, k tomu dostanete sadu šroubů a kolíků a můžete začít montovat. Kuchyň na míru se nedá s hotovu kuchyní absolutně srovnávat. Sami si můžete navrhnout tvar kuchyně, zda bude do tvaru L, U nebo I, sami si vyberete způsob kování, výsuvů, zvolíte si vestavěné spotřebiče a další příslušenství. Tato kuchyň bude před její výrobou zaměřena přímo u vás doma, bude vypracován návrh a vy se až na jeho základě rozhodnete, zda vám bude taková kuchyně vyhovovat, nebo zda její dispozici změníte. Kuchyň na míru zajišťuje pro její uživatele absolutní komfort.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16465 (novesluzby.cz#23710)


Přidat komentář