Realizace půdních vestaveb - Šumperk

Jestliže se chystáte si z vaší půdy vytvořit příjemné a útulné podkrovní místnosti, je nezbytné tento prostor kvalitně zaizolovat. Tepelné a zvukové izolace jsou důležité nejen při půdní vestavbě, ale při každé výstavbě domu nebo jeho rekonstrukci.

Realizace půdních vestaveb – Šumperk

Rozhodli jste se postavit rodinný dům nebo jej zrekonstruovat či zrealizovat půdní vestavbu? V tom případě by měly být veškeré stavební práce na vysoce profesionální úrovni, neboť je velmi pravděpodobné, že stavíte pouze jednou za život, stejně jako možná jen jednou za život realizujete půdní vestavbu nebo kompletně rekonstruujete váš dům. V Šumperku nebo jeho okolí vám profesionální stavební služby poskytne firma , která provádí výstavby rodinných domů, rekonstrukce rodinných domů, rekonstrukce průmyslových objektů, rekonstrukce bytových jader, zateplování obvodových plášťů budov, fasády, půdní vestavby, sádrokartonové konstrukce, izolace spodních staveb proti vodě nebo nabízí zpracování rozpočtů staveb.

Půdní vestavby

Půdní vestavby představují dostupné a ideální řešení, jak vytvořit z prostorů, které původně sloužily pouze jako půda, přitažlivý prostor, ve kterém se dá krásně, pohodlně a luxusně bydlet. Rekonstrukce podkroví přitom nemusí být nijak zvlášť náročná, ovšem musí se vědět, jak na ni. Půdní vestavby totiž musí být realizovány v souladu s příslušnými stavebními normami. Jestliže vám bude půdní vestavbu provádět profesionální firma, nemusíte se obávat, že by bylo něco zanedbáno a můžete se tak těšit z perfektního výsledku. Půdní vestavby se staví velmi dobře za pomocí sádrokartonu, ze kterého se dělají stropy a příčky. Se sádrokartonem se velmi snadno manipuluje a práce je tak snadná, ale hlavně efektivní. Dobrých řešení pro výstavbu však existuje více. Při rekonstrukcí půdního prostoru je nutné dbát na to, aby byl co nejméně zatěžován původní strop. Pouze firma, která má z půdními vestavbami bohaté zkušenosti, dokáže určit, zda je zrovna ve vašem domě realizovatelná původní vestavba, jaké úpravy v oblasti střechy bude nutné provést, zda je nutné zpevnit podlahu a další skutečnosti.

Jak správně provést půdní vestavbu?

K tomu, aby byla půdní vestavba správně realizována, je potřeba správného složení konstrukce střechy. S tím souvisí i správné odvětrávání střechy. Bez něj by se totiž mohlo stát, že střecha ztratí svou funkci tepelné izolace a dojde k poškození podhledů. Je proto nutné dbát na to, aby byla střešní krytina včetně všech klempířských prvků a pojistné hydroizolace v perfektním stavu. Právě střechou uniká nejvíce tepla, a proto je nutné, aby byla kvalitně zaizolována. Tepelná izolace by měla být chráněná parotěsnou zábranou. Jak již bylo zmíněno o odstavec výš, je nutné posoudit stropy, na nichž bude vestavba realizována. Je nutné posoudit i výšku budovy a mnoho dalších faktorů.

Na co všechno je možné využít půdní vestavby?

Půdní vestavby jsou perfektním řešením pro zřízení bytů, ateliérů nebo kanceláří, ale v dnešní době se v půdních prostorách nacházejí také výrobní prostory nebo dokonce školní učebny. Díky dobře zrealizované půdní vestavbě můžete dosáhnout vysokého standardu bydlení v maximálně moderních stylu.

Výstavby rodinných domů

Chystáte se také změnit vaše bydlení jako vaši známí nebo přátelé? Pokud máte v plánu postavit si nový rodinný dům, vždy je lepší se obrátit na stavební firmu, která je schopna zajistit všechny potřebné a důležité stavební práce a to kvalitně a se stoprocentním nasazením. Samozřejmostí u stavebních firem je i dodávka stavebního materiálu, samozřejmě po předchozí dohodě s vámi. Stavební firmy jsou výborným řešením i tehdy, pokud potřebujete pomoc s projektem na daný dům. Jen profesionální stavební firma vám postaví dům vašich snů, ve kterém budete rádi trávit všechny volné chvíle a kam se budete vždy rádi vracet.

Pasivní rodinný dům

Pokud se vám nechtějí vyhazovat peníze za energie a další náklady s bydlením v domě spojené, měli byste již při plánování stavby rodinného domu přemýšlet ekonomicky. V těchto případech se vyplatí investovat do výstavby pasivního domu. Co to pasivní dům je? Pasivním domem je stavba, jejíž roční spotřeba tepla na vytápění je nižší než 15 kWh/m². Tato hodnota představuje asi jednu desetinu spotřeby klasických rodinných domů. Pasivní domy si s přehledem vystačí s jinými zdroji tepla než s klasickou topnou soustavou, díky čemuž nejste závislí na dodávkách plynu a ušetříte tak mnoho peněz. Pasivní domy bývají od běžných rodinných domů, dá se říct, k nerozeznání. Zeptejte se stavební firmy na všechny klady pasivních rodinných domů a sami se rozhodněte. Náklady na vytápění můžete snížit různými způsoby, např. i tvarem a dispozicí domu. Nejvíce efektivní se jeví pasivní dům velmi jednoduchého tvaru, neboť u domů, které jsou složitější, vzniká větší počet tepelných mostů a těmi uniká teplo ven z domu**. Pasivní domy** jsou velmi oblíbené u rodin, které mají nebo plánují děti, nebo u alergiků. Vzhledem k tomu, že jsou tyto domy kvalitně zaizolovány a udržují si stálou teplotu, nedochází v nich k tvorbě nebezpečných plísní.

Zateplování obvodových plášťů budov

Jak jste si jistě již všimli, náklady za teplo se neustále zvyšují a to dokonce i několikrát v jednom roce. Proto se zcela jistě vyplatí investovat své finanční prostředky do zateplení obvodových plášťů budov. Díky kvalitnímu a profesionální zateplení snížíte náklady na vytápění, ale taková izolace vám dobře poslouží i v letních parních dnech, kdy zabraňuje průniku tepla dovnitř a to přispívá k lepší kvalitě bydlení. Je však nutné, aby byla izolace provedena opravdu kvalitně, protože při její montáži svépomocí se vám také může stát, že vyhodíte zbytečně peníze za materiál a přitom izolace nebude plnit funkci, kterou má.

Realizace fasád

Po zateplení obvodových plášťů budovy přichází na řadu i realizace fasády. Fasáda plní mimo estetickou funkci i funkci ochrannou a to před povětrnostními vlivy vnějšího prostředí. Díky dobře a odborně provedené fasádě podstatně zvýšíte životnost stavby. Fasády se musí provádět kvalitními barvami. V současné době můžete vybírat z široké nabídky barev a to buď se silikátovým nebo silikonovým či akrylátovým základem. Která barva na fasádu a jakého základu je ta nejvhodnější pro váš dům, vám opět rádi poradí odborníci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16361 (novesluzby.cz#23148)


Přidat komentář