Realizace střech a půdních vestaveb - Klatovy a okolí

Střešní oblast je z hlediska celé stavby velmi důležitá, proto nepodceňujte její úpravy a podoby. Jaké možnosti v tomto směru máte? Provedeme vás stavebními pracemi, které se týkají střech a nejen jich.

Proč je střecha tak podstatná? Stavět se  sice začíná od základů, tedy odspoda, ale na druhou stranu, povětrnostní podmínky zase působí ze shora. Když prší, padá sníh či třeba jenom poletuje listí, tak vše se usazuje na střeše. Třeba i ptáci posedávají ve svrchních místech a třeba jejich výkaly také mohou destruovat střešní krytiny. Proto byste neměli zapomínat na udržování vaší stavby právě z této oblasti. Jaké možnosti se vám nabízejí v úpravě střech nebo jak si zútulnit místo pod střechami? Uvidíte, že toho je mnoho a každý si může vybrat.

střechy

Střechy na klíč

Pokud potřebujete postavit novou střechu, nebo potřebujete střechu opravit či kompletně zrekonstruovat, a bydlíte-li v** Klatovech a okolí** pak můžete oslovit firmu pana Václava Ščepky. Jeho firma provádí opravy, rekonstrukce a montáže všech typů střech.** Nabízí kompletní provedení střechy a také jednotlivé tesařské, pokrývačské a klempířské práce, a to s využitím všech typů materiálu**. Firma pana Václava Ščepky patří mezi dodavatele s velmi pozitivními referencemi a s příjemným přístupem ke klientům, pro což je doporučována. Kompletní nabídku i reference najdete na internetových stránkách http://www.klempirstvi-kt.cz/, nebo se můžete vydat přímo do provozovny firmy na adresu** Korálkova 482, Klatovy, 33901**. Případné dotazy či objednávky můžete zaslat pomocí e-mailové adresy** vaclavscepka@seznam.cz**, nebo můžete využít telefonního čísla +420 605 020 922.

střechyVýhodou sjednání služby na klíč, není jen zbavení se starostí a přenechání je vybrané firmě. Jde i o to, že každá firma, která poskytuje služby na klíč, si hlídá všechny jednotlivé pracovní fáze a snaží se o to, aby každá byla v té nejvyšší možné kvalitě. Je to tedy zcela něco jiného, než když se na stavbě střídají jednotliví řemeslníci, kteří se vlastně ani neznají. Dalším plus práce na klíč je cena. Neplatíte za jednotlivé práce, ale za celou kompletní zakázku. Nemusíte se tedy strachovat, zda nepřekročíte daný limit, a budou vám stačit finance. Cena je daná při sjednání služby a zpečetěná podpisem smlouvy. Třetím plus je** záruka**. Ta se nevztahuje na jednotlivé činnosti, ale na celou zakázku. Tedy na všechny provedené práce i na použitý materiál. A samozřejmě záruka u jedné firmy na vše, to je obrovská výhoda.

Rekonstrukce střech

Každá rekonstrukce střechy vyžaduje komplexní přístup. Vše by mělo začít vyhledáním odborné firmy, prohlídkou stávající střechy a návrhem projektu. Teprve po jeho vytvoření a odsouhlasení, je možné žádat o stavební povolení, to v případě změny vzhledu střechy, nebo v případě rekonstrukce někdy stačí jen ohlášení stavby. Pak se začne s rozebíráním a demolicí stávající střechy. Po odvezení sutin nastupují tesaři a staví střešní konstrukci. Po ní následuje umístění střešních oken a izolací. Tak se pokrývači pustí do pokládky střešní krytiny a klempíři do oplechování střechy a umístění svodů. Vhodné je nechat si instalovat i hromosvod a ochránit tak svůj dům opravdu dokonale.

Tesařské práce

Pokud se zmiňujeme o tesařských pracích v souvislosti se střechami, tak se jedná o činnosti, kde se hojně pracuje se dřevem, které má být velmi nosné. Začněme hned od základu střechu. Od krovu. Oč se jedná? Je to základní konstrukce střechy. Postaví se základní kostra střechy. Jednotlivé trámy nejprve vytvoří pevnou základnu střechy a ty se poté pokryjí potřebnými krytinami. Těmi mohou být základní aplikace, ale také výhodné prvky, které zlepší vlastnosti střechy. Krov je tedy to základní, co drží střechu pohromadě, takže si na tom dejte záležet, resp. investujte do toho, co vám profesionál doporučí.

  • Václav Ščepka
  • Tel: +420 605 020 922
  • E-mail: vaclavscepka@seznam.cz

S tím souvisí i rekonstrukce krovů čili opravy, protože jednou za čas se musí obnovit, aby byly opět stabilní a pevné. Není to ale záležitost příliš častá. Záleží samozřejmě na kvalitě a poškození střechy, ale všeobecně to je záležitost několika desetiletí. S tím také souvisí i demontáže původních střech, když je třeba chcete vyměnit za nové. To se pak může týkat jiného typu opláštění nebo místo zkosené střechy budete chtít plochou. Samozřejmě, že demontáž střechy se dá udělat, když chcete přistavět patro, a pak se teprve rozhodnete, jestli si necháte původní typ střechy nebo zvolíte jiný.střechy

Pokrývačské práce

Pokrytí střechy je velmi podstatné, protože svrchní vrstva chrání před všemi okolními vlivy. Na výběr máte z řady produktů. Mohou to být asfalty, které zabrání vniknutí vody nebo působení různých rostlin či živočichů, kteří mohou poškozovat stavbu. Samozřejmě se nabízí i položení střešních tašek. Ty mohou být z betonu, pálené a mají velmi podstatný účel. Spousta lidí se mylně domnívá, že když někde chybí taška, tak to nevadí, protože tam jsou stovky jiných. To je ale omyl. Jakmile se odkryje jedna část střechy, už si sem najdou cestu právě ony okolní faktory, které pak mohou poškodit střechu skoro ve stejné intenzitě jako kdyby na střeše pokrytí nebylo.

Co se týká svrchních prací u střech, tak můžete mít ve střeše i otvor. To jsou střešní okna, která jsou ideálním prostředkem pro prosvítání světla i působení tepla. Střešní okna mohou být jednak kyvná, kdy můžete regulovat, jak budou otevřená. Pak to jsou i ta okna, která se otevírají celá, protože se okno vyklopí na střechu. To je výklopně-kyvný typ. Protože střešní okna jsou umístěná ve střeše, tak nemusí být tak jednoduchý přístup k oknu. K tomu vám poslouží speciální teleskopické tyče, kterými regulujete otevírání okna. Nebo můžete mít elektronické ovládání okna, aby to pro vás bylo snazší. Záleží na umístění okna. Samozřejmě, že pod zkosenou střechou ho můžete mít i v místě, kam v pohodě dosáhnete.

Klempířské práce

střechy

Klempířina manipuluje s plechem. U staveb to pak bývá nejčastěji práce s okapy a žlaby, které odvádějí vodu. To je velmi podstatné, protože voda stékající po omítce by poškodila fasádu a následně i stabilitu stavby. Proto, pokud máte poškozený okap, tak si ho nechte opravit. Jinak by vás to v budoucnu stálo mnohem více. S tím pak souvisí i parapety u oken, které odvádějí vodu od okna, aby nezatékala a také se zamezuje tekoucí vodě po omítce.

  • Václav Ščepka
  • Tel: +420 605 020 922
  • E-mail: vaclavscepka@seznam.cz

Klempířina se vztahuje i na oplechování střechy. Plech je jako** krytina** velmi praktický a pomáhá bojovat proti povětrnostním vlivům. Díky své nepropustnosti je velmi užitkový a pomáhá střechu chránit. Plech se aplikuje buď jako poslední krytina (často na plochých střechách), ale je i součástí střech s taškami.

Půdní vestavby

Máte podkroví, půdu, kterou chcete předělat na pokoj? Pokud nechcete utratit moc peněz, tak si objednejte** sádrokarton**. Tyto prvky jsou velmi levné a rychle se s nimi montuje. Sádrokarton dokáže nahradit klasické zdivo, protože má podobné vlastnosti jako jiné stavební prvky. Jen tedy nemůže být adekvátní náhradou statických stěn. Jinak ale dokáže izolovat a dají se s ním stavět různé pokoje, které si můžete nechat postavit přímo na míru vašim potřebám. To se pak samozřejmě nevztahuje na jen na podkrovní byty, ale i další pokoje v domě. I v bytovém objektu toho můžete využít, pokud chcete místnost přepažit jednou příčkou. Pokoj si pak můžete ozvláštnit i podhledy, které z hladkého povrchu mohou vytvořit jedinečný a neotřelý dezén.

Doprava stavebních materiálů

Nemáte možnost, jak přivézt stavební materiál? I to dnes nabízejí firmy a to ani nemusejí nic stavět. Sami vám dovezou stavební prvky, se kterými si poté můžete dělat, co chcete. Protože každý nemá velké vozidlo, tak může využít této služby. A firmy o tom vědí, takže nabízejí dovoz separátně.

Využijte všech služeb, které stavební firmy nabízejí. Na co nestačíte sami, si pozvěte odborníky, abyste měli pěkné a kvalitní bydlení. Je to účelová investice, která se vám vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16421 (novesluzby.cz#23440)


Přidat komentář