Pokládka zámkové dlažby postup

Zámková dlažba má mnohé výhody, mezi které patří také její nízká cena. Mnoho lidí se rozhoduje právě pro tento typ dlažby. Když se pouštíte do její pokládky, je nutné vědět alespoň základní informace.

Jednou z možností zpevnění ploch před rodinným domem je také zámková dlažba. Zámkovou dlažbu využijete na zpevnění příjezdové cesty, terasy nebo jiné velké plochy. Zámková dlažba se také využívá při stavbě chodníků, náměstí, parkovišť nebo ke zpevnění ploch před nákupními centry a kancelářskými objekty. Tato dlažba se využívá pro své mnohé výhody, mezi které patří trvanlivost. Jednotlivé díly zámkové dlažby se vyrábějí z kvalitních betonových směsí a tak se stávají odolnými vůči opotřebování. Mezi další pozitiva této dlažby patří minimální nasákavost a mrazuvzdornost. Mnozí si tento typ dlažby pořizují také kvůli stabilnosti a velké nabídce odstínů. Na zámkové dlažbě také určitě oceníte rychlost pokládky a velký výběr, co se týká tvarů, velikostí a barev.

Pokládka zámkové dlažby – postup

Základem pro pokládku zámkové dlažby je štěrkový podklad, který je ohraničen obrubníkem nebo palisádou. V případě, že jste si pro pokládku zámkové dlažby vybrali firmu, odborníci vám pomohou jak s výběrem správného typu dlažby, tak se správným tvarem, barvou a velikostí. Po přeměření ploch a správné úpravě povrchu přichází čas na samotnou pokládku.

Pokládat zámkovou dlažbu se doporučuje za vhodných klimatických podmínek. Nejlépe uděláte, když budete zámkovou dlažbu pokládat v letních měsících během suchých dnů. Speciální typ zámkové dlažby může také pomoci v orientaci nevidomým osobám. Tyto dlaždice bývají upraveny na povrchu k zlepšení hmatového vnímání. Při pokládání se začíná v pravoúhlém rohu. Zámková dlažba se pokládá od nejnižšího místa plochy. Jednotlivé díly se kladou se spárou 3 – 5 mm. Důležité je dodržovat rovnoměrnou linii spár. Hotový úsek by se měl vždy po 2 až 3 metrech zkontrolovat pomocí šňůry nebo latě.

Spáry, hutnění

Spáry se zasypávají pískem, kamennou drtí, drceným pískem nebo štěrkem. Zasypávání spár by mělo probíhat za sucha a důležitá je také kvalita zásypového písku. Poté nastává fáze hutnění. V této fázi je důležité očistit povrch od** spárovacího písku**. Pomocí hutnící desky se zavibrují kameny v podélném a příčném směru. Hutnění musí probíhat za sucha. Po této fázi se celá dlažba zasype ještě jednou pískem a písek se na ploše ponechá 2 až 3 týdny. Až po uplynutí tohoto času se písek z plochy může odstranit. Když je plocha zhutněná a zasypaná, je možné ji ihned používat.

Zámkové dlažby Ostrava

V případě, že jste z Ostravy, a máte zájem o profesionální pokládku dlažby, využijte nezávazné konzultace se společností Zámkové dlažby Ostrava.

Zámkové dlažby Brno

V případě, že jste z Brna, a máte zájem o profesionální pokládku dlažby, využijte nezávazné konzultace se společností Zámkové dlažby Brno.

Zámkové dlažby Litoměřice

V případě, že jste z Litoměřic, a máte zájem o profesionální pokládku dlažby, využijte nezávazné konzultace se společností Zámkové dlažby Litoměřice.

Zámková dlažba

Zámková dlažba je velice funkční, moderní a estetická. Výhodou tohoto typu dlažby je dále snadná údržba. A to, co většina z nás na tomto typu dlažby ocení nejvíce, je její nízká cena. V případě, že nemáte s pokládkou zámkové dlažby zkušenosti, je určitě lepší poradit se s odborníkem. Kvalitně odvedená práce vás ušetří případných oprav. Když chcete ušetřit čas a starosti, objednejte si na pokládku firmu, která vše zajistí a o vše se postará.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16354 (novesluzby.cz#23117)


Přidat komentář