Pokládka dlažby a lícových cihel Pardubice

Jestliže rekonstruujete či stavíte dům, máte dnes k dispozici velké množství různých druhů a typů materiálů, které nejen dobře vypadají, ale také zlepší vlastnosti samotné stavby. Mezi ně patří například keramická dlažba či lícové cihly.

Pokládka dlažby Pardubice

Keramická dlažba a také obklady patří mezi oblíbené krytiny, které nacházejí široké uplatnění jak v interiéru, tak i v exteriéru. Dnes má zákazník k dispozici opravdu pestrou paletu různých typů dlažby s mnoha barevnými odstíny a velikostmi. Keramická dlažba se s oblibou pokládá do koupelen, předsíní, kuchyní, ale i komerčních prostor jako jsou obchody, restaurace, apod. Ve venkovním prostředí se s nimi můžeme setkat na terasách, schodištích, balkonech, apod. Díky této dlažbě a obkladům je možné z každého prostoru vytvořit designově dokonalou a hygienicky čistou místnost. Tato dlažba je také mimo jiné oblíbena proto, že je vyrobena z čistě** přírodních materiálů**, je velice tvrdá, odolná a přitom nenáročná na údržbu. V současné době je na trhu k dispozici například dlažba s protiskluzovou úpravou, mrazuvzdorná a mnoho dalších. K lepení takové dlažby se používá vhodně zvolená speciální lepící směs, která se těsně před aplikací rozmíchá s vodou. Aby byla vaše vysněná keramická dlažba dokonale položena a sloužila svému účelu mnoho let, je vždy lepší oslovit k této činnosti zkušeného a šikovného profesionála Pardubice.

Lícové cihly a jejich pokládka Pardubice

Lícové cihly, nebo také pohledové cihly se díky svému atraktivnímu designu stávají čím dál víc oblíbenější. V současné době je na trhu nepřeberné množství různých typů lícových cihel v mnoha různých odstínech, které dokáží i ze starého domu vykouzlit hotovou rezidenci. Dnešní lícové cihly mohou mít rustikální vzhled, jsou vybarvené do jemných přírodních odstínů, jsou protkané žilkami a mají tzv. ručně dělaný vzhled. Mimo to, že zeď obložená lícovými cihlami vypadá opravdu atraktivně, mají také praktický význam. Díky těmto obkladům, bude mít dům výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti. Moderní lícové cihly jsou mimo jiné i odolné vůči mrazu.** Lícové cihly** jsou vyrobeny z přírodních materiálů, a to z cihlářské hlíny a písku. Výhoda těchto cihel také tkví v jejich nenáročnosti na údržbu, kdy je stačí pouze čas od času vyčistit speciálním přípravkem. Profesionální firma, která se zabývá obkládáním lícovými cihly, dokáže obložit dům či zeď za poměrně krátkou dobu, kdy během jednoho dne je schopná obložit přibližně 10 až 20 m2. Je nezbytné, aby při pokládce těchto cihel byly použity pouze kvalitní lepidla doporučené výrobcem a aby byl dodržen přesný postup aplikace.

Zateplování budov na Pardubicku

Vzhledem ke stále rostoucím cenám za energie, patří zateplování budov ke stále častějším stavebním úpravám, ke kterým majitelé domů přistupují. Dnes je na trhu několik zateplovacích systémů, z nichž každý má své výhody a nevýhody a které vedou ke značnému snížení výdajů za energie. Pokud se se zateplením obrátíte na profesionální firmu, která zvolí pro váš dům ten nejvhodnější zateplovací systém, je možné uspořit v některých případech až 50% nákladů za vytápění. Zateplování se nejčastěji provádí zvenku a to za použití polystyrenu nebo minerální vlny. Kde není zateplení zvenku možné, například u historických budov, apod., lze aplikovat i speciální zateplení zevnitř, které však nemá takové výhody. Díky dobře provedenému zateplení se zbavíte tepelných mostů, odstraníte kondenzaci vodních par, čímž také omezíte vznik plísní a v neposlední řadě také snížíte v domě teplotu za horkých letních dnů.  Zateplení fasády dodá také vašemu domu nový atraktivní vzhled. Aby bylo zateplení opravdu účinné, je nutné se obrátit na odborníka, který zvolí pro váš dům ideální druh izolace.

Sádrokartony a jejich montáž Pardubice

Sádrokarton je na trhu k dispozici ve formě desek různých velikostí, jež jsou, jak název napovídá, vyrobeny ze sádry, skleněných vláken nebo rozvlákněného papíru. Pomocí sádrokartonu se provádí tzv. suchá výstavba, která nachází své uplatnění jak při rekonstrukcích, tak i u novostaveb. Výstavba pomocí sádrokartonů je poměrně rychlá a do jisté míry i čistá, bez použití vody. Pomocí sádrokartonu je možné poměrně rychle vytvořit nové příčky, podhledy, různé niky, upravit staré zdi či dokonce vytvořit korpus nábytku. Své uplatnění nachází zejména při přestavbě podkrovních místností, při přestavbě bytového jádra, apod. Jedná se o moderní recyklovatelný materiál, s dobrými izolačními vlastnostmi, s nízkou hmotností, na který lze lepit obklad, líčit jej, či jinak povrchově upravovat. Na trhu je několik typů sádrokartonů, barevně rozlišených dle oblasti použití. Je možné zakoupit například zelený sádrokarton určený do vlhkého prostředí, červený s protipožární úpravou či klasický bílý k běžnému použití. Výstavba sádrokartonem se děje nejčastěji pomocí kovové konstrukce z tenkostěnného pozinkovaného plechu. Sádrokarton umožňuje moderní, rychlou a kvalitní výstavbu.

Pokládka zámkové dlažby na Pardubicku

Zámková dlažba patří mezi nejoblíbenější dlažby používané ve venkovním prostředí. Je oblíbená zejména pro její nižší cenu, pro její vysokou odolnost a také pro velké množství tvarů a barev, v jakých je na trhu k dostání. Zámková dlažba je také bezúdržbová a snese velké zatížení, proto je vhodná i na parkoviště, chodníky, příjezdové ceny, apod. Jak je již zmíněno, zámková dlažba je velice odolná jak vůči mechanickým vlivům, tak i proti povětrnostním vlivům. Díky velkému množství barev a vzorů je vhodná pro vydláždění chodníků, cest, parkovišť, teras, schodů apod. Zámková dlažba je vyrobena z betonu a pracuje na principu tzv. vzájemného uzamčení jednotlivých dlaždic, díky čemuž je vysoce odolná vůči zátěži. Výhodou je také, že ji lze kdykoliv rozebrat a následně položit na jiném místě. Aby zámková dlažba dobře sloužila, je nutné její kvalitní a odborné položení. Před samotnou aplikací, je třeba dobře připravit její podloží a podkladní vrstvy, které musí být dostatečně zhutněny.Poté se zasadí obrubníky a následně se provede samotná pokládka zámkové dlažby. Jakmile je dlažba položena, zasypou se spáry jemným křemičitým pískem a dlažba se ještě zhutní vibrační deskou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16528 (novesluzby.cz#24107)


Přidat komentář