Rekonstrukce bytových jader okres Uherské Hradiště

Mezi nejnáročnější rekonstrukci bytu patří zcela jistě rekonstrukce bytového jádra. V našem článku se dočtete, jak se dá taková rekonstrukce jednoduše zvládnout s docílením vynikajících výsledků, díky nimž se vaše dosavadní bydlení změní k nepoznání.

Proč provést rekonstrukci bytového jádra

Rekonstrukce bytových jader patří v posledních letech mezi nejčastější práce, ke kterým lidé v bytových a panelových domech přistupují. Mezi hlavní důvody patří, že staré umakartové jádra jsou zcela nevyhovující modernímu trendu bydlení, mají nedostatek prostoru a jsou celkově zastaralé. Staré obklady, často poškozený umakart, který nemá téměř žádné izolační vlastnosti, zastaralé odpady, nevyhovující elektroinstalace nebo zašlá stará plechová vana, jsou jen dalšími pohnutky, které vedou k rozhodnutí, celé bytové jádro zrekonstruovat. Jak je zde nastíněno, díky takové rekonstrukci získáte výrazné zvětšení prostoru, zejména spojením koupelny s WC a celkově tak zlepšení komfortu bydlení. Kvalitně provedenou rekonstrukcí bytového jádra se také zvedne hodnota celé nemovitosti. Dnes existuje dostatek stavebních firem, které jsou schopné takovou přestavbu v poměrně krátkém čase kompletně a kvalitně provést, tzv. na klíč.

Rekonstrukce bytových jader – okres Uherské Hradiště

Jestliže jste se pro takovou rekonstrukci jádra rozhodli, zcela určitě se obraťte na stavební firmu, která je zkušená a má profesionální přístup ke každému klientovi. Stavební firma se zabývá zejména rekonstrukcí bytových jader, rekonstrukcí koupelen, provádí pokládku obkladů a dlažby a mimo tyto uvedené stavební práce nabízí i zateplení fasád.

Rekonstrukce bytového jádra

Jak je výše uvedeno, přestavbou bytového jádra získáte moderní design a nový čistý prostor bez plísní a umakartu. Samotná rekonstrukce bytového jádra začíná bouracími pracemi, kdy se vybourá staré jádro, staré obklady a stávající rozvody vody a elektřiny. Toto vybourání s následným odvozem suti a její ekologická likvidace by měla být pro Vámi zvolenou stavební firmu samozřejmostí. Rekonstrukce dále pokračuje výstavbou nových příček, novými rozvody elektřiny, jež budou odpovídat nejen Vašim požadavkům, ale také bezpečnostním předpisům. Jakmile je jádro vyzděno a provedena nová elektroinstalace, provede se nanesení omítek a poté obložení Vámi zvolenými obklady. Dobrou volbou je snížení stropu sádrokartonem, do nějž se umístí například bodová světla. Nesmí se zapomenout na nové rozvody vzduchotechniky, připravit přípojku na pračku, samozřejmostí jsou nové rozvody vody a nová plastová kanalizace. Dle Vašeho výběru se nainstaluje umyvadlo, vana nebo sprchový kout, dále WC, vodovodní baterie a různé koupelnové doplňky. Dobrá firma je schopná Vám s výběrem veškerého materiálu poradit, případně s Vámi před rekonstrukcí provede počítačovou vizualizaci.

Obklady a dlažby

Jestliže se chystáte rekonstruovat bytové jádro, koupelnu, apod., je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru obkladů a dlažby. Obklady a dlažba mají své místo v interiéru již mnoho desítek let a jejich správným výběrem získá Vaše koupelna, či jiné místnosti svůj charakter a styl. Při výběru obkladů a dlažby se nebojte oslovit profesionála, který například disponuje počítačovým programem, jež Vám budoucí koupelnu přesně zobrazí. Stejně tak je rozhodně lepší přizvat profesionála i k instalaci a pokládce dlažby, protože jedině tak nedojde k jejímu znehodnocení a ke znehodnocení celé práce. Při výběru dlažby nevěnujte pozornost jenom estetické stránce, ale také povrchové úpravě, vlastnostem materiálu, její životnosti a v neposlední řadě i značce výrobce a ceně. Obklady a dlažby jsou velice nenáročné na údržbu, mohou být i mrazuvzdorné, otěruvzdorné, bezpečně odolají i agresivním saponátům a čistícím prostředků. Při pokládce se samozřejmě nesmí podcenit použití vhodného lepidla a spárovací hmoty. Dnes je na trhu nespočet druhů lepidel, které jsou v práškové formě a před aplikací se ředí vodou.

Jak vybrat správné obklady a dlažby

Při volbě obkladů a dlaždic je na výběr nespočet různých barev, odstínů, dekorů, stylů anebo rozměrů. Výběr je nutné přizpůsobit jak Vašim představám, tak i celkovému stylu interiéru a domu. Například při rekonstrukci staré chalupy si stěží zvolíte moderní velkoformátové designové obklady, ale spíše decentní nebo rustikální styl. Obklady mohou imitovat různé látky, dřevo nebo kámen. Dnes jsou velice moderní velkoformátové jednobarevné dlaždice, které mohou být například doplněné kontrastními listelami. Při kombinování barev se nabízí nepřeberná škála možností, většinou však dvou nebo tří odstínů. Zajímavě působí profilované pásky, které jakoby vystupovaly z plochy. Kachle mohou být glazované či neglazované, mohou být odolné proti opotřebení a jsou nenasákavé. Na schody je vhodné umístit dlažbu, která má protiskluzovou úpravu. Mrazuvzdorné obklady či dlažbu je možné použít i v exteriéru, například na balkón či terasu. Jak je již zmíněno, vzhledem k tomu, že se jedná o větší investici, nechte si udělat 3D vizualizaci, díky čemuž budete mít jasnou představu o budoucím díle.

Zateplení fasády

Díky růstu cen energií se čím dál víc lidí rozhoduje zateplit si svůj dům. Právě zateplením fasády do budoucna ušetříte nemalé finanční prostředky za vytápění. Na zateplení je nutné myslet nejen při stavbě nového domu, ale i při rekonstrukci domu starého. I když se nejedná o zrovna levnou investici, s trendem růstu cen se Vám zaručeně v dohledné době vrátí. Zateplením fasády získáte nejen úsporu energie, ale můžete se také zbavit problému s vlhkým zdivem, což může být způsobeno srážením vodních par na studené zdi. Vnější zateplení je schopné lépe chránit Váš dům před nepříznivými vlivy okolí a také lépe izoluje proti hluku. Venkovním zateplením získá Váš dům i nový pěkný vzhled. Vnější zateplení se provádí nejčastěji buď pomocí polystyrenu, nebo pomocí minerální vaty. Každá z těchto možností má své výhody a samozřejmě i nevýhody. Při zateplení se obraťte na profesionála, který Vám dle charakteru domu, doporučí nejvhodnější způsob zateplení.

Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny je velice podobná rekonstrukci bytového jádra. Rekonstrukce koupelny je jednodušší, protože se nemusí vybourávat a následně nově stavět příčky. Nicméně bouracím pracím se zcela jistě nevyhnete, zvláště jedná-li se o kompletní rekonstrukci. Při kompletní rekonstrukci je také nutné vybourat stávající obklady, elektroinstalaci, rozvody vody, odpady, odstranit starou vanu, umyvadlo či sprchový kout. Výměnou starých instalací za nové je možné zcela změnit dispoziční řešení koupelny a lépe ji přizpůsobit Vašim potřebám. Abyste nemuseli hledat více různých firem, můžete si nechat provést celou rekonstrukci od specializované stavební firmy tzv. na klíč. Před rekonstrukcí si můžete nechat provést zmiňovanou 3D vizualizaci a samozřejmě cenovou kalkulaci. Dnes také existují koupelnová studia, kde Vám zpracují celý návrh budoucí koupelny do posledních detailů. Moderní, nadčasová a čistá koupelna se stane místem, kde budete rádi, například v horké koupeli trávit čas a relaxovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16449 (novesluzby.cz#23632)


Přidat komentář