Pronájmy a prodeje bytu s realitní kanceláří - Brno

Pronájem nebo prodej přes realitní kancelář má mnoho výhod, které si málo uvědomujeme. Je to podmíněno tím, že si často myslíme, že realitní kancelář po nás chce neuvěřitelně zbytečně vysoké provize.

Jenomže v jedné věci se mýlíme. Ano, realitní kancelář chce sice provize, ale tyto provize jsou zcela odůvodněné. Pronájem nebo prodej není vždy jednoduchá záležitost. Pokud chceme, mít prodej bez problémů, musí se zajistit 100 % servis a ověření dané osoby, která si chce váš dům či byt pronajmout nebo koupit. Můžeme mít při osobním prodeji dobře vypracované smlouvy, ale komu svoji nemovitost prodáváme nebo pronajímáme, jen stěží sami zjistíme.

Nebo si to můžeme zjistit, ale nakonec pochopíme, že jsme zaplatili mnohem více zbytečných peněz, nežli bychom si prodej nebo pronájem zajistili přes realitní kancelář. V této věci bychom neměli být nikdy unáhlení, jelikož by nám potom mohli vzniknout nečekané problémy a naše výlohy by byly mnohem vyšší. Realitní kancelář si účtuje provize, ale za velmi dobře odvedenou práci. Pojďme si blíže přiblížit, jak probíhá pronájem nebo prodej přes realitní kancelář.

Služby realitního malkéře

Hledáte odborníka na prodej, koupi či pronájem nemovitosti? Bydlíte-li v Brně či okolí, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde působí dům na klíčrealitní makléřka, paní Pavla Asaad, která všechny uvedené činnosti zvládne na profesionální úrovni. Pro využití jejich služeb můžete paní Asaad kontaktovat na tel. čísle 733 679 931 či na emailové adrese pavla.asaad@re-max.cz. Pokud bys jste rádi osobní kontakt či domluvu, můžete paní Asaad navštívit v její kanceláři na adrese Blatného 1896/3, Brno-Žabovřesky 616 00. ** Věříme, že s pracemi paní **Pavly Asaad budete spokojeni.

Chci pronajmout nemovitost přes realitní kancelář

Pokud se rozhodnete pronajímat svůj byt přes realitní kancelář, je nutné si domluvit osobní schůzku. Na této schůzce se realitní kancelář seznámí s Vašimi požadavky a s nabízenou nemovitostí.

Nabídne vám možnosti k pronájmu a další potřebné podmínky, které se vztahují na oboustrannou spolupráci. Pokud s jejich podmínkami souhlasíte, může začít další postup. Nejdříve musíte doložit potřebné dokumenty, které vás opravňují k možnosti tuto nemovitost nabízet do pronájmu. Potom je možné uzavřít smlouvu o realitní činnosti. K tomu potřebujete:

  • List o vlastnictví
  • Nabývací listinu
  • U družstevních bytů: nájemní smlouvu

Následovně v určený den, kdy se dohodnete s realitní kanceláří na prohlídku realitního makléře, k Vám makléř přijede a bude se nabídce věnovat. Veškerou propagaci zdokumentuje a ofotí. Tímto starosti s pronájmem nemovitosti přebírá, jak makléř, tak realitní kancelář. Ovšem musíme si vždy uvědomit, že do popředí pronajímání bytů se vždy staví pronájmy a prodeje, které mají pouze řádnou smlouvu.

Chci si pronajmout byt s pomocí realitní kanceláře

Vyhlédli jste si pronájem, který zcela vyhovuje vašim požadavkům a nevíte jak dál? Je to velmi jednoduché. Prvním krokem je, sjednat si v realitní kanceláři schůzku a říci kód dané nemovitosti, který je u každé zakázky. Můžete si také pomocí telefonického spojení nebo emailovou cestou zažádat o více obrázků. Poté se vám ozve makléř, který se o danou nemovitost stará.

Dohodnete si termín, kdy můžete daný byt vidět a ujistit se, že je přesně podle vašich představ. Jestliže se rozhodnete, že tohoto pronájmu zcela využijete, musíte počítat se třemi zásadními kroky, každé realitní kanceláře a to.

  • Složíte jednorázový měsíční nájem, pro realitní kancelář za jejich služby.
  • Jeden měsíční nájem pro majitele.
  • Jednorázovou kauci pro majitele, která je vratná při ukončení pronájmu.

Ihned po Vašem rozhodnutí se zablokuje daný byt, který jste si vybrali. Poté vám realitní makléř zajistí schůzku s majitelem bytu a realitní kancelář připraví veškeré smlouvy spojené s pronájmem. Při podpisu, musíte složit jeden měsíční nájem a kauci. Pokud se nedohodnete jinak, než je určeno ve smlouvě, potom se vždy smlouva sepisuje na 1 rok s možností prodloužení a měsíční výpovědní lhůtou.

Pronájem bytu může být výhodný

S ohledem k dnešní ekonomické situaci, je pronájem pro mnoho lidí velmi výhodné řešení. Pomocí realitní kanceláře, si můžete také vybrat mezi levnějším bytem až po velmi luxusní byt. A to je veliká výhoda realitních kanceláří, protože vám mohou nabídnout pestrou nabídku bytů, všech kategorií.

Chci prodat nemovitost přes realitní kancelář

Pokud jste se rozhodli pro realizaci prodeje přes realitní kancelář, je nutné si také domluvit schůzku v realitní kanceláři. Makléř, který se bude starat o vaší nemovitost, vás poté telefonicky osloví a sjedná si s Vámi schůzku. Na této schůzce s Vámi projedná veškeré náležitosti k tomu potřebné, jako jsou: Podmínky realitní kanceláře, zdokumentování vaší nemovitosti a zjistí vaše představy o ceně, kterou si přejete. Pokud souhlasíte s podmínkami realitní kanceláře, podepisujete vámi vybranou smlouvu. Můžete podepsat buď exkluzivní, nebo neexkluzivní smlouvu.

Následovně se makléř začne starat o zrealizování prodeje. Jakmile vyhledá vhodného kupce, sepíše se kupní smlouva a realitní kancelář dá návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Výhodou je, že veškeré finanční transakce až po zapsání do katastru nemovitostí se řeší přes realitní kancelář. To vám dává 100 % oboustrannou jistotu.

Řešením veškerých finančních transakcí přes realitní kanceláře, co týče prodejem nemovitosti, máte 100 % jistotu, že kupující vám za nemovitost zaplatí. Vlastníkem nemovitosti se totiž nestáváte podpisem kupní smlouvy, ale až dnem, kdy katastrální úřad zapíše Vaše jméno do listu vlastnictví. Což si bohužel málo kdo uvědomí.

Nabídky a služby realitních kanceláří.

Realitní kancelář Vám nabízí mnoho způsobů, jak nejlépe a nejrychleji prodat, nebo pronajmout Vaší nemovitost. Nabízí vám také možnosti v největším rozsahu inzerce na našem trhu a možnosti ve vývěskách na frekventovaných místech. Dále vám nabízí možnost prohlídky nemovitosti a případné schůzky s potencionálními kupci. Tím vám ušetří mnoho času. Některé realitní kanceláře vám udělají dokonalou videonahrávku, která dokáže velmi dobře vystihnout vaší nemovitost. Pokud podepíšete exkluzivní smlouvu, máte 100 % jistotu, že nemovitost bude ve velmi brzké době prodána nebo pronajatá.

Podle čeho si vybrat tu správnou realitní kancelář

Mnoho lidí je velmi zklamáno z jednání některých realitních kanceláří. Důvod je zcela jasný, ale pokud se člověk bude řídit vždy zásadami, které jsou nezbytné pro výběr správné realitní kanceláře, bude jistě spokojený s výsledky. Vždy bychom se měli držet toho, že stabilnost a výsledky daných realitních kanceláří, jsou velmi důležité. Proto si o dané realitní kanceláři vždy zjistěte veškeré možné recense. Skvělá realitní kancelář má vždy skvělé výsledky. Pomocí jejich dokonalých služeb a vstřícnosti i marketingové pomoci, bude váš byt ve velmi dobrých rukách.

Kdo je makléř

Makléř je kvalitně vyškolená osoba, která musí dokonale ovládat veškeré znalosti, co se realitního trhu týče. Dále dobrý realitní makléř je svědomitý a vstřícný k lidem. Také je velmi důležité, aby byl milý a usměvavý. Měl by vám vyjít maximálně vstříc, být zodpovědný a informovat vás řádně o veškerém průběhu realizace ohledně vašeho bytu. Pokud nebudete se svým makléřem, s ohledem špatného chování spokojeni, máte právo o tom informovat danou realitní kancelář, která vám vyhoví a nabídne vám jiného, třeba vámi vybraného realitního makléře.

Realitní kanceláře vám dávají velikou možnost, jak správně a bez zbytečných stresů pronajmout nebo prodat váš byt. Nabízí vám také dokonalý servis, který je velmi profesionální. Pronájem bytu, není mnohokrát tak jednoduchá záležitost obzvlášť v dnešní době. Proto je vhodné si tuto skutečnost uvědomit a zjistit si všechny pro a proti. Nevyužití realitní kanceláře na pronájem nebo prodej bytu, je veliké riziko. Nejen, že by se mohlo stát, že přijdete o byt při samotném pronájmu nebo prodeji, ale také o peníze.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16331 (novesluzby.cz#22290)