Realizace nízkoenergetických domů - Svitavy

Výstavba nízkoenergetických domů se realizuje již několik let, avšak v poslední době je toto téma v souvislosti s neustálým navyšováním cen za energie stále aktuálnější. Tyto domy představují nový a moderní způsob bydlení.

Realizace nízkoenergetických domů – Svitavy

Ten, kdo se chystá na stavbu rodinného domu, by měl zcela jistě zvážit možnost nechat si postavit nízkoenergetický dům. Pokud je odborně postaven, zaručuje nejnižší možnou spotřebu vynaložených energií na jeho provoz. Spolehlivá firma, která se výstavbou nízkoenergetických domů zabývá realizuje zakázky ve Svitavech a také širokém okolí.

Tato firma na vysoké úrovni provádí ale i jiné služby, můžete si vybrat například:

  • výstavby rodinných domů na klíč,
  • rekonstrukce bytových i nebytových jader
  • realizace obkladů a dlažeb
  • zateplování objektů

Nízkoenergetický dům

Stále častěji se v dnešní době rozmáhají stavby nízkoenergetických domů. Tyto domy představují vysokou kvalitu, neboť jsou na ně kladeny mnohem přísnější nároky na nízkou spotřebu tepla určeného k vytápění, než je tomu u klasických novostaveb. Nízkoenergetický dům je projektanty a architekty navržen tak, aby nejvyšší množství tepla na jeho vytápění představovalo 15 - 50kWh/m2 obytné plochy.

Nízkoenergetický dům - výrazná úspora peněz

Nízkoenergetický dům je znám opravdu nízkými náklady, které uspoří velkou částku peněz z rodinného rozpočtu každé rodiny, která se pro tento způsob bydlení rozhodne. Nízkoenergetický dům zajistí jeho uživatelům ty nejlepší nároky na pohodu vnitřního prostředí. V horkých letních dnech bude uvnitř domu příjemný chládek a v krutých mrazech nebudete vědět, co je to chlad a studené nohy. Nízkoenergetický dům zajišťuje naprosto tepelně pohodové prostředí, ve kterém máte neustále pocit čerstvého vzduchu bez nutnosti větrání. Nízkoenergetický dům si můžete nechat postavit za téměř stejné peníze, jako běžnou novostavbu a můžete jím ušetřit až 90% nákladů na vytápění. Nízkoenergetický dům je postaven na takové úrovni, že nepotřebuje běžný systém vytápění. Teplo získává od slunce, od lidí pohybujících se uvnitř domu a od elektrických spotřebičů. To vše postačí k tomu, aby byl váš dům vytopen po většinu část roku.

Důvody pro stavbu nízkoenergetického domu

Nízkoenergetický dům zaručí jeho uživateli pouze desetinové náklady na vytápění domu oproti jiným běžným stavbám. Nízkoenergetický dům není téměř vůbec poznamenán neustálým zvyšováním cen za spotřebované energie a navíc nabízí vysoce pohodlné a zdravé bydlení.

Výstavba nízkoenergetického domu

Každý investor, který se pro výstavbu nízkoenergetického domu rozhodne, by měl pro zpracování projektu tohoto druhu domu vybrat takového odborníka, který nízkoenergetickým stavbám rozumí, který má s jejich navrhováním mnohaleté zkušenost, a který zná vlastnosti jednotlivých materiálů, ze kterých je možné nízkoenergetické domy stavět a dokáže tak investorovi doporučit přesně to, co by odpovídalo jeho požadavkům. V České republice jsou nejčastěji stavěny zděné domy a vy můžete vybírat z velkého množství materiálů a tvárnic, které již v základu mají zahrnuté vynikající tepelně izolační vlastnosti. Módní jsou i montované stavby, kdy se jedná o suchou výstavbu, která se provádí s pomocí panelů na bázi dřeva nebo betonu. Uvnitř těchto panelů je opět umístěna tepelná izolace. Máte-li rádi přírodu, možná vám bude nejbližší dřevostavba, která je montovaná z čistého opracovaného dřeva.

Výstavba rodinných domů na klíč

Výstavba jakéhokoliv rodinného domu je pro investora v naprosté většině případů investicí, která jej provází po mnoho dalších budoucích let v podobě splácení úvěru nebo hypotéky. Každá výstavba domu něco stojí a záleží na finančních prostředcích, jak bude celková stavba v závěru vypadat. V každém případě se jedná o velmi významný životní krok a tento byste vždy měli konzultovat se specialisty, kteří výstavbě rodinných domů rozumí. Někteří lidé nemají přesnou představu o tom, jak by měl jejich dům vypadat a jsou rádi, pokud jim stavební firma nabídne katalog již zhotovených projektů, ze kterého si investor vybere ten, který by nejlépe odpovídal jeho představám. Jsou však také lidé a těch je podstatně více, kteří mají své nápady, mají svá přání, představy a následně zhotovený projekt je přesně dle těchto představ. Nechat si postavit firmou rodinný dům tzv. na klíč je velmi pohodlné a zpravidla ten, pro koho není stavba přímo koníčkem a chce strávit budoucí roky příjemněji než dřinou na stavbě, vždy využije tuto možnost. Stavební firma zajistí kompletní stavební práce od A po Z, obstará stavební dozor, vypracuje nebo nechá vypracovat projekt, zařídí všechna potřebná povolení a po dokončení všech prací a finálních úprav vám předá kompletně postavený dům k jeho užívání.

Rekonstrukce bytových jader

Rekonstrukce bytových jader jsou v dnešní době velmi moderními stavebními pracemi a představují častou formu úpravy interiéru. Díky rekonstrukci bytového jádra se zefektivní využití daného prostoru a nejčastěji kladou lidé důraz na změnu velikosti a rozložení koupelny a záchodu, aby se v jejich interiéru necítili tak stísnění. Takto nově zrekonstruovaná koupelna a záchod dokážou ozvláštnit celkový design bytu nebo domu a udělají z něj moderní místo. V naprosté většině případů představuje koupelna s toaletou ihned za kuchyní místo, které návštěvy zajímá nejvíce a kam se také téměř každá návštěva dříve nebo později odebere. Proto byste si měli nechat záležet na vzhledu těchto prostor a jejich renovaci přenechat odborníkům na slovo vzatým.

Zateplování objektů

Zateplení zaručí tepelnou pohodu každého domu a mělo by být jeho nedílnou součástí. Pokud váš dům dosud není zateplen, neměli byste již déle váhat a obraťte se na firmu, která přímo pro vás dům navrhne nejvhodnější způsob zateplení. Původní staré domy zpravidla zateplené nejsou, neboť dříve se zateplování neprovádělo. Dnešní trend je zcela opačný a již se nesetkáte s nezateplenou novostavbou. Trendy v oblasti zateplení jdou neustále dopředu a na výběr máte z různých materiálů. Kvalitně a odborně provedené zateplení domu zásadním způsobem zabraňuje úniku tepla z objektu. Každá tepelná izolace však musí být provedena podle projektu a přesných technických parametrů daných výrobcem zateplovacího systému.

Realizace obkladů a dlažeb

Než začnete vybírat obklady a dlažby, měli byste vědět především to, co budete obkládat, jak moc budou zatěžovány obkládané plochy, jak náročná bude jejich údržba, v jakém prostředí se bude obkládat. Na chodbu nebo do haly, kde je dlažba zatěžována podstatně více než např. v koupelně, byste měli volit takovou dlažbu, která bude snadná na údržbu. Stejně tak je důležitý i celkový barevný vzhled, aby se vám dlažba nejen líbila, ale také aby zapadala svým barevným provedením do interiéru. Dlažbu a obklady vybírejte podle velikosti a designu interiéru. Pořiďte si vždy cca od 15% materiálu na obložení více, než je původně spočítané množství, abyste měli do zásoby, kdyby se něco nepovedlo, apod.

Obklady a dlažbu nekupujte nikdy přes internet, ale vždy v kamenných obchodech, kde si ji můžete důkladně prohlédnout a kde vidíte skutečnou barvu a vzor. Fotografie v katalogu nemusí vždy odpovídat realitě. S výběrem, s nákupem a s pokládkou vám vždy rádi pomůžou profesionálové. Nemusíte se tak bát, že byste vybrali špatné nebo nekvalitní kachličky, nemusíte se starat o to, jaké pomůcky a nářadí potřebujete pro jejich pokládku a nemusíte se ani strachovat, že vámi neodborně nalepené kachličky za krátký čas opadnou. Profesionální firma se zkušenostmi je totiž zárukou kvality.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16448 (novesluzby.cz#23617)


Přidat komentář