Pokládka a renovace podlahových krytin - Brno

Ne vždy je hned nutné se zbavit současné podlahy a investovat do zcela nové podlahové krytiny. V mnohých případech je možné podlahu zachránit, oživit a navrátit jí ztracenou krásu, kterou se mohla před lety pyšnit.

Naštěstí tu jsou mezi námi firmy, které se nespecializují výhradně jen na pokládku nových podlahových krytin, ale také se zabývají renovací podlah a parket. V tomto případě se pak naplňuje rčení „zlaté české ručičky“.Položit novou podlahu umí de facto každá podlahářská firma. Zrenovovat původní však již zvládnou jen skuteční odborníci, kteří svému řemeslu rozumí a je pro ně i koníčkem.


Renovace podlah a parket - Brno

Spojí-li se historie řemesla, zručnost podlaháře a dřevo jako přírodní materiál, pak z této kombinace vzejde vskutku jedinečné dílo, které by bylo škoda jen tak obrazně řečeno „smést ze stolu“. A to jen proto, že jeho původní krásu tzv. odvál čas. Moderní doba si sice žádá své, ale ne za každou cenu. Řada věcí, artiklů apod., se může pyšnit nadčasovostí a nijak nevyjde z módy.

Renovace původní dřevěné podlahy Brno

Onou nadčasovostí se také může pochlubit původní dřevěná podlaha, i když se na ní léta používání značně podepsala. Byla by však jistě škoda se zbavit něčeho jedinečného a mnohdy neopakovatelného. Ostatně, pokud bychom to dělali všichni, pak by neměli restaurátoři žádnou práci a my bychom nezavítali do zámků, galerií, muzeí apod. Bydlíte-li v bytě, domě, vlastníte firmu, objekt aj., kde je ještě původní dřevěná podlaha, pak ještě předtím, než začnete uvažovat o její kompletní výměně, přizvěte si odborníky z fochu podlahářského. Možná budete příjemně překvapeni sdělením, že se podlaha dá nejen zachránit, ale i zrenovovat do té míry, že bude od zcela nové takřka k nerozeznání.

Povrchová úprava při renovaci podlah a parket

Neodmyslitelnou součástí renovace podlah, parket, je také finální povrchová úprava. Díky vhodně zvolené povrchové úpravě vynikne zašlý lesk původní podlahy, ale také se prodlouží její životnost. V rámci povrchové úpravy se používá lak, olej, vosk.

Renovace historických podlah Brněnsko

Výše jsme zmínili zámky. Asi si jen těžko dovede představit, že byste šli na prohlídku určitého zámku, a tam místo původní historické podlahy, která má své kouzlo i v tom, že při šlépějích jemně zapraská, zavrže, bylo například linoleum. Současná nabídka moderních linoleí je poměrně bohatá a nechybí ani věrná kopie dřeva, parket apod. Kouzlo historie, dávné doby by však bylo ta tam, pokud bychom místo „staré dobré dřevěné podlahy“ ťapkali v papučkách po linu. Až letos, nebo příští rok vyrazíte na nějakou tu obhlídku zámku, nezapomeňte se podívat po čem „šlapete“. Je velmi pravděpodobné, že za krásou dřevěné podlahy, kterou možná ani nevnímáte, protože „tam prostě patří“, stojí nemalá práce zručných a znalých podlahářů.

Pokládka parket podlahářskou firmou v Brně

Není výjimkou, že řada majitelů bytů, domů mají jako původní podlahovou krytinu parkety, ale vzhledem k jejich řekněme fádnosti, nebo neudržovaném stavu apod., na ně „jednoduše“ celoplošně položí koberec. Těžko říci, zda to není škoda. Tímto krokem je jim sice tepleji od noh, ale zcela se tím připravili o jedinečnost a krásu parket. I v tomto případě není od věci kontaktovat podlahářskou firmu, která současný stav parket zhodnotí a navrhne Vám nejlepší řešení. Mnohdy stačí opravdu málo, například povrchové ošetření, výměna určitých částí podlahy a můžete mít z „kobercového bytu“ moderní a komfortní byt, dům. Jsou-li parkety pěkné, bylo by škoda je zakrývat. Koberce se však vzdát také nemusíte. Mnohem efektnějšího dojmu však uděláte, rozhodnete-li se pro koberec kusový, který bude s parketami korespondovat.

Parkety neznamenají krok zpět

Parkety rozhodně nejsou přežitkem. Pokud se stěhujete do zcela nového, nebo postaršího bytu, domu apod. a zvažujete, jakou podlahovou krytinu zvolit, pak určitě nezatracujete ani parkety. Mohlo by se zdát, že parkety patří k době řekněme před třiceti, čtyřiceti lety a s moderností nemají vůbec nic společného. Parkety, stejně jako dřevěná podlaha, jsou však nadčasové. Spíše jde o to, jaké parkety si zvolíte, včetně povrchové úpravy, jakému materiálu dáte přednost, jak si chcete zařídit konkrétní prostor aj. Informace nemusíte složitě vyhledávat v časopisech, knihách apod. Stačí se obrátit na zkušené odborníky, kteří nabízí pokládku parket. Ti Vám doporučí nejvhodnější materiály parket, navrhnou samotnou pokládku (vzor pokládky) aj.

Plovoucí podlahy a jejich pokládka na Brněnsku

Plovoucí podlahy, jako takové, se řadí k moderním typům podlah. Mezi nejžádanější podlahy pak patří dřevěné plovoucí podlahy a laminátové plovoucí podlahy. Rozdíl mezi dřevěnou a laminátovou podlahou je například v určitém větším stupni studenosti při došlapu, a to u laminátové podlahy. Nedáte-li dopustit na ryze přírodní materiál, pak může být pro Vás dřevěná plovoucí podlaha tou vhodnou volbou. Nejen v případě volby parket, ale také plovoucí podlahy, se můžete s důvěrou obrátit na profesionální firmu.

Moderní podlahy, vinylové podlahy Brno

Měli jste tu čest se setkat s vinylovými podlahami? Ty v současnosti patří k moderním podlahám, u kterých byste jen těžko hledali nudnost a šeď. Nabídka vinylové podlahy, co do barevnosti, vzorů, struktury je nepřeberná. I při bližším zkoumání jen stěží poznáte, že se nedíváte na přírodní materiál. Vinyl totiž dokáže dokonale imitovat dřevo, ale také dlažbu. A nejde jen o „pouhý“ vzhled, ale také strukturu, reliéf. Zkuste si sáhnout a řekněte, zda se dotýkáte dlažby, či nikoliv. Nejste-li znalým profíkem, pak jen těžko zaznamenáte rozdíl. Vinylová podlaha pak může být laděna do přírodního stylu, tj. vzhledu dřeva, ale také dlažby, kdy nemusíte zůstat jen u zemitých tónů. Vinylová podlaha Vám dovolí experimentovat a doslova si pohrát s barvami. Díky vinylové podlaze tak může Vaše bydlení, ale kancelář zaznamenat zcela nových rozměrů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16543 (novesluzby.cz#24154)


Přidat komentář