Půdní vestavba, montáž sádrokartonu - Kladno

Půdní vestavba je řešením při nedostatku prostoru v rodinném domě, při hledání bytu, při potřebě ateliéru či pracovních prostor. Zásluhou moderního sádrokartonu je možné instalovat půdní vestavbu i tam, kde to jinak není možné.

Půdní vestavba a sádrokarton je ideální spojení, které dokáže vytvořit jedinečné bytové i pracovní prostory. Sádrokarton je materiálem splněných přání každého, kdo má rád krásu a dokonalost, stejně jako komfortní bydlení za málo peněz.

Montáž sádrokartonu - Kladno

Jste-li z okolí Kladno a poptáváte sádrokartonové ** práce**, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na pana Jana Jansu.Sádrokarton Kladno** **

Na pana Jan Jansa se můžete obrátit pokud potřebujete**:
**

  • sádrokartonové práce
  • půdní vestavby
  • suché výstavby

Pan Jan Jansa všechny práce odvádí profesionálně a s přihlédnutím na bezpečnost.

Máte-li dotazy k nabízeným službám, můžete pana Jana Jansu kontaktovat:

  • telefonicky: *** *+420 776 354 000
  • e-mailově:** jansajan@seznam.cz**

Sádrokartonové práce a půdní vestavba

Sádrokarton je moderní materiál, který se vyznačuje variabilností a všestranností. Hodí se pro celou řadu staveb i rekonstrukcí. U půdních vestaveb jde o materiál, který je zcela ideální. Je totiž možné ho použít ke každému účelu přestavby. Tak vnikají půdní vestavby pro rozšíření obytné plochy rodinného domu, pro nový byt, pro klidové zóny nebo relaxační účely. Nebo pro dosud zachovanou představu ateliérů, ve kterých vznikají umělecká díla.

Půdní vestavba - zateplení domu, úspory za energie

Každá půdní vestavba přináší kvalitní až luxusní bydlení. Ale to není vše. Když jde o půdní vestavbu na bytovém domě a tak z ní má prospěch nejen budoucí majitel, ale také všichni obyvatelé domu. Zásluhou půdní vestavby se totiž dům zateplí, odizoluje a přinese tak větší komfort bydlení. V celém důsledku dojde i na úspory. Půdní vestavba totiž sníží náklady na teplo všech obyvatel domu.

Využití sádrokartonu při půdní vestavběMontáž sádrokartonu Kladno

Pro půdní vestavbu ze sádrokartonu mluví celá řada kladných tvrzení. Půdní vestavba ze sádrokartonu je rychlá, finančně a časově nenáročná stavba. Umožňuje variabilní řešení prostoru. Umožňuje i využití netradičních designových prvků, které učiní celé bydlení zcela výjimečným. Sádrokartonový systém má celou řadu desek s různými vlastnostmi určenými pro různé účely. Takže celá půdní vestavba může být postavena rychle a levně, při dodržení všech požadavků na jednotlivé místnosti i vybraná zařízení. Přitom každá půdní vestavba ze sádrokartonového systému zhodnotí celý dům, a to za bezkonkurenční cenu.

Dům se šikmou střechou - půdní vestavba

Základem každé půdní vestavby je kvalitní šikmá střecha, která zajistí dostatečnou světlost prostoru, kvalitní tepelnou a protihlukovou izolaci a hydroizolaci. Velmi důležitý je i stav celé** střešní konstrukce,** stejně jako střešní krytiny a ostatních střešních doplňků. Pokud je nějaký problém, je nutné ho kompletně vyřešit ještě před začátkem montáže sádrokartonů pro půdní vestavbu. Pozdější úpravy tohoto druhu jsou velmi problematické, nebo dokonce nemožné bez rozebrání části půdní vestavby a střechy.

Statika domu při výstavbě ze sádrokartonu

Stejně důležitá jako střecha je výborná statika domu. Stavební úřad většinou požaduje před vydáním stavebního povolení vyhodnocení statiky od úřední osoby. V případě půdní vestavby ze sádrokartonového systému se ve velké většině případů není třeba bát zákazu stavby. Sádrokarton je sám o sobě velmi lehký, tudíž celou spodní stavbu zatěžuje opravdu jen minimálně.

Izolace půdní vestavby

Správně připravené půdní prostory mají kvalitní izolaci. Nejde však pouze o jednu izolaci, ale o celou řadu izolací, které na sebe navzájem navazují. Střecha musí mít správně instalované střešní pláště, jejichž součástí je hydroizolace, parozábrana, odvětrávání, tepelná izolace a nově také** reflexní vrstva**, která snižuje náklady na vytápění.** Podlaha střešních prostorů** by měl být odizolována tepelně izolační vrstvou, izolací proti kročejovému hluku a pak také hydroizolací. U podlahy se využívá sádrokartonových suchých podlah, které izolace zkvalitňují. Tepelná izolace se instaluje i na obvodové stěny. Zde se nejčastěji využívá sádrokartonové předsazené stěny, která izolaci skryje zároveň s instalačními rozvody. Všechny tyto izolace musejí splňovat náročné normy.

Dispoziční řešení půdní vestavbysádrokartony Kladno

Dispoziční řešení vychází z projektové dokumentace. Podle ní se instalují lehké instalační profily, na které se pak montují sádrokartonové desky. Konstrukce z lehkých profilů se montuje na strop, šikminy, stěny, montují se samostatné příčky. Velkou výhodou sádrokartonového systému je, že příčky nutně nemusí být v pravém úhlu. Mohou být zvlněné, do oblouku či jiného vhodného tvaru. Tím je pak prostor zajímavější a často i prostornější. Při stavbě konstrukcí by se nemělo zapomínat na designové konstrukční prvky, jako jsou police, niky, lišty, světelné rampy a další vychytávky, které prostor zpříjemní a učiní ho jedinečným. Součástí konstrukce je také vestavěný nábytek, který krásně vyplní hluchá místa a šikminy.

Sádrokartonové desky podle vlastností

Na konstrukci se pak montují sádrokartonové desky. Zde je třeba znát jednotlivé vlastnosti desek. Tak dosáhnete nejen vysoce komfortního, ale i úsporného bydlení. Pro místa s vyšší vlhkostí jako je koupelna, záchod a kuchyně se využívají impregnované sádrokartonové desky odolné vlhku i plísním. Pro odhlučnění je tu akustická sádrokartonová deska, která zajistí klid v celém prostoru. Místa se zvýšenou možností vzniku požáru ochrání protipožární sádrokarton. Pro klimatizaci se hodí děrovaná sádrokartonová deska. Na podlahu pak sádrokarton pro vysokou zátěž. Běžné příčky, stropy a podhledy mohou být montovány z bílých sádrokartonových desek. V případě, že je zapotřebí některé místo odhlučnit, zateplit a zároveň protipožárně ochránit, nebo zajistit odolnost proti vlhku, pak jsou tu sádrokartonové desky, které v sobě kloubí více vlastností.

Bezpečné instalační rozvody v podkroví

Půdní vestavby většinou mají střešní okna, která jsou vysoko položená. To ztěžuje jejich ovládání. Proto se vyplatí zvážit ovládání na dálku. Právě sádrokartony umožňují rozvod instalací přesně podle potřeby za dodržení maximální bezpečnosti. Rozvody jsou vedeny v lištách v dutině příček a jsou obaleny izolací. Ta zabraňuje požáru, a v případě odpadů a vody také hluku. Tak je možné skrytě rozvést všechny rozvody přesně podle potřeb.

Kvalitní povrchová úprava sádrokartonu

Jako téměř poslední se provádí povrchová úprava sádrokartonu. Zde je možné využít všech technik, které se vám líbí. Dokonce je možné sádrokartonové příčky omítat. K tomu slouží** sádrové omítky** v klasické hladké podobě, nebo v podobě dekorativní. Za zmínku určitě stojí i dekorativní štuk. Pak jsou tu klasické i moderní techniky výmalby, nátěrů, keramické i jiné obklady a zajímavé tapety, které umožňují hrát si s vnímáním prostoru.

Výhody sádrokartonů

Pro sádrokartonový systém mluví celá řada výhod. Můžeme si je zde shrnout. Sádrokarton je lehký, variabilní, všestranný, zdravotně nezávadný a levný. Má mnoho moderních podob, které značně usnadňují výstavbu při vysoké kvalitě. Sádrokarton se lehce zpracovává, montuje i dokončuje. Práce s ním je rychlá, bezpečná a čistá.

Instalace sádrokartonu podle noremPůdní vestavva Kladno

Všechny sádrokartonové práce se provádějí podle přísných norem, které zajišťují bezpečnost, zdravotní nezávadnost, vysokou kvalitu i využití vlastností sádrokartonových desek. Proto je nutné objednat sádrokartonové práce u odborné firmy, která disponuje vyškolenými pracovníky. Ti profesionálně provedou všechny sádrokartonové práce, včetně protipožární ochrany.Ta je zásluhou speciálních sádrokartonových protipožárních desek na vysoké úrovni a zajišťuje mnohem delší dobu k opuštění domu v případě požáru. Proto se protipožární sádrokarton instaluje nejen u půdních vestaveb, ale i samostatně jako požární ochrana stavebních konstrukcí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16583 (novesluzby.cz#24358)


Přidat komentář