Pokládka podlah a renovace parket - Opava a okolí

Pořídili jste si starší dům a obuli jste se do jeho rekonstrukce včetně výměny podlah? Nebo jste se rozhodli pro úpravu pouze některé místnosti, či jste právě dostavili a hledáte nápady, jakými druhy podlah dům vybavit? Zde je pár tipů.

Korková podlaha, hřejivá podlaha s izolací hluku

Korková podlaha zajišťuje teplo od nohou a tiché kroky. Kdo by si nepřál chodit po bytě tiše a měkce? Tyto požadavky mu můžou zajistit i koberce po bytě, ale pro ty, kteří si koberce zrovna neoblíbili, je ideálním řešením právě korková podlaha. Korek vypadá skvěle, moderně, jde o kvalitní materiál a kombinuje jen ty nejlepší vlastnosti dřeva a linolea. Korková podlaha vyniká jen těmi nejlepšími užitnými vlastnostmi, pro které se stala tolik oblíbeným druhem podlah.

Korková podlaha - pružnost, snadná údržba, nízká cena

Mezi stěžejní výhody** korkové podlahy** patří její výborná tepelná izolace, dobrá zvuková izolace, měkký povrch, pružnost, tvarová stálost, snadná údržba a nízká cena. Ze slabých stránek můžeme uvést snad jen to, že korkovou podlahu není možné renovovat, ale zase ji lze snadno a rychle vyměnit za novou a další nevýhodou je, že se korkové podlahy nehodí do mechanicky namáhaných provozů. Korkové podlahy se pokládají relativně rychle a dobře. V jedné místnosti obvykle pokládka trvá jeden den. Aby byla u korkové podlahy zachována dlouhá životnost, je potřeba, aby byla tato podlaha odborně položena a aby byla provedena správně povrchová úprava.

Pokládka podlahy z dřevěných parket

Dřevo patří k nejrozšířenějšímu a přitom k nejušlechtilejšímu přírodnímu stavebnímu materiálu. Obliba dřeva je dosti značná při výrobě podlah a není pravděpodobné, že tento materiál, co se kvality týče, ještě někdy něco jiného překoná. Dřevo se vyznačuje nejen svými výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, ale také nádherným vzhledem a strukturou. Dřevěné parkety můžete vybírat z různých druhů provedení. Na výběr je z parketových vlysů, které jsou vyrobené z jednoho masívního dřeva, z mozaikových parket, které jsou vyrobené z tvrdého dřeva, ze zámeckých parket nebo z dřevěných 3-vrstvých podlah.

Dřevěné parkety - snadná manipulace, dlouhá životnost

Dřevěné parkety nabízejí mnoho vlastností, pro které stojí za to alespoň uvažovat o jejich pořízení. Dřevěné parkety se vyznačují odolností proti deformacím, nižší výrobní a prodejní cenou, snadnou manipulací s materiálem a skladovatelností, dále k jejím kladům patří minimalizace stavebního odpadu, čímž se výrazně uspoří náklady a nekonečnou životností a obnovitelností podlahy. Mezi nevýhodu lze označit snad jen to, že oproti podlahám z masívního dřeva nejsou dřevěné parkety samonosné a potřebují tak celoplošně pevný a rovný podklad. S tím si však profesionální podlahář poradí jedna dvě a za žádnou překážku tuto nevýhodu považovat nebude.

Jaké podlahy jsou nejoblíbenější?

Hledáte moderní, praktickou podlahu vhodnou do jakéhokoliv prostoru? Pak se poohlédněte po plovoucí podlaze. Ta se nabízí v tolika cenových relacích a dekorech, že si jistě vybere zcela každý. Plovoucí podlaha patří vůbec k nejžádanější podlaze. Laminátové plovoucí podlahy nebo dřevěné lamely se nikdy nepřichycují k podkladu a pouze na něm leží, tedy přesněji řečeno plavou. Od toho název plovoucí podlaha. Výhodou plovoucí podlahy je, že pokud jste zručný kutil, můžete si poradit sám s její pokládkou. Údržba plovoucí podlahy není nijak náročná, postačí vám pouze hadr s vodou. Plovoucí podlahy se vyrábějí z různých materiálů. Na výběr máte z laminátu, korku, linolea, masívu, dřevěné dýhy.

Laminátovou nebo dřevěnou plovoucí podlahu?

K nejčastějšímu druhu plovoucí podlahy patří bezesporu laminátová plovoucí podlaha, která je levnější. Dalším velmi oblíbeným druhem plovoucích podlah je dřevěná. Dřevo je přírodní materiál a je potřeba tedy počítat s tím, že si za takovou podlahu trochu připlatíte. Příliš levné laminátové podlahy, u kterých Vás opravdu překvapí až podezřelá cena za metr čtverečný, nebývají vždy dosti kvalitní, tak si vždy raději při výběru nechejte poradit, abyste zbytečně nevyhodili peníze. Podlahy se liší stupněm zátěže. Ten se volí podle místa, kam se bude podlaha pokládat. Rozdíl je, zda bude podlaha určena do bytu nebo do komerčních prostorů. Nejmenší tloušťka materiálu je 7 mm, a zátěžová třída by měla být vyšší než 31. Za těchto předpokladů Vám plovoucí podlaha vydrží mnohem déle.

Jaké jsou výhody plovoucích podlah?

I u plovoucí podlahy neopomeneme zmínit její pozitivní vlastnosti, které ji dělají tolik oblíbenou. Plovoucí podlahy se vyrábí také z přírodních materiálů. Vy můžete vybírat z širokého výběru dřevin a designu, díky čemuž Vám podlaha krásně zapadne do každého interiéru. Plovoucí podlaha se vyznačuje snadnou pokládkou a ještě snadnější údržbou.

Jak položit plovoucí podlahu?

Položení plovoucí podlahy není až tak moc složité, přesto se vždy doporučuje svěřit tuto práci profesionální firmě s dobrými referencemi. Co se týká pokládky plovoucích podlah, u těchto je mimořádně důležité precizní vyrovnání podkladu, abyste zabránili houpavému efektu nebo poškození zámkových spojů. Jak bude plovoucí podlaha po její pokládce vypadat, záleží především na dovednosti toho, kdo se do pokládky pustí, na citu pro rozložení barevných odstínů a na důkladném a velmi pečlivém provedení detailů.

Jak jsme již uvedli v úvodu, na našem trhu se v dnešní moderní době nachází nepřeberné množství různých druhů podlah. Mimo výše vyjmenované můžete sáhnout po linoleu nebo např. položit podlahy jednotlivých místností krásnými koberci, jejichž pestrá nabídka Vás určitě zaujme a nadchne. Každému vyhovuje něco jiného, do každého zařízeného interiéru se také hodí něco jiné. U všech druhů podlah je důležité jejich správné položení, neboť to dodá podlaze teprve ten správný šmrnc. Pečlivě vybírejte firmu, kterou pro položení podlahy oslovíte. Podlaha musí svým uživatelům sloužit dlouho v neporušeném stavu. Proto jí věnujte potřebnou pozornost a vybírejte firmu, která Vám dokáže odborně a nezaujatě poradit, která dokáže dodat materiál, provést pokládku a poučit Vás o její údržbě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16523 (novesluzby.cz#24075)


Diskuze a zkušenosti

Bohuš | 11.07.2013 14:09
Re: Pokládka podlah a renovace parket - Moravskoslezský kraj Dobrý den, chci položit zámkovou dlažbu na plochu 35 m , Práce je komplet realizace, včetně vybourání asfaltového povrchu silného 4 cm, přípravy podloží, odvezení a dovezení materiálu do podloží. Sdělte mi prosím cenovou kalkulaci


Přidat komentář