Prodej a montáž oken, dveří a žaluzií - Pardubicko

Nová okna a dveře jsou investicí, kterou je nutné předem řádně promyslet. Vždy získejte co nejvíce informací a poté se rozhodněte pro to nejlepší řešení právě pro vás. V následujícím článku se dočtete základní informace o výběru oken a dveří.

Rozhodli jste se pro celkovou rekonstrukci domu nebo bytu? Chcete také, aby vám rekonstrukce přinesla úspory na energiích? Začněte výměnou starých oken za nová. Nová okna mají velmi dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti, výhodou jsou také vysoké estetické vlastnosti. Během rekonstrukce se můžete také rozhodnut pro novu stínící techniku nebo sítě proti hmyzu.

vertikální žaluzie

Prodej a montáž oken

Jedním z důvodů proč se rozhodnout pro výměnu oken jsou úspory. Bylo zjištěno, že okny může utíkat až 30% tepelné energie. Čím starší okna máte, tím je únik tepelné energie větší. Když se zamyslíme nad tím, jaké jsou dnes ceny za energie, může po výměně starých oken za nová vzniknout úspora až 9 000 korun u třípokojového bytu. Investice, kterou dáte do nových oken, se vám tak za pár let vrátí. Okna nám poskytují nejen ochranu před teplem, zimou, ale také hlukem. Moderní okna mají velmi dobré izolační vlastnosti a to nejen tepelné, ale také zvukové. Výměna starých oken za nová představuje nejen větší funkční, ale také estetické vlastnosti. Myslete však také na to, že kvalitní okna vyžadují kvalitní montáž a tak se obraťte na profesionální firmu. Nekvalitní montáž oken vám totiž může přinést mnohé problémy v podobě zatékání vody, proudění vzduchu, kondenzaci vodních pár na okenním rámu nebo vznik vlhkosti a plísní.

Jaký materiál oken vybrat

Při výměně starých oken za nová můžeme vybírat z několika materiálů. Řadí se zde plast, dřevo a hliník. Každý z těchto typů oken má své výhody a nevýhody. Pojďme se na ně nyní podívat.

Dřevěná okna - dlouhá životnost, dobrá izolace

Dřevo je velmi estetický materiál s velkou tradicí.** Dřevěná okna** budou mít dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Dřevěná okna jsou ekologická, estetická a mají dlouhou životnost. Nevýhodou těchto oken je, že mají vyšší nároky na údržbu a také vyšší pořizovací cenu. Tyto okna jsou také náchylnější vůči povětrnostním podmínkám. Tento typ oken je ideálním řešením v historických budovách nebo dřevěných domech.

Plastová okna - dobrá cena, snadná údržba

Další materiál, pro který se můžete rozhodnout, je plast. Plastová okna si získala větší oblíbenost, než je tomu u oken dřevěných. Důvodem je především nižší pořizovací cena těchto oken. Výhodou tohoto typu oken je snadná údržba. Plastová okna nemusíte natírat tak, jako je tomu u oken dřevěných. Životnost těchto oken se pohybuje okolo 50 let. Když vybíráte plastová okna, můžete se rozhodnout z mnoha barevných odstínů. Pro plastová okna jsou typické dobré izolační vlastnosti, odolnost vůči povětrnostním podmínkám a přijatelné pořizovací náklady. Za nevýhodu plastových oken se dá považovat nižší životnost, než u oken dřevěných a také plast nám nemůže nikdy plně nahradit vzhled dřeva.

Hliníková okna - odolnost, tvarová stálost

Vaše volba také může padnout na** hliníková okna**. Tento typ oken je nejen velmi funkční, ale také estetický. Výhodou hliníkových oken jsou minimální nároky na údržbu, vynikající technické vlastnosti, pevnost, odolnost a tvarová stálost. Zaměřme se také na nevýhody tohoto typu oken. Hliníková okna jsou finančně náročná a jejich užitná hodnota převyšuje jejich potřebu.

Prodej a montáž dveří Pardubicko

Dveře jsou významným prvkem exteriéru a také interiéru. Při výběru dveří by však nemělo převažovat pouze estetické hledisko. Když kupujete nové dveře, myslete na to, že děláte investici na léta dopředu. Výběr dveří vždy začíná pečlivým měřením. Na základě měření zjistíte, zda nemají vaše dveře atypický tvar. U atypických dveří by byla nutná výroba na míru. Standardní rozměry dveří jsou následující: 80/197 nebo 90/197 cm. Poté musíte také zvážit šířku nových dveří, nejčastěji se jedná o šířku 80 cm. Pro místnosti, jako je komora, postačí šířka 60 až 70 cm. Šířku dveří i způsob jejich otevírání (pravé nebo levé) zvažte vždy s předstihem a uvažujte také nad rozmístěním nábytku a účelu místnosti.

interiérové dveře

Rozhodovat se dále můžete mezi klasickými otočnými dveřmi. Otočné dveře vyžadují pro pohodlné otevření jeden až dva čtvereční metry. V případě nedostatku prostoru jsou lepším řešením dveře posuvné.

Povrchová úprava dveří, folie na dveře

Za nejběžnější povrchovou úpravu dveří se považují fólie, které mohou být v celé řadě dekorů (dřevo nebo jiné přírodní materiály). Když máte děti nebo domácí mazlíčky je lepší do povrchové ochrany dveří více zainventovat. Velice autenticky bude působit dřevěná lakovaná dýha. Barvy dveří by měly být v souladu s podlahou a okny. Pomocí odlišných dveří však můžete docílit zajímavého kontrastu.

Prosklené dveře, skla průhledná a matná

Potřebujete určité místnosti prosvětlit? V tom případě se rozhodněte pro prosklené dveře. Prosklené dveře dokážou velice dobře odlehčit a projasnit celý interiér. Vybrat si můžete z velkého množství řešení. Dveře mohou být z větší části prosklené nebo mohou mít pouze decentní pruh skla. Skla mohou být plně průhledná nebo matná. V případě větší skleněné plochy se doporučuje používat bezpečnostní skla.

Interiérové stínění – žaluzie

Hledáte chytrý a funkční způsob** interiérového stínění? Jedním z řešení se mohou stát **horizontální žaluzie. Oblíbenost tohoto typu interiérového stínění je velmi velká. Téměř ve všech domácnostech, kancelářích nebo jiných budovách najdeme horizontální žaluzie. Chytře zvolená stínící technika vám zajistí soukromí, zamezí slunečnímu záření, přehřívání místnosti a může esteticky doplnit interiér. Horizontální žaluzie můžete zakoupit v různých barvách a jednoduše je tak sladíte s interiérem. Výhodou žaluzií je rychlá montáž, nízká údržba a cenová dostupnost. Vedle rozšířených horizontálních žaluzií se můžete také rozhodnout pro žaluzie vertikální. Tento typ žaluzií se hodí především do kanceláří, hotelů, zimních zahrad a společenských prostor.

vnitřní žaluzie

Sítě proti hmyzu, nabídka Pardubicko

Vaše okna mohou být také doplněny sítěmi proti hmyzu, jejichž funkčnost oceníte především v létě. Sítě proti hmyzu jsou vyráběny v šedé barvě a na vašich oknech budou takřka nerozeznatelné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16539 (novesluzby.cz#24141)


Přidat komentář