Rekonstrukce koupelen a bytů - Praha

Abychom si naši koupelnu opravdu užili, je potřeba, aby tento prostor splňoval veškeré předpoklady moderního zařízení nejen z estetického, ale i praktického hlediska. To zajistí rekonstrukce koupelny.

Koupelna je sice malý prostor, ale nemůžeme říci, že by tato místnost nebyla důležitá. Ráno se zde připravujeme na nadcházející den a večer se koupelna stává místem očisty, relaxace a odpočinku. A ať už je váš byt sebekrásnější, nejoblíbenějším místem stejně zůstane koupelna, kde ze sebe dokážeme smýt celodenní únavu. Abychom docílili opravdu krásného místa pro očistu těla i duše a vytvořili moderní koupelnu se vším všudy, je potřeba začít od začátku a zrealizovat její rekonstrukci. To ale není pro laika až tak jednoduchá záležitost a proto můžeme využít skvělou příležitost, kdy získáme krásnou koupelnu zcela bez starostí. Ideálním řešením je koupelna na klíč.

Jak novou koupelnu vybírat?

Koupelna je prostor, kde si myjete celé tělo, tedy budete potřebujete buď o vanu nebo sprchový kout. Přemýšlejte, co se vám vyplatí a co preferujete. Pokud si odpustíte naložení do horké vany a řešíte omezený prostor, pak se jistě se rozhodnete pro sprchový kout, který zabere méně místa. Jestliže si ale neodpustíte relaxaci ve vaně, pak vám firma přesto vhodné řešení nabídne. Zkušená firma také správně rozmístí další zařízení koupelny jako umyvadlo, doporučí místo pro pračku, toaletu a nezapomene ani na takové detaily, jako je například odkládací prostor na prádlo. Díky grafickému návrhu je možné předem určit, jak bude koupelna zařízena a jak bude v reálu vypadat. Firma vám také doporučí trendy sanitu a vybavení, představí různé barevné varianty, obklady, dlažbu a vhodné koupelnové doplňky.

Jak na rekonstrukci koupelny?

Toužíte po krásné nové koupelně, protože ta stará již má nejlepší léta dávno za sebou? Samozřejmě, že rekonstrukce koupelny není jen o výběru vany či umyvadla a stavebních pracích. Tak jednoduché to zase není. Před započetím rekonstrukce bytového jádra potřebujete zajistit stavební povolení a zvláště pak tehdy, pokud bydlíte v bytě, který patří někomu jinému, například když jste v družstvu a byt je váš. Toto obíhání po úřadech a vyřizování různých procedur vám zabere spousty času a je proto mnohem jistější, pokud zadáte veškeré úkoly jedné stavební firmě. Ta za vás stavební povolení vyřídí, představí vám návrhy nové koupelny, dodá materiál a** zrealizuje veškeré stavební práce**. Zkušená stavební firma má totiž v této oblasti zkušenosti a veškerou administrativu a práce na nové koupelně skloubí do jednoho procesu bez vašeho přičinění a starostí.

rekonstrukce bytového jadra

Rekonstrukce koupelny na klíč

Rekonstrukce koupelny na klíč nebo rekonstrukce bytového jádra nabízí komplexní řešení panelového bytu. Podívejme se ve stručnosti, jaký postup prací při rekonstrukci bytového jádra lze očekávat. V první řadě dojde na vybourání stávajícího bytového jádra, navezení materiálu a založení půdorysu nové koupelny podle grafického návrhu. Následuje vyzdění příček bytového jádra a vytvoření drážek pro nové rozvody vody a odpadů, následuje montáž rozvodu vody a odpadů, rozvodu elektroinstalace a montáž nového odvětrání. Poté dochází k vyrovnání původních stěn pro obkládání, přípravné obkladačské práce a vyrovnání podlah nivelační hmotou v místech pokládky dlažby. Poté již nic nebrání v obkládání stěn bytového jádra, pokládce dlažeb a následnému spárování obkladů a dlažeb. Mezi poslední kroky patří montáž minerálních nebo sádrokartonových stropů, montáž odnímatelné desky za WC a montáž a zazdění vany nebo sprchového koutu a kompletace zařizovacích předmětů.

Zednické práce

Zednické práce využijeme prakticky při každé rekonstrukci, modernizaci či stavební úpravě a nemusí se samozřejmě jednat pouze o rekonstrukce bytových jader. Zednické služby nabízí nespočet různých firem, ale podle čeho si dobrou stavební firmu vybrat? Nejjednodušší je prohlédnout si reference firmy, například na internetu. Pokud navíc firma nabízí širokou škálu činností, například přímo bytové rekonstrukce, je to záruka, že vaše požadavky na stavební úpravy snadno zvládne. Mezi zednické práce patří zdění, omítání stěn, štukování nebo betonování. Jako povrchovou úpravu vám může firma nabídnout obklady a dlažby.

Obklady a dlažby, pokládka dlažby n

Na pokládání obkladů a dlažeb je nutno povolat vždy odbornou stavební firmu, která nejlépe ví, jaké technologické postupy je třeba použít a je schopna vám také poradit s výběrem vhodného druhu a typu obkladů a dlažeb. Při výběru obkladů a dlažeb je nutno zohlednit jednak prostor, do kterého je vybíráme a také musíme brát ohled na barvy, které již v daném prostoru máme. Výběr dlažby je co druhu barvy trochu jednodušší, ale zase na druhou stranu je nutno vybírat dlažbu podle tloušťky či rozměrů. Například do kuchyně budeme vybírat dlažbu odolnou, do koupelny protiskluzovou apod. Také pokud bude pod dlažbou podlahové vytápění, je nutno toto při výběru vhodné dlažby zohlednit.

obklady a dlažby

Montáž sádrokartonu a suchých staveb

Suchá výstavba je moderní technologie s minimálním výskytem mokrých procesů, která se využívá převážně k úpravám interiérů budov a rekonstrukcím. Montáže suchých výstaveb zahrnují montáž nosných příček, podhledů, dělicích přepážek, předsazených stěn nebo plovoucích podlah. Základním materiálem suché stavby jsou sádrokartonové, sádrovláknité nebo cementové desky. Výhody suché výstavby jsou rychlost montáže, suchý proces realizace, nízká hmotnost konstrukce. Montáž suchých staveb obsahuje další činnosti jako montáž rovných a šikmých stropních zavěšených podhledů ze sádrokartonu nebo minerálních podhledů. Výsledkem suché stavby je zvýšení protipožární odolnosti při rekonstrukcích, nástavbách, vestavbách i novostavbách obytných a průmyslových objektů. Stavební firmy nabízejí hned několik typů sádrokartonových desek s ohledem na jejich použití. Například pro rekonstrukce koupelen se používá sádrokarton se zvýšenou odolností proti vlhkosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16479 (novesluzby.cz#23771)


Přidat komentář