Rekonstrukce bytů a bytových jader Praha a okolí

Každý z nás má svojí představu o krásném bytě a k tomu je potřeba v podstatě tří věcí. Ideálně rovné stěny a jejich správná dispozice, praktické bytové jádro a funkční rozvody energií. Řeč je o rekonstrukčních pracích.

Sádrokarton je oblíbený stavební materiál, který se používá pro rekonstrukce interiérů v celé řadě případů a proto mu v tomto dnešním článku věnujeme zvýšenou pozornost. Jeho využití je zejména při rekonstrukcích bytů, kdy je pomocí sádrokartonových desek možné dosáhnout ideálně rovné stěny. Ale nejen to, pomocí sádrokartonu můžete zcela změnit dispozice bytu nebo jakéhokoli interiéru. Montáž sádrokartonových materiálů obvykle úzce souvisí s rekonstrukcí bytů a bytových jader. Používají se ale nejen k vybudování nových stěn, ale sádrokarton se používá i realizaci podlah.

Komplexní rekonstrukce bytů

Rekonstrukce bytů, interiérů nebo půdních prostor se neobejde bez montáže sádrokartonů. Ty jsou použitelné do jakýchkoliv prostor, které si bude přát renovovat. Stavební firma, která nabízí rekonstrukce bytů a bytových jader vám může nabídnout rekonstrukci koupelny nebo kuchyně ze sádrokartonu, který odolává vlhkosti. Další službou je vystavění příček, kdy se jedná o oddělení prostoru v bytě, snížení stropu z důvodu úspory za topení apod. Nabízí se různé typy sádrokartonů, a mnoho možností využití, například pro vybudování polic a úložných prostor. Ale to je až jeden z posledních kroků. Po zajištění projektu se začíná bouracími pracemi, odvozem suti, a pak mohou přijít na řadu zednické práce. Obraťte se na zkušenou stavební firmu a nechte si poradit Vám výběru toho nejvhodnějšího řešení rekonstrukce bytu právě pro vás.

Použití sádrokartonu při rekonstrukcích

Sádrokarton se během rekonstrukčních prací v interiérech využívá na řadě míst a pro různé účely. Jeho využití nalezneme v panelových domech, v bytech rodinných domů nebo v administrativních budovách. Sádrokarton je levný stavební materiál a pro jeho praktičnost se stal velmi oblíbený a žádaný. Podívejme se, jaké využití sádrokartonových systémů vám může stavební firma nabídnout.

Stropní podhledy

Použití sádrokartonových nebo minerálních desek se během rekonstrukce interiéru, jako prostředku ke snížení stropu, nabízí samo. Mnohé byty mají totiž příliš vysoké stropy a montáž podhledů je zde přímo nutná. U komerčních prostor se montáží stropních podhledů vyřeší zakrytí kabelů a různých průmyslových rozvodů. Podhled je schopen udržet i určitou váhu, takže do něj lze namontovat například světelné zdroje. Podhled se používá samozřejmě i v prostředí běžných bytů. Zde Vám firma může vytvořit takzvaný falešný strop, který bude navíc daný prostor dobře tepelně izolovat.

Půdní vestavby

Protože je sádrokarton lehký stavební materiál, je často využíván i v případě realizace půdních vestaveb. Z nevyužitých půdních prostor Vám může odborná stavební firma zřídit byt, kancelářské prostory nebo výrobní prostory. Využitím půdy můžete při odborně zpracovaném projektu na realizaci rekonstrukce půdy, dosáhnout vysokého standardu bydlení. Tyto atypické půdní prostory nabízejí široké možnosti pro jejich zpracování. Obraťte se na zkušenou firmu, která půdní prostory pomocí sádrokartonu realizuje, a nechte se překvapit, jaké řešení Vám může nabídnout. Velmi důležitý je v tomto případě výběr zkušené firmy – pouze ona dokáže zajistit kvalitní projektovou dokumentaci pro schválení stavebním úřadem, což v případě půdních vestaveb může být v některých případech problém.

Rekonstrukce koupelnového jádra

Koupelny nebo kuchyně jsou považovány za vlhké prostředí, ale sádrokarton má uplatnění i v této oblasti. Stavební firmy dobře vědí, že se na sádrokartonu nedrží plísně, navíc na něj ještě instalují fólie, které zvyšují odolnost vůči vodě. Odborná stavební firma je připravena Vám poskytnout svoji nabídku a odborný návrhu nejlepších prostorových řešení koupelnového jádra. Zrealizuje kompletní výměnu rozvodů, jako je voda, odpady a topení, novou koupelnu vybaví moderní sanitární technikou, položí dlažby a obklady apod. Profesionální firma zkrátka provede instalatérské, elektrikářské, zednické a sádrokartonářské práce, jejím výsledkem bude nová koupelna, kterou jste si tak dlouho přáli.

Rekonstrukce podlahy

V rámci rekonstrukce bytů se velmi často provádí výměna podlah. Právě podlaha je totiž důležitou součástí našich domovů a proto bychom si při jejím výběru měli nechat poradit od zkušené firmy. Výběr správného typu podlahy a** pokládka podlahových krytin** není pro svoji životnost záležitost na jeden rok. Bude sloužit a ovlivňovat kvalitu našeho života po mnoho let. Podlahu je třeba vybírat podle toho, k jakému účelu má sloužit. Do předsíně zřejmě necháme položit dlažbu, do obývacího pokoje se hodí plovoucí podlahy a zcela jinou podlahu necháme položit v dětském pokoji. Pro montáž podlah se jak podklad používají také sádrokartonové desky. Sádrokarton se v tomto případě využívá k úpravě povrchu podlahy, jako podklad pro parkety nebo plovoucí podlahy.

Montáž elektroinstalačních rozvodů

Odborná stavební elektromontážní firma provádí během úprav interiérů v podstatě veškeré silnoproudé a slaboproudé elektrické instalace. Dokáže tedy vybudovat a zprovoznit novou elektrickou sít, jak v bytě, domě, velké vile, rodinném domě, tak i na chatě nebo na chalupě. Práce na elektroinstalačních rozvodech představují také přestavby, rekonstrukce a inovace rozvodů v objektech jako panelové byty, bytové jádra, půdní vestavby, starší domy a byty, přípojky, výměny a následné elektroservisní práce. Pokud si necháte elektrorozvody vyměnit či zásadním způsobem opravit, na každou takovou instalaci nebo rekonstrukci vám elektromontážní firma zajistí nezbytnou revizní zprávu, která zajistí bezpečný provoz.

Montáž bytových osvětlení

V rámci bytových úprav často probíhá také renovace elektro rozvodů. Elektromontážní práce pak představují například instalaci bytového osvětlení, kdy si můžete vybrat osvětlení ze široké škály možností a způsobů, které vyhovují daným prostorám. Osvětlovací techniku můžete vybírat od mnoha tuzemských či zahraničních dodavatelů podle jednotlivých typů osvětlení. Jmenovat můžeme například stropní, podhledová nebo nástěnná světla, bodová halogenová či žárovková světla, světelné rampy, zářivková tělesa, okrasná světelná tělesa nebo venkovní zahradní osvětlení.

Komplexní rekonstrukce staveb a interiérů

Pokud potřebuje zrealizovat rekonstrukci domu, bytu, bytového jádra v panelovém domě apod., pak bude třeba zrealizovat snad veškeré zednické práce a profese, které vás napadnou. Během stavební rekonstrukce bude zapotřebí realizovat bourací práce, zednické práce, položit obklady a dlažby, provést zateplení, vytvořit izolace apod. Rekonstrukční práce v bytech obsahují také výměnu rozvodů vody, odpadů a elektrických rozvodů včetně montáže nového zařízení a sanitárních doplňků. Zkušená stavební firma Vám může nabídnout veškeré služby a práce: zednické práce, montáž tepelné izolace, nanášení stěrky, bourací práce, přestavby bytových jader, úpravy interiéru a malířské práce, montáž sádrokartonu, hydroizolace, montáž minerálních stropů až po pokládku plovoucích podlah. Přichází řada řemeslníků: instalatéři (rozvody vody, odpady), dále elektrikáři (elektrorozvody včetně revize), zedníci - obklady a položení dlažby, vybavení do koupelny a WC, montáž sanitárního vybavení koupelny a WC, zkrátka koordinace není jednoduchá a od stavební firmy vyžaduje zkušenost a profesionalitu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16374 (novesluzby.cz#23198)


Přidat komentář