Pokládka podlahových krytin - Praha - Michle

Podlaha je tečkou našeho bydlení. Má významnou roli po stránce funkční i estetické. Měla by být příjemná na pohled i chůzi, měla by být odolná, dobře udržovatelná i bezpečná. Výhodou dnešních podlah je jejich široká nabídka.

Jaká je ideální podlaha?

Návodů jak vybrat ideální podlahu je celá řada. V časopisech a v knihách najdete řadu návodů, jak vybrat podlahu i jak ji položit. Ovšem, málokdy je tam uvedeno také úskalí, které výběr a pokládku doprovází. Navíc vývoj podlahových krytin, jde stejně rychle dopředu jako všechno ostatní. A tak materiál, který byl loni módní, zajímavý a nejlepší, dnes může být daleko vzadu. Na prvním místě může být naprostá novinka. Ale je opravdu nejlepší volbou právě pro vás a váš domov či práci? Troufám si říci, že s výběrem podlahy si laik sám tak úplně neporadí. Zvláště, pokud si přeje podlahy kvalitní, s dlouhou životností, s minimální údržbou a zajímavého vzhledu, který podtrhne celou místnost.

Pokládka podlahových krytin - Praha – Michle

Opravdu kvalitní výběr podlahy získáte pouze s pomocí odborníků. A nejlépe takových, kteří podlahoviny nejen pokládají, ale i prodávají. Tudíž mají s podlahovinami ty největší možné zkušenosti a také o podlahovinách ví nejvíce. Jsou to prostě odborníci na slovo vzatí.

Právě k takovým odborníkům patří firma Podlahářské práce pana Martina Bašty, kterou najdete v Praze. Firma má dlouholetou praxi, kterou získala od svého založení v roce 1993. Za tu dobu realizovala mnoho zakázek, které jí dělají jenom čest. Pokládku provádí v komerčních i soukromých prostorách. Více se o nabídce i referencích** firmy pana Martina Bašty** dozvíte na internetových stránkách firmy www.podlahy-basta.cz.

Výhodou této firmy je, že pokud máte o její služby zájem, tak po telefonické objednávce nebo po objednávce e-mailem, přijede zástupce firmy na smluvené místo, přiveze s sebou řadu vzorníků a podle vašich přání s vámi probere možnosti pokládky i výběru materiálu. V případě, že si vyberete krytinu a dohodnete se na termínu pokládky, tak místnosti rovnou zaměří. Objednávku můžete učinit na telefonním čísle 603 413 863 nebo na e-mailové adrese martin-basta@seznam.cz.

Veškeré informace a kontakty na tyto odborníky na jdete na stránkách www.podlahy-basta.cz nebo kliknutím přímo zde.

 

Pokládáme podlahové krytiny

Zde je opravdu lépe svěřit práci do rukou odborníků. Základem kvalitní pokládky je** rovný, hladký a dokonale vyčištěný podklad.** Jeho příprava musí být pečlivá a nesmí se podcenit ani uspěchat. To by se hned projevilo na kvalitě i životnosti podlahy. Podlahová krytina by se nikdy neměla pokládat rovnou na beton, A to ani v případě, že je vyrovnaný samonivelační stěrkou. Ta sice zajišťuje rovnost podkladu, ale nepruží ani netlumí hlučnost, tedy kročejový hluk. Správně provedená podlaha musí mít pod sebou izolaci, která tlumí kročejový hluk, otřesy i vibrace, mírně pruží, což je dobré pro vaši chůzi, tepelně izoluje a také brání pronikání vlhkosti. Celé složení podkladu má svůj řád. Jeho nedodržení se opět projeví na komfortu chůze i na kvalitě** podlahové krytiny**.

Správná izolace podlahy

Jak již víte správná** izolace** je velmi důležitá. Záleží také na tom, jak vysoká může být. Problém často nastává u panelových bytů. Zde je totiž již dána výška podlahy. Ovšem vše se dá řešit. Pokud se rozhodnete pro** výměnu podlah** v celém interiéru, pak lze přechody mezi jednotlivými typy podlah řešit** přechodovými lištami** a oželit klasické prahy. Ovšem upravit budete muset i dveře. Bude nutné je zkrátit a namontovat lišty proti průvanu. Problém může nastat v přízemních bytech, kde je nebezpečí radonu. Zde je nutné použít speciální folii z hliníku, která je často součástí hydroizolace. Šetřit na podlaze se nikdy nevyplácí. Zejména pokud se jedná o izolaci. Ta kromě jiného má za následek i** tepelnou pohodu** a to zřejmě patří u každé podlahy k nejdůležitějším vlastnostem.

Plovoucí podlahy

Ty doposud patří k nejoblíbenějším. Je to i z důvodu velkého výběru materiálu. Plovoucí podlaha může být z klasických i moderních přírodních materiálů, stejně tak z umělých nebo lamina. Výhodou plovoucí podlahy je její rozebíratelnost a také nové spoje, které ji činí mnohem atraktivnější a stabilnější.

Dřevěné plovoucí podlahy

Masiv vždy znamenal určitou eleganci a krásu, ale také vyšší životnost. Ta je zásluhou možnosti renovace dřevěných podlah vysoká. Dřevěné plovoucí podlahy se pokládají stejně jako ostatní typy, ale mohou se i několikrát vybrousit a pak obnovit jejich povrch speciálním lakem nebo oleji. Dnes již samotná renovace broušením neznamená žádný problém. Nové brusné stroje odsávají prach a tak vlastně ani nepoznáte, že byla podlaha broušena.

Laminátové plovoucí podlahy

Jsou levnější než plovoucí podlahy dřevěné, ale vzhledově si jsou velmi podobné. Zejména ty s designem dřeva. V nabídce jsou však i laminátové podlahy, které imitují i jiný materiál. Laminátové podlahy se vyrábějí v** několika kvalitách**, které ovlivňují možnost jejich zatížení, opotřebování i údržbu. V nabídce tak najdete laminátové podlahy do komerčních prostor i do bytů.

PVC podlahy

Nové PVC podlahy snesou i vysoké zatížení. Vyrábí se v metráži, jako kusové i v podobě lamel. Dnešní PVC nemá téměř nic společného s PVC z dřívějších dob. Má mnoho podob, vzorů i různou odolnost. Zásluhou těchto vlastností je vhodné do všech prostor jaké vás jen napadnou. Krásu interiéru podtrhnou v moderním pojetí i v pojetí barevném, určeném pro dětská zařízení.

Přírodní linoleum, nebo také marmoleum

Od PVC se liší svým složením. Jde o naprosto přírodní materiál, který má výjimečné vlastnosti. Linoleum se vyrábí mísením lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky a přírodních pigmentů. V další fázi výroby, která je šetrná k životnímu prostředí, je směs pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii. Zásluhou toho je velmi pružné, odolné, nehořlavé, potlačuje množení mikroorganismů a patogenů a také má vynikající tepelné vlastnosti, což ho předurčuje k pokládce na podlahové topení. Výhodou je i jeho** snadná údržba**. Navíc se vyrábí v široké nabídce vzorů i provedení, které lze** kombinovat** navzájem a tak vznikají zajímavě vzorované podlahy.

Koberce

Kdo by je neznal. Dnes se používají spíše pro dekorativní účely v kusovém provedení. Ale stále je ještě dost zájemců o pokládku v metráži.** Koberce** se nabízejí jako bytové, zátěžové i čistící. Výběr z těchto základních řad je opravdu velký. Navíc, se mohou pokládat i v podobě čtverců a tvořit z nich zajímavé vzory. Koberec má mnoho výhod, co se týká příjemné chůze i tepelné pohody.

Sametový vinyl s názvem Flotex

Tato podlahovina vypadá jako koberec, ale koberec to rozhodně není. Základem Flotexu je skelné rouno, na povrchu jsou hustá a jen dva milimetry krátká nylonová vlákna, která jsou heboučká na omak. Flotex má mnoho výhod, je antibakteriální, nepřijímá vodu ani jiné tekutiny, ani barvy, nevadí mu kolečková židle, podlahové topení a velmi snadno se udržuje. Vyrábí se ve velké řadě vzorů. Velmi se hodí do prostor, kde jsou malé děti.

Moderní druhy podlahovin

Je jich ještě celá řada. V nabídce najdete Altro, patentovanou protiskluznou podlahovou krytinu, hodící se do vlhkých provozů. Pak Amtico, které umí napodobit všechny možné materiály od dřeva až po mramor, antistatické podlahy Fatra, nebo vysoce zátěžovou podlahovinu Rikett, které neublíží ani zapálená cigareta. Všechny tyto podlahoviny mají specifické vlastnosti a jsou vyráběny v celé řadě vzorů. Vzhledem k jejich vynikajícím vlastnostem a široké nabídce je dobré, nechat si je nabídnout i položit od profesionálů. Tak vám budou na každém místě dlouho a dobře sloužit a také skvěle doplní každý interiér.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16445 (novesluzby.cz#23601)


Přidat komentář